Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

O dzieki. Tego szukałem. Powinno być teraz ok. Jak się okazuje niedoczytalem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No i potwierdziło się. Z tym że mi łatwiej poszło z programem Hard Disk low level format tool. Usuwamy spod windozy korzystając z menadzera dysków wszystkie partycje. Później uruchamiamy powyższy program robimy przynajmniej Perform quicke wipe ktorzy usuwa ew. pozostałości i MBR. Po zakończeniu procesu odpinamy karte. Wkładamy spowrotem I zgodnie z żądaniem windozy formujemy kartę do domyślnych ustawień.
To na wypadek jakby kogoś spotkał podobny los:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka





Tak z ciekawości - te FH5 na V30 odpalałeś w trybie "Normal Gain" czy też "High Gain"?
Głowy nie dam. Ale na standardowych ustawieniach quad dac szły. Raczej krótko. V30 jako grajka używam b. rzadko.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mający ostatni mod Lurkera ma problem jak ja z wybudzeniem ekranu grajka przyciskiem zasilania ?
 
 
 
 
 
 
Solved. Trzeba wyłączyć opcję oszczędzania baterii. Przynajmniej u mnie zadziałało.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent podaje zakres impedancji słuchawek, które można podłączyć? Chodzi mi o wysterowanie słuchawek typu FAD Sonorous VI, które mają tylko 8 Ohm.

BTW, tu jest chyba strona producenta: http://www.ibasso.com/product.php

I tam nie ma jeszcze DX160. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rotgut napisał:

Czy producent podaje zakres impedancji słuchawek, które można podłączyć? Chodzi mi o wysterowanie słuchawek typu FAD Sonorous VI, które mają tylko 8 Ohm.

BTW, tu jest chyba strona producenta: http://www.ibasso.com/product.php

I tam nie ma jeszcze DX160. 🤔

 

Te podawane zakresy impendacji to jest takie poglądowe jedynie w stylu mierzenia wiatru polizanym palcem. Najczęściej i tak się podaje 32-600 albo 32-300 jak mało mocy. Problem może być z rzeczywiście podłączaniem tak niskoohmowych słuchawek do jakichś stacjonarnych lampowych wzmacniaczy z kilkudziesięcioma ohmami na gniazdku słuchawkowym. Sonorous VI to pod tym względem dziwolągi bo mają duży driver dynamiczny i armaturowy i te 8ohmów to już wogóle ewenement w nausznych słuchawkach. To bardzo mało nawet jak na iemy. W każdym razie nie pamiętam już do jakiego ale podłączałem je pod dapa i grały. DX160 ma mniej niż 1ohm na gniazdku słuchawkowym więc można do niego podłączać wszystko z tymi super niskoohmowymi słuchawkami włącznie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

W każdym razie nie pamiętam już do jakiego ale podłączałem je pod dapa i grały. DX160 ma mniej niż 1ohm na gniazdku słuchawkowym więc można do niego podłączać wszystko z tymi super niskoohmowymi słuchawkami włącznie.

 

Ok. czyli nie przejmować się po prostu. Ja je podłączyłem na AVS do telefonu i też grały, tyle że telefon badziewny i żadnych wniosków brzmieniowych nie chciałbym stąd wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wydaje mi się że coś z wyjściem USB jest nie tak... Czy gra jako DAC czy jako odtwarzacz mam zawsze problem z glitchingiem. Puka delikatnie w słuchawkach niezależnie od ustawień bufora. Ofkoz słuchać tylko na plikach w obrazach DSD64 lub wyzej niezależnie czy puszczam z DX 160 poprzez UAPP pro czy też wykorzystując go jako DAC a zdrodlem jest PC z audirvana +.
Jedynym rozwiązaniem tematu jest zgranie obrazu na pamięć dx160 I puszczenie muzy wyjściem liniowym do xd 05 plus. Wówczas czysto bez glichingu. No ale opcja USB jest niewykorzystana:(
Skończyły mi sie pomysły jak się tego pozbyć.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Panowie,jak z MQA z Tidala,działa bez problemu? a Tida offline?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Dziala zarowno offline jak i dekodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mszysz napisał:

To jest bardziej problem kompatybilności na drodze macOS - Android. 

Znalezione w internecie, rozwijane przez samo google -  https://www.android.com/filetransfer/

Zaktualizowałem oprogramowanie i za pomocą tego programu przenoszę właśnie muzykę do odtwarzacza, bardzo dziękuję za pomoc :)

Ale funkcji dac to chyba nie włącze na macbooku?

Edytowane przez art95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mszysz napisał:

Oficjalnego wsparcia niestety nie ma, brak sterowników na stronie. Możesz zawsze zapytać na facebooku ibasso.

Albo poczekać, to może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tym temacie.

Pisane mobilnie.
 

No trudno, narazie będę się ratował bluetooth'em, może z czasem ktoś pomyśli o użytkownikach appla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, art95 napisał:
Godzinę temu, mszysz napisał:

 

No trudno, narazie będę się ratował bluetooth'em, może z czasem ktoś pomyśli o użytkownikach appla

 

Szukane na szybko, ale wiele wskazuje na to, że DAP może działać jako DAC pod mac'iem.

Link: https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx200-bug-thread-post-any-firmware-bugs-issues-here.838997/page-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mszysz napisał:

 

Szukane na szybko, ale wiele wskazuje na to, że DAP może działać jako DAC pod mac'iem.

Link: https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx200-bug-thread-post-any-firmware-bugs-issues-here.838997/page-11

 

Po odpytaniu developerki z iBasso dostałem odpowiedź, że nie powinno być problemu. Nie mam niestety jak sprawdzić. Jedyny potwierdzony problem jest w przypadku połączenia za pomocą kabla type-c --> type-c, i tutaj faktycznie rozwiązują problem z andkiem w dx160, natomiast przy podłączeniu do usb A powinno się pojawić urządzenie w macu. Jak ktoś może sprawdzić to wrzućcie mi info PW wraz z wersją systemu maca. Jak coś to przerzucę do nich ale nie mieli zgłoszeń odnośnie kompatybilności z mac, no ale oczywiście nigdy nie można wykluczyć, że apple coś przy jakiejś aktualizacji zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Po odpytaniu developerki z iBasso dostałem odpowiedź, że nie powinno być problemu. Nie mam niestety jak sprawdzić. Jedyny potwierdzony problem jest w przypadku połączenia za pomocą kabla type-c --> type-c, i tutaj faktycznie rozwiązują problem z andkiem w dx160, natomiast przy podłączeniu do usb A powinno się pojawić urządzenie w macu. Jak ktoś może sprawdzić to wrzućcie mi info PW wraz z wersją systemu maca. Jak coś to przerzucę do nich ale nie mieli zgłoszeń odnośnie kompatybilności z mac, no ale oczywiście nigdy nie można wykluczyć, że apple coś przy jakiejś aktualizacji zabezpieczy.

W moim kompie są tylko wejścia usb typu c. Podłączam ds160 przejściówką usb A - USB C. Czyli pozostaje czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności