Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba pamiętać że generalnie to jest nieźle, a przy rozważeniu ceny to bardziej niż nieźle.

 

Z życie wzięte ******ły i/lub poważne rzeczy to:

- pokrętło głośności jest za luźne (przy wkładaniu do kieszeni się przekręca)

- bateria, to z tych dłuższych historii. Przy lurkerze w trybie usb się po prostu nie ładuje. W trybie usb-dac nie da się naładować. 

- CPU/procek, mamy rok 2020, są dostępne tanie, wydajne i nie czerpiące tak baterii procki, dx160 chyba ma coś innego w środku. Do tego te rozmowy o tym że to nie potrzebne bo to przecież tylko do odtwarzania muzyki itd. To chyba dotyczy wszystkich ibasso (dx200/220/160).

- ekran zmienili na... JDI. Chyba OnePlus One miał JDI 5.5 cala w 2014r. Może chociaż mniej energii zużywa, ale nawet nie napisali że IPS. Jeśli np. dorzuciliby 1 cal do przekątnej, przy tych proporcjach, obraz z youtube odpowiadałby wielkością temu na moim telefonie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, andi napisał:

Trzeba pamiętać że generalnie to jest nieźle, a przy rozważeniu ceny to bardziej niż nieźle.

 

Z życie wzięte ******ły i/lub poważne rzeczy to:

- pokrętło głośności jest za luźne (przy wkładaniu do kieszeni się przekręca)

 

 

W ustawieniach audio możesz ustawić wyłączanie pokrętła po wygaszeniu ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blueme napisał:

 

W ustawieniach audio możesz ustawić wyłączanie pokrętła po wygaszeniu ekranu

Dzięki. Chciałbym jednak zachować możliwość zmiany głośności bez włączania ekranu.

Obecnie nie da się przełączyć regulacji głośności na fizyczne przyciski, pozostaje tylko pokrętło albo za każdym razem trzeba włączyć ekran.

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym że funkcja DAC nie radzi sobie z gęstym plikami. Na niektórych egzemplarzach słychać pykanie podczas odtwarzania dsd.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To our valued customers. We feel there is clarification needed for the change made to the DX160, which we are referring to as the 2020 version now. The only reason any change was made initially was because the screen we were using, the Sharp screen, is we can no longer obtain this screen. To replace this we have purchased the JDI screen. While the resolution is the same, the quality is slightly lower. This isn't noticeable until comparing side by side but it does not have quite the color impact. To compensate for this we then looked to see if there was any way we could improve the DX160. For this we ran many tests on components. We found one op amp that does improve the dynamics and this is buffer is what we have used. The change to The change to CTIA for monitors with an inline mic, is something we had been asked about many times and we decided to implement this at this time.

We have never and will never use customers as beta testers unless we make this known as we have done with a few past firmware beta versions. We value all of you and have always valued your opinion and desire for enjoyable sound and a meaningful musical experience.

If there are any owners of the DX160 2019 that wish to have their dap updated to the latest buffer we will offer this service for 32 USD. We are charging 10 USD for the buffers, free labor and 22 USD expedited shipping back to you. For Hong Kong, due to the close proximity, the cost is 10 USD for the buffers and 5 USD for the shipping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wersja 2020 jest w sprzedaży na Penonaudio: https://penonaudio.com/music-players/portable/ibasso-dx160.html

 

3 Updates:

The 2020 DX160 has a new Buffer. The new buffer has a higher slew rate, wider bandwidth, and higher current output.

The 3.5mm output standard has been changed to CTIA (the most commonly used).

The screen has been changed to the JDI 5inch 1080P screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 2.19.0 i zauważyłem od około 2 tygodni, że czasem po włączeniu Tidala i uruchomieni pierwszej piosenki gra ona przez chwilę, później się zawiesza i następuje wyłączenie Tidala. Kolejne włączenie i już ten problem podczas odtwarzania tego ,, dnia'' się nie pojawia.

ps. Odtwarzacz Astell Sr15

Edytowane przez krzysztof A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX160 New Firmware. The change log and the firmware is in the downloaded zip file. Enjoy the Music!

http://www.ibasso.com/down.php

Change log:
Improvements with this firmware:

1. Added support for the JDI screen used on the 2020 version.
2. Rectified the bug that multi-channel DSD can't be played.
3. Improved the compatibility of the USB digital output.
4. Rectified the bug that when playing ISO, the album artwork isn't displayed.
5. Rectified the bug that after sorting settings are changed, the play order is incorrect.

6. Rectified the bug that when using folder play function, the Now playing music list would not be updated.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 11:36, zielinskitomasz napisał:

Dodałbym że funkcja DAC nie radzi sobie z gęstym plikami. Na niektórych egzemplarzach słychać pykanie podczas odtwarzania dsd.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Zaobserwowałem ten sam problem, wyraźne pykanie przy podłączeniu DAP jako źródła dzwięku dla CMA 400i. Z kolei przy podłączeniu do Playmate ten ostatni nie widzi Ibasso jako źródła plików. 

 

3 godziny temu, Vikingman napisał:

3. Improved the compatibility of the USB digital output.

 

Co oznacza, że problem może zniknąć i Burson pewnie znów do mnie trafi na testy.

Ja aktualizuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, Palpatine napisał:

Teraz wyszedł Dx160 wersja 2020 ;) Czyli beta testerzy wykonali swoją pracę, pytanie jak duże są poprawki.

Wybacz, ale gdzie tam beta-testing? Zmienili dostawcę ekranów, bo poprzedni nie był w stanie dłużej ich dostarczać i przy okazji zmienili bufor, którego to zmiana nie powinna wnieść żadnych większych zmian w sygnaturze. O trudności z dostępnością ekranów mowa była już od dawna i nie jest to żadne novum, bo z tego tytułu przez pewien czas był w ogóle problem z dostępnością DX160. Innymi słowy, przestań powtarzać brednie, które powiela paru krzykaczy na FB. Równie dobrze iBasso mogło pójść drogą paru innych firm i wypuścić tzw. "Silent revision" bez informowania kogokolwiek o czymkolwiek.

 

12 minut temu, ZebLong napisał:

Sęk w tym, że zawodzi soft. Beta testy to raczej nie ten temat...

Powiem szczerze, że jeszcze nie miałem takiej sytuacji ani na DX150 (używany niespełna rok) jak i z DX220 (mam od dnia premiery) żeby wyczyściło mi bibliotekę offline TIDAL. W sumie prędzej problemy mam z apką TIDAL na PC, która nie wczytuje mi całej biblioteki i muszę się wylogować, potem wyłączyć apkę i zalogować ponownie, żeby wczytała wszystkie albumy zapisane w kolekcji. I tak się to cyklicznie powtarza co max kilka tygodni. Z DX220 i DX150 miałem tylko na początku drobne problemy, kiedy MASTER nieco przycinał, póki nie wypuścili stosownej poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vaiet napisał:

przestań powtarzać brednie, które powiela paru krzykaczy na FB. 

To moja własna opinia, polegająca na ocenie sytuacji. Nie mam facebooka, nie znam tych opinii ani tych krzykaczy. Poza tym, moja opinia została grzecznie wypowiedziana a nie wykrzyczana. Cichej rewizji zrobić nie mogli, zbyt dużo zmian widocznych na pierwszy rzut oka, jak chociażby ekran.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności