Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Fidelizer na X5III gra przecudnie I ogromnie poprawia dźwięk.

 

USB audio player pro niby juz.wspiera dx160 ale... Przy odtwarzaniu mqa puszcza tylko jedno pasmo. 88.2 kHz pomimo że sprzęt dekoduje mqa:) Lipa. Na lg V30 idzie pełne 176.4kHz

 

Poddaje sie jeśli chodzi o funkcję DAC na windzie. Chciałem przepuścić z Audirvana i potestować. Windows 10 nie rozpoznaje urządzenia. Manualna instalacja sterowników i automatyczna nic nie daje. Jeśli ktoś ma rozwiązanie albo moze nakierowac będę zobowiązany:)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer na X5III gra przecudnie I ogromnie poprawia dźwięk.
 
USB audio player pro niby juz.wspiera dx160 ale... Przy odtwarzaniu mqa puszcza tylko jedno pasmo. 88.2 kHz pomimo że sprzęt dekoduje mqa:) Lipa. Na lg V30 idzie pełne 176.4kHz
 
Poddaje sie jeśli chodzi o funkcję DAC na windzie. Chciałem przepuścić z Audirvana i potestować. Windows 10 nie rozpoznaje urządzenia. Manualna instalacja sterowników i automatyczna nic nie daje. Jeśli ktoś ma rozwiązanie albo moze nakierowac będę zobowiązany:)
 
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Update. Odpowiedź od producenta UAPP

Dear customer,

Thank you for contacting us. UAPP contains a MQA decoder which you are
using. It needs a MQA renderer to output 176.4kHz. We have asked iBasso
if their MQA decoder and renderer can be accessed by third parties.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

A co ten Fidelizer właściwie robi?

https://www.fidelizer-audio.com/tag/ibasso/

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




USB audio player pro niby juz.wspiera dx160 ale... Przy odtwarzaniu mqa puszcza tylko jedno pasmo. 88.2 kHz pomimo że sprzęt dekoduje mqa:) Lipa. Na lg V30 idzie pełne 176.4kHz

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



Tak samo jest na DX220. Tylko 96 max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie że ibasso nie wykupił licencji mqa
tak samo jak Fiio

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


W aplikacji tidala Jednak dekoduje pelne mqa,wiec raczej wykupili

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie że ibasso nie wykupił licencji mqa
tak samo jak Fiio

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Ale na Tidalu działa dekodowanie do 192kHz, tylko przez UAPP jest 96 max. W Mango nie próbowałem odtwarzać MQA więc nie wiem jak tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj swojego grajka. :) Opakowanie, design, kabelek USB i całościowy look'n'feel bardzo premium. Cieszy oczy. Załączone silikonowe etui też ok. Dobrze leży w dłoni. Gorzej z dołączonym szkiełkiem ochronnym na ekran. Fajnie, że są dwa ale zdecydowanie za małe. Nie pokrywają dużej części ekranu. Słabo. Wg mnie powinno idealnie spasowywać się z obramowaniem etui, a tymczasem brakuje pół centymetra z góry i kilka mm z boku. WTF? Chyba będę szukał czegoś na wymiar w necie. Szkoda, by się miał porysować, bo jest naprawdę elegancki. Drugi zarzut z funkcjonalności to parametryczny EQ, na który się nastawiałem. Nie wyświetla ostatecznej krzywej korekcji, tylko każde pasmo z osobna. Kolorki na siebie nachodzą i w sumie guzik widać. Wykresy też jakieś takie krzywe i niesymetryczne. Ogólnie robi swoje, ale soft wizualnie słabo. Reszta bez zarzutu. Bez problemu przeczytał kartę SD, wspiera tagi ID3, obsługa łatwa i intuicyjna. Funkcjonalnie też super. Można odtwarzać po artystach, albumach albo dany folder z karty sd. Super. Graficznie firmowy player iBasso bardzo mi się podoba. Spotify i bluetootha nie testowałem, bo nie używam. Co do grzechoczącego pokrętła - grzechocze. :) Ale to jest bardzo cicho faktycznie trzeba nim celowo potrząsać. Nie uważam tego za problem, ale faktycznie -1 do premium za to się należy. :D

 

Dźwiękowo niestety ciężko mi przetestować, bo moje HiFimany na gwarancji, a stare Audioquesty Nighthawk nie kupują mnie swoim brzmieniem. Aczkolwiek wydaje się melodyjny. Dźwięk niczym nie odrzuca po przełączeniu ze stacjonarnego wzmaka na iBasso. Może ciut słabiej na sub basie, ale nie jestem pewien, bo Nighthawki nie są demonami w tym zakresie. Dodatkowo tetsowane tylko na 3.5mm SE, bo 4.4mm BAL przyjeżdża jutro. Chętnie pokatuję tego iBasso planarami, jak do mnie wrócą.

 

Ogólnie, nigdy nie miałem żadnego DAPa i kupiłem z ciekawości ze względu na pochlebne opinie i przedsprzedażową promocję w MP3. Fajna zabawka i na pewno będzie dobry kompanem podczas delegacji. Choć czas pracy baterii nie imponuje. Aczkolwiek jest to (chyba) ogólna cecha tego typu produktów i Fiio M11 Pro z tego powodu niedawno wyleciało z Amazona. Tak więc wstępne wrażenia pozytywne i banan na ustach jest. Niestety, żeby w 100% wyrobić sobie opinię, poczekam jeszcze trochę na nowe HiFiman Arye. Są dosyć prądożerne i ciekawi mnie, co na to powie ten DAP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie ma szkiełka tylko są folie. Ja sobie zamawiałem na wymiar i jest duuuużo lepiej👍 Zobacz we wcześniejszych postach... No i jeśli chodzi o baterię.......uważam że nie jest źle😏 Przy wyłączonym wyświetlaczu i korzystaniu z bocznych przycisków nawigacji czas  pracy między 8-10 h jest według mnie zadowalający😌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkło, co dawałeś fotę wcześniej to z firmy 3mk? Też na nich trafiłem. Zastanawiam się nad wymiarem. Od krawędzi do krawędzi wychodzi mi 118mm x 65mm. Ale nie wiem, czy nie powinienem odjąć po 1-2mm.

 

Edit: Nvm, doczytałem. :) Też biorę to szkło.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wymiar co podałem jest raczej optymalny. Można by dać 1mm szerzej ale tu już ryzykujesz trochę bo musiałbyś nakleić z niezwykłą precyzją bo inaczej podejrzewam, że już by lekko na bokach nie przylegała folia. Na długość ewentualnie 1 mm można dać więcej ale jak patrzę na moje to wydaje się ok. Faktem jest, że wolałbym zamiast tej hybrydy zwykłe cieńsze szkło hartowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 14:59, wichu79 napisał:

Jakby ktoś zapragnął sobie zabezpieczyć lepiej ekran to polecam tę hybrydę. Orginalna folijka trochę za wąska więc zamówiłem na wymiar. Prawie jest niezauważalna i chroni ekran 200% (niby) 😁

IMG_20191010_144521__01.jpg

IMG_20191010_144741__01.jpg

114x61 z kolegi pomiarow

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos z Was probowal ,ale mozna zainstalować sklep play,pobierając go z....apkpure. Po ściągnięciu i instalacji automatycznie wlaczane są usługi google i mozna bez problemu uzywac np Youtube, a i Uapp powinien działać bez problemu. To tak gdyby ktos wahal sie Lurkera 147227dd149fc5246b8b630d83f75c34.jpg04b7955360415b237b166bbcda03a66f.jpgd67b8a62a87bf0a796cdc809071be48d.jpg

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam przycisk PLAY na wyłączonym ekranie? Pauza działa, ale jak parę minut później chcę wznowić odtwarzanie to nie działa, muszę odblokować ekran aby wznowić. Niby ******ła ale frustrująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Karmazynowy napisał:

Działa wam przycisk PLAY na wyłączonym ekranie? Pauza działa, ale jak parę minut później chcę wznowić odtwarzanie to nie działa, muszę odblokować ekran aby wznowić. Niby ******ła ale frustrująca.

 

13 minut temu, mszysz napisał:

Nie wiem czy to nie jest czasem przypadłość iBasso. Podobne zachowanie miałem na DX150.

 

Na Tidalu tak mam na Fiio M11. Miałem tak też na XDP-100R. Ale tylko na Tidalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy To jest normalne zachowanie Androida i raczej tego nie poprawią. Poniżej odpowiedzi lurkera z hedfaja (strona 74):

This is normal behavior for iBasso DAPs. Android suspends the device, and these buttons don't wake it up.

Android goes into sleep mode in a minute (sometimes even less) of inactivity. In my add-on, Android is prevented from sleeping during a period of time after music was played. It is configurable, and by default it is set to 5 minutes. So, if you put music on pause, you have 5 (or more) minutes to resume playback by pressing Pause button, or to switch tracks.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32878]Karmazynowy[/mention] To jest normalne zachowanie Androida i raczej tego nie poprawią. Poniżej odpowiedzi lurkera z hedfaja (strona 74):

This is normal behavior for iBasso DAPs. Android suspends the device, and these buttons don't wake it up.

Android goes into sleep mode in a minute (sometimes even less) of inactivity. In my add-on, Android is prevented from sleeping during a period of time after music was played. It is configurable, and by default it is set to 5 minutes. So, if you put music on pause, you have 5 (or more) minutes to resume playback by pressing Pause button, or to switch tracks.

Nie Androida ogólnie, a implementacji Androida w iBasso. Tak jak wspomniałem, na M11 problem jest w Tidalu, w stockowym odtwarzaczu wszystko działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności