Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś słuchał dx160 z Meze 99 Classic? Mam Opus #1 i myślę nad zmianą.. Jest sens? Będzie dużo lepiej? Czy może patrzeć w stronę SR15?
Pytanie w czym ma być lepiej i czego oczekujesz? Bo najlepiej byłoby gdybyś zmienił słuchawki, chyba, że sposób grania tych meziów Ci bardzo odpowiada?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zostają. Może w przyszłości wymienię, ale ogólnie odpowiadają mi. Nie jest to wątek o Opusie, dlatego nie chcę przeginać, ale zainteresowałem się tym ibasso, toteż zastanawiam się, czy warto? Przede wszystkim obsługa streamingów pociąga, ale to jest rzecz drugorzędna. Zatem nie chodzi mi co więcej ma, lecz jak i czy lepiej gra? Czy dx spasuje się z tymi Meze i czy słuchając tego zestawu stwierdzę wow, jest dużo lepiej? Lepiej w sensie większa rozdzielczość, szczegółowość i muzykalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 09:20, Vikingman napisał:

@mszysz udało Ci się zainstalować update? U mnie po pobraniu i kopii na kartę nie chce mi zainstalować, bo wyskakuje błąd. Poprzez online update nie wyszukuje tej aktualizacji. 

 

Aktualizacja nie występuje jako OTA. Trzeba ściągnąć.

Kopiowałem na pamięć wewnętrzną odtwarzacza i zainstalowało się bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@mszysz dzieki, ja probowalem z karty pamieci, ale wyskakiwal mi blad. Skopiuje dzisiaj na pamiec wewnetrzna i sprobuje zainstalowac. 


Jest też dostępny mod Lurkera kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem.

Polecam ze względu na wydłużony czas pracy baterii.

Pisane mobilnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Jest też dostępny mod Lurkera kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem.

Polecam ze względu na wydłużony czas pracy baterii.

Pisane mobilnie.

Gdzie tego szukać? Rozumiem że należy wcześniej wgrać Soft o którym mowa powyżej?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ok znalazłem. Wygląda na to ze mod Lurkera sporo pozytywnego zmienia. Sa tez Bugi ale to normalne i z tego co widzę są nieznaczące. Dzisiaj update.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zielinskitomasz napisał:

Gdzie tego szukać? Rozumiem że należy wcześniej wgrać Soft o którym mowa powyżej?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Ok znalazłem. Wygląda na to ze mod Lurkera sporo pozytywnego zmienia. Sa tez Bugi ale to normalne i z tego co widzę są nieznaczące. Dzisiaj update.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Mówisz o Mango OS.

 

Z tego co jest w changelogu napisane to faktycznie on nie funkcjonuje w 100%. Sprawdzałem tylko na zasadzie działa/nie działa. Nie wiem czy wprowadza zmiany takie jak na DX220 - dźwięk w mangoOS jest bardziej analityczny.

 

Mod polecam wgrywać za pomocą karty SD. Nie potrzeba instalować żadnych sterowników itd. Jedynie trzeba spreparować kartę wg instrukcji na githubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 17:34, Spawn napisał:

Meze99 lubią się raczej z neutralnymi i chudszymi źródlami. DX160 jest raczej neutralny i tylko odrobinę ocieplony wiec powinno to razem zagrać dobrze. Powinno ale nie musi i tylko zgaduje bo meze rozminęły się u mnie z dx160 o jakieś 2 lata ;)


Dla potomnych...Dziś dostałem. Jak to gra 🤭. Jakieś szaleństwo! Muszę ochłonąć po wstępnych odsłuchach. Jestem w takim szoku, że nawet nie wiem co napisać. W dodatku na zwykłym kablu, bo zbalansowany będzie w następnym tygodniu. Musiałem tylko nieco wysunąć wtyk, bo będąc do końca wsunięty, Meze grały tylko na jedną słuchawkę i w dodatku połowicznie. Po wciśnięciu wtyku do końca i naciśnięciu przycisku na pilocie, grał normalnie. Czy można go wcisnąć na stałe i zakleić taśmą? Nic się nie stanie?

 

Dzieki @Spawn jeszcze raz! To był wyborny strzał.

 

 

Edytowane przez indiane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Mówisz o Mango OS.

 

Z tego co jest w changelogu napisane to faktycznie on nie funkcjonuje w 100%. Sprawdzałem tylko na zasadzie działa/nie działa. Nie wiem czy wprowadza zmiany takie jak na DX220 - dźwięk w mangoOS jest bardziej analityczny.

 

Mod polecam wgrywać za pomocą karty SD. Nie potrzeba instalować żadnych sterowników itd. Jedynie trzeba spreparować kartę wg instrukcji na githubie. 

 

Witam No i niby wszystko ok ale nie...

Wgrałem za pomoca karty SD zgodnie z instrukcją. Niby ok ale mam problem z włączeniem dapa. Po jego całkowitym wyłączeniu mogę bo tylko uruchomić z włączona ładowarka i to pi kilkurotnych próbach. Ktoś coś...???

Będę musiał chyba to przywrócić do stanu sprzed bo nerwy mi chodzą. Myślałem ze to problem karty SD która uprzednio przygotowałem pod instalację dodatku i po przywróciłem pod Windowsem pierwotna jej wielkość. Ale to chyba nie to.

Ktoś cos? Nie chciałbym z modą Lurkera rezygnować bo jest kozacki.

 

 

Ps. Znalezione w innym wątku domy dx150 #Pamiętaj o prawidłowym odpaleniu disable verity bo będzie mikrozawał od bootloop'a# O czym mowa? [https://forum] 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napotkałem takiego problemu.
Po updacie FW od iBasso robileś reset do ustawień fabrycznych ? Jak teraz zrobisz reset z modem to mod zniknie i będziesz mógł spróbować jeszcze raz go zainstalować na świeżo.
Reset z modem. Mod nie znika:)
Tak robiłem reset po instalacji wersji oficjalnej.
Formatuje raz jeszcze kartę. Bez karty działa. Natomiast jest inny dodatkowy problem. Dodatek mqa do USB audio player pro nie działa jeśli zanczczyny opcje uwalenia procesów google w opcjach USB audio a także nawet wówczas jeśli jest zaznaczone tylko enforce deep sleep. Ta druga opcja jest kluczowa jeśli ktoś instaluje mod pod względem oszczędności baterii. Wychodzi mi na to że chyba dam sobie siana.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

@zielinskitomasz - widzę, że masz V30 - mógłbyś porównać jak gra LG w porównaniu z DX160 i jaki to jest skok jakościowy po przejściu na ibasso?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


No nie ma co porównywać. Przeskok jest ogromny. Szczególnie w dx160 po balansie mogę porównać FH5. Na zwykłym kablu w v30 dramat. Na dx160 po zwykłym kablu to inne sluchawki. Po balansie inna klasa. Do v30 potrzebny jest wzmak. Jeśli chcesz dobrze napedzic słuchawki. Zależy oczywiście jakie. Dla mnie FH5 już mają pod górkę z v30.
Reasumując v30 to dobry player. Ale do Dapa to mu daleko.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zielinskitomasz napisał:

Formatuje raz jeszcze kartę. Bez karty działa.

 

Zachowam się jak miła Pani na infolinii zdająca pytania z listy, ale czasem oczywiste rzeczy umykają :D Rozumiem, że po instalacji mod'a z karty, wyciągnąłeś kartę i wtedy pojawia się problem z włączeniem, a muzykę masz na innej karcie, którą podmieniasz potem w slocie ? i wtedy też się pojawia problem z włączeniem ?

 

Na DX150 chyba mod znikał. Nie resetowałem 160'tki założyłem, że jest tak samo.

 

Nawet pomimo tych opcji z USB Audio widać zauważalną poprawę w długości pracy. 

 

UAPP nie używam, także niestety nie pomogę. Można pogrzebać w wątku na head-fi w poszukiwaniu problemu lub po prostu zadać pytanie. Sam Lurker powinien się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zachowam się jak miła Pani na infolinii zdająca pytania z listy, ale czasem oczywiste rzeczy umykają  Rozumiem, że po instalacji mod'a z karty, wyciągnąłeś kartę i wtedy pojawia się problem z włączeniem, a muzykę masz na innej karcie, którą podmieniasz potem w slocie ? i wtedy też się pojawia problem z włączeniem ?

 

Na DX150 chyba mod znikał. Nie resetowałem 160'tki założyłem, że jest tak samo.

 

Nawet pomimo tych opcji z USB Audio widać zauważalną poprawę w długości pracy. 

 

UAPP nie używam, także niestety nie pomogę. Można pogrzebać w wątku na head-fi w poszukiwaniu problemu lub po prostu zadać pytanie. Sam Lurker powinien się wypowiedzieć.

Karta która jest teraz używana miała mod Lurkera. Została przygotowana zgodnie z instrukcją. Po zainstalowaniu moda tak usunalem ja. Usunąłem partycje 4 GB która utworzył program z obrazem mody i utworzyłem nową pełną na 64 gb. Do niej brałem album testowy. Antek ja wykrywa i pozwala przygotować jako pamięć ale po wyłączeniu dapa bez usunięcia tej karty ze slota nie da sie dapa uruchomić. Wniosek. Musze poniwnie formatować karte. Podejrzewam że ma w sobie dane rozruchowe z modą nadal. Tylko nie wiem jak ja na nowo pod anta przygotować. Ale sie dowiem:)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej bezpośrednio z github'a:

 

"WARNING: writing the SD-card image file erases all the data on the card! To restore the SD-card for normal use, please use SD Memory Card Formatter, available for MacOS and Windows. "

 

Powinno rozwiązać problem uruchamiania :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej bezpośrednio z github'a:
 
"WARNING: writing the SD-card image file erases all the data on the card! To restore the SD-card for normal use, please use SD Memory Card Formatter, available for MacOS and Windows. "
 
Powinno rozwiązać problem uruchamiania
O dzieki. Tego szukałem. Powinno być teraz ok. Jak się okazuje niedoczytalem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No nie ma co porównywać. Przeskok jest ogromny. Szczególnie w dx160 po balansie mogę porównać FH5. Na zwykłym kablu w v30 dramat. Na dx160 po zwykłym kablu to inne sluchawki. Po balansie inna klasa. Do v30 potrzebny jest wzmak. Jeśli chcesz dobrze napedzic słuchawki. Zależy oczywiście jakie. Dla mnie FH5 już mają pod górkę z v30.
Reasumując v30 to dobry player. Ale do Dapa to mu daleko.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Tak z ciekawości - te FH5 na V30 odpalałeś w trybie "Normal Gain" czy też "High Gain"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności