Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Co do wspomnianego problemu z EQ, czy zainstalowałeś najnowszy firmware?

 

 

Mam 1.03.123.

 

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Nie było nigdy nic na ich stronie. Jak pisałem recenzję to informacje o specyfikacji musiałem brać z wątku na headfi.

 

 

A tworzysz tę stronę, czy raczej nigdy na nią nie trafiłeś? Kiedy wybierałem iBasso vs FiiO, na stronie ibasso.com znalazłem podstronę o DX160. Na niej pisali o parametrycznym EQ oraz napięciu RMS DX160 i właśnie dzięki tej stronie to jego wybrałem.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak, jak w DX220, to znaczne wyciszenie po włączeniu korektora graficznego pojawiło się właśnie w najnowszych wersjach softu.

 

Aktualnie nie ma opisu DX160 na stronie producenta. Też dałbym głowę, że był. Ani wśród aktualnych produktów, ani tych już nie produkowanych. Jedyne miejsce, gdzie go można odszukać, to strona z softem do ściągnięcia. No i fb.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karister napisał:

 

Mam 1.03.123.

 

 

A tworzysz tę stronę, czy raczej nigdy na nią nie trafiłeś? Kiedy wybierałem iBasso vs FiiO, na stronie ibasso.com znalazłem podstronę o DX160. Na niej pisali o parametrycznym EQ oraz napięciu RMS DX160 i właśnie dzięki tej stronie to jego wybrałem.

 

Nic nie tworze tylko szukałem informacji i nigdy nic o dx160 na stronie ibasso nie widzialem mimo że szukałem właśnie 2 miesiące temu pisząc recenzję. Cała specyfikacja natomiast od zawsze znajdowała się w pierwszym poście oficjalnego wątku dx160 na headfi.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Markonelli said:

BT w moim dx160 jest beznadziejne (zasięg), o czym już tu pisałem, ale dokupiłem do niego Dunu 3001 pro i mam to gdzieś ;)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tyle $$$ i BT szwankuje? ... chińszczyzna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Markonelli napisał:

BT w moim dx160 jest beznadziejne (zasięg), o czym już tu pisałem, ale dokupiłem do niego Dunu 3001 pro i mam to gdzieś ;)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zainteresuj się jeszcze pełną złocona miedzią od Smoka ;) za....te połączenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zupelnie nie wiem jak, bo probowalem wielu rzeczy, ale doszedlem do stanu gdzie przy wlaczonym wifi bez grania na dx160 przez noc ubylo 2% baterii, czyli bardzo pozytywnie.

 

Testowalem tez wstepnie domyslny soft odtwarzajacy (mango player), jest niezle, ale ze wzgledu na wysokie tony jednak zostaje neutron.

 

Nie mam jak sprawdzic na innym wifi wiec na razie pozostaje mi zmniejszanie mocy nadajnika zeby wyeliminowac slyszalne interferencje.

 

Komus moze udalo sie wylaczyc dm-verity w dx160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andi napisał:

Juz zupelnie nie wiem jak, bo probowalem wielu rzeczy, ale doszedlem do stanu gdzie przy wlaczonym wifi bez grania na dx160 przez noc ubylo 2% baterii, czyli bardzo pozytywnie.

 

U mnie to norma, przy wyłączonym ekranie, około 7-10% na dobę. Choć to raczej nie matematyka i w takim stanie 10 dni nie wytrzyma.

Ja zaś za często go używam żeby pokosić się o taki test długodystansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że mango player gra jakoś chudo. Po wygraniu lurkera odpalilem USB audio i hiby player i jest inaczej, dźwięk bardziej dociążony a wysokie nie kłują

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Hiby lurkera szczególnie dobrze gra z DSD. Mango jakby do bólu neutralne, anemicznie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiby lurkera szczególnie dobrze gra z DSD. Mango jakby do bólu neutralne, anemicznie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ale hiby odpalony musi być przez USB audio. Bez tego też gra imo inaczej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hiby odpalony musi być przez USB audio. Bez tego też gra imo inaczej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ma się rozumieć

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do aktualizacji lurkera trzeba wracać do oficjalnego firmware'u, zrobić aktualizację OTA do najnowszej wersji i dopiero instalować lurkera? Czy wystarczy na obecnego lurkera zainstalować nowszego? Jeśli pierwsza opcja jest konieczna, czy dane są usuwane? Jest to dla mnie dość ważne, bo już trochę rzeczy pościągałem na Tidalu, a nie chcę tego wszystkiego pobierać jeszcze raz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do aktualizacji lurkera trzeba wracać do oficjalnego firmware'u, zrobić aktualizację OTA do najnowszej wersji i dopiero instalować lurkera? Czy wystarczy na obecnego lurkera zainstalować nowszego? Jeśli pierwsza opcja jest konieczna, czy dane są usuwane? Jest to dla mnie dość ważne, bo już trochę rzeczy pościągałem na Tidalu, a nie chcę tego wszystkiego pobierać jeszcze raz  

Trzeba. Mod jest na bazie Softu ibasso.

Jeśli dane offline beda na karcie sd to zdaje się ze da sie je ponownie wykorzystać.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hafn napisał:

Czy do aktualizacji lurkera trzeba wracać do oficjalnego firmware'u, zrobić aktualizację OTA do najnowszej wersji i dopiero instalować lurkera? Czy wystarczy na obecnego lurkera zainstalować nowszego? Jeśli pierwsza opcja jest konieczna, czy dane są usuwane? Jest to dla mnie dość ważne, bo już trochę rzeczy pościągałem na Tidalu, a nie chcę tego wszystkiego pobierać jeszcze raz ;) 

 

Z tego co pamiętam, po aktualizacji softu nie zniknęły mi albumy offline na Tidalu. Przy czym nie robiłem factory resetu po aktualiacji - zalecają wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w sprawie interferencji/WIFI:

 

Przesiadłem się na inny access point, prawdopodobnie ten działa na 5GHz - problem interferencji po nie występuje, nawet zasięg jest całkiem przyzwoity.

 

Podsumowując, jeśli ktoś słyszy przydźwięki podczas transmisji danych po wifi - najprawdopodobniej powodem jest (słaby) sygnał na 2.4GHz.

 

Z małych projektów chcę jeszcze zintegrować "case" do dx160 z power bankiem, ale i tak jest już bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w sprawie interferencji/WIFI:
 
Przesiadłem się na inny access point, prawdopodobnie ten działa na 5GHz - problem interferencji po nie występuje, nawet zasięg jest całkiem przyzwoity.
 
Podsumowując, jeśli ktoś słyszy przydźwięki podczas transmisji danych po wifi - najprawdopodobniej powodem jest (słaby) sygnał na 2.4GHz.
 
Z małych projektów chcę jeszcze zintegrować "case" do dx160 z power bankiem, ale i tak jest już bardzo dobrze.
 
A taki case to gdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

A taki case to gdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety, "cza zrobić". Na internetach widziałem plastikowe, przeźroczyste case'y to dx160. Nie wiem czy są "sztywne", ale jeśli są i znajdzie się mały power bank ok 5000mah to jest to jakaś opcja (po połączeniu lub sklejeniu). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje mieć zapas energii bez myślenia czy się zabrało power bank czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, "cza zrobić". Na internetach widziałem plastikowe, przeźroczyste case'y to dx160. Nie wiem czy są "sztywne", ale jeśli są i znajdzie się mały power bank ok 5000mah to jest to jakaś opcja (po połączeniu lub sklejeniu). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje mieć zapas energii bez myślenia czy się zabrało power bank czy nie.
Jak coś znajdziesz to wstaw linki proszę

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andi napisał:

Niestety, "cza zrobić". Na internetach widziałem plastikowe, przeźroczyste case'y to dx160. Nie wiem czy są "sztywne", ale jeśli są i znajdzie się mały power bank ok 5000mah to jest to jakaś opcja (po połączeniu lub sklejeniu). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje mieć zapas energii bez myślenia czy się zabrało power bank czy nie.

 

Nie wiem czy pomogę ale do mojego power banka, dość sporego po 26800 kupiłem taki case. Jakościowo bardzo dobry i tani. Przy mniejszym powerbanku wejdzie pewnie razem z dx160 lub jak cienki powerbank to za tą siatkę. Dł 25cm ale są jeszcze dłuższe.

 

RXbFXZ8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o case'y, to polecam sprawdzić etui na dyski twarde. Ja używałem coś takiego z DX150 o ile dobrze pamiętam i było w porządku, forma podobna jak na zdjeciu wyżej u Marka. Możecie też znaleźć w sieci trochę bardziej audiofilskie (lol :D ) etui Shanling C3, do kupienia np. u Maćka w Audeos. Sam takiego używam - wchodzi dap, słuchawki, małego powerbanka też bym pewnie zmieścił. No i jest twardę, więc powinno wytrzymać turbulencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda dx160 w etui od shanlinga. Mieści się DAP + 2 pary doków. Może być ciężko że zmieszczeniem powerbanku.


1bd4a31ecdf78d77f995a3966731ff57.jpg

 


Opcja może być etui od ddaudio z Ali. Jest większe.
https://a.aliexpress.com/UiVeW4c3h

 



Pisane mobilnie.
 

Edytowane przez mszysz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności