Skocz do zawartości

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Vikingman napisał:

@blueme, @hafn, @ Spawn udało się odebrać od kuriera i potwierdzam, że wszystko śmiga ( użyłem jakiegoś starego kabla przedłużki z 3,5 na 3,5 ),  muszę rozglądnąć się za jakimś bardziej profesjonalnym rozwiązaniem ( nowe kable bez pilotów do Mommentum i AQ NightHawk?? Jakieś propozycje??). Wciśnięcie przycisku na pilocie podczas wtykania kabla nic nie daje, tzn. trzeba by było trzymać cały czas wciśnięty przycisk. Co do Marka (  bigmaras) to mówił mi o tym kablu z mikrofonem, tylko ja go nie zrozumiałem ( nie skojarzyłem , że te kable mają mikrofon, myślałem, że tylko pilot ☹️) mój błąd, z jego strony padła rzetelna informacja o DX160.  

 

 

Najważniejsze, że wszystko się dobrze skończyło (•‿•)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW - kto zapoczątkował tę idiotyczna modę na pokrętełka głośności w DAP? Przyciski w sprzęcie przenośnym są znacznie wygodniejsze, bardziej niezawodne i mniej kłopotliwe. Czy ktokolwiek celowo skacze o kilkanaście poziomów? Żeby to jeszcze było wielofunkcyjne i umożliwiało np. przewijanie utworu...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vikingman napisał:

@blueme, @hafn, @ Spawn udało się odebrać od kuriera i potwierdzam, że wszystko śmiga ( użyłem jakiegoś starego kabla przedłużki z 3,5 na 3,5 ),  muszę rozglądnąć się za jakimś bardziej profesjonalnym rozwiązaniem ( nowe kable bez pilotów do Mommentum i AQ NightHawk?? 

Możesz napisać do @Perul w sprawie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Markonelli napisał:

Przy włączonym ekranie żre, a przy wygaszonym nie żre wcale.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To chyba mam coś nie tak. Wyłączony ekran i wifi - w ciągu 10 godzin spadek ze 100 do 33%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, krzyzakov napisał:

To chyba mam coś nie tak. Wyłączony ekran i wifi - w ciągu 10 godzin spadek ze 100 do 33%

 

Czas pracy urządzenia ciągłego odtwarzania to sięga wg producenta do 13h. To pomiar bez zabawy ekranem i wifi i też uzależniony jak dużo mocy na wyjściu idzie.

Wiem, że programiści pracują jeszcze nad optymalizacją pracy na baterii tak jak to było przy pierwszych wydaniach i dx220 jak i dx150/dx200

 

W celu optymalizacji pracy można sprawdzić czy BT włączone jeszcze jest oraz czy przypadkiem w tle nie chodzą inne aplikacje, które obciążają procka = zwiększają zużycie. Ciężkie/gęste pliki = również większe obciążenie i zużycie. Wiele czynników wpływa na zużycie. Zwracam też uwagę, że w początkowej fazie użytkowania mogą być drobne wahania procentów wskazujących na rzeczywisty poziom baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też zmienić rozdzielczość ekranu na 720p

 

A propos baterii, uważam, że DX160 powinien mieć ładowanie bezprzewodowe/indukcyjne, byłbym z tego naprawdę mega zadowolony. Szczególnie się to przydaje w tego typu urządzeniach, które żrą dużo a jednocześnie często są używane

DAPy powyżej 1tys definitywnie powinny mieć już ładowanie bezprzewodowe!

 

@bigmaras mógłbyś to zgłosić do iBasso tak na przyszłość jak będą wydawali kolejne dapy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jednak do tematu zużycia baterii. Wczoraj wieczorem zostawiłem grajka niby uśpionego z jedną aplikacją - Tidal z zatrzymanym odtwarzaniem. Przez noc zjazd z 60% do 10%. Manager zasilania nie pokazuje jaki proces zużył tyle energii. Czas włączonego ekranu 12 minut, Tidal 2:50, ale tyle słuchałem od naładowania na 100%. 

To jest dosyć dziwne - żadne moje urządzenie z Androidem nie zużywa w stanie czuwania przez noc więcej jak 2-4% baterii.

13 godzin temu, blueme napisał:

Polecam też zmienić rozdzielczość ekranu na 720p

 

A propos baterii, uważam, że DX160 powinien mieć ładowanie bezprzewodowe/indukcyjne, byłbym z tego naprawdę mega zadowolony. Szczególnie się to przydaje w tego typu urządzeniach, które żrą dużo a jednocześnie często są używane

DAPy powyżej 1tys definitywnie powinny mieć już ładowanie bezprzewodowe!

 

@bigmaras mógłbyś to zgłosić do iBasso tak na przyszłość jak będą wydawali kolejne dapy?

Będzie w wersji PRO;> Szklane plecki już są. Ciekawe o ile by to zwiększyło cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzyzakov napisał:

 

Będzie w wersji PRO;> Szklane plecki już są. Ciekawe o ile by to zwiększyło cenę.

 

Najśmieszniejsze jest to, że takie moduły są niebywale tanie. Zobacz ile kosztuje taki zewnętrzny adapter indukcyjny który można używać z każdym urządzeniem:

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-indukcyjna-adapter-ladowanie-indukcyjnea-8616635776

Więc nie wiem jaki jest powód że tego nie robią, ale na pewno nie pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go po prostu wyłączam jak nie słucham. Zawsze tak z DAPami robię, nie ma potrzeby czuwania - nie odbieram na nich żadnych powiadomień.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest zapewne taki że kiedyś wszystkie dapy miały przydźwięki, piszczenie i smażenie słyszalne w słuchawkach od pracy elektroniki i wifi. Rozbudowana sekcja audio musi zostać porządnie odseparowana i ekranowana żeby tego nie było dlatego też ani wifi ani bluetooth w dapach nie mają az tak dobrych zasięgów jak te w smartfonach. Ładowanie indykcyjne to byłby kolejny element wprowadzający zakłócenia i pogarszający jakość audio. Jeśli priorytetem jest audio to trzeba iść na pewne ustępstwa. Jeśli audio nie jest priorytetem to po co w ogóle kupować dapa zamiast telefonu?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn A jaki to problem żeby nawet było jakieś zakłócenie tylko w chwili ładowania indukcyjnego kiedy i tak pewnie 90% osób by nie słuchała muzyki? Zobaczysz że to będzie w DAPach, ktoś tylko musi być pierwszy.

To że czegoś nie ma to raczej problem inwencji i "garażowej" produkcji a nie techniczny. Wystarczy tylko spojrzeć na ewolucje dapow Fiio i ibasso i sposób ich tworzenia wspólnie z userami. Też wiele opcji i rozwiązań wcześniej "nie dało się" a jednak potem się pojawiły.

Przyczyna słabej sieci w DX jest inna niż twierdzisz. Ustaliliśmy to z @bigmaras chodzi o kompatybilność z kanałami w UE vs reszta świata. Po zmianie kanałów bardzo poprawił się zasięg. To też pewnie zostanie poprawione przy kolejnych apdejtach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37501]Spawn[/mention] A jaki to problem żeby nawet było jakieś zakłócenie tylko w chwili ładowania indukcyjnego kiedy i tak pewnie 90% osób by nie słuchała muzyki? Zobaczysz że to będzie w DAPach, ktoś tylko musi być pierwszy.

To że czegoś nie ma to raczej problem inwencji i "garażowej" produkcji a nie techniczny. Wystarczy tylko spojrzeć na ewolucje dapow Fiio i ibasso i sposób ich tworzenia wspólnie z userami. Też wiele opcji i rozwiązań wcześniej "nie dało się" a jednak potem się pojawiły.

Przyczyna słabej sieci w DX jest inna niż twierdzisz. Ustaliliśmy to z [mention=50800]bigmaras[/mention] chodzi o kompatybilność z kanałami w UE vs reszta świata. Po zmianie kanałów bardzo poprawił się zasięg. To też pewnie zostanie poprawione przy kolejnych apdejtach...

Dokładnie jak piszecie. W routerze polecam ustawić regionalizacje wifi na USA. Wówczas zauważycie różnice

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poprawiło zasięg 2,4Ghz przejście na kanał 11 z rozszerzeniem 40 Hz na niższe, czyli pokrycie jest tak od 9 do 11.

Co do 5Ghz to DX160 (przynajmniej obecnie) nie widzi sieci na kanale 100 wiec trzeba ustawić jakiś niższy np. 36

 

Godzinę temu, Zamoy72 napisał:

Ale poprawi się tylko DX150 a co z resztą urządzeń wifi? Też będzie lepszy zasięg?

 

Sprawdź u siebie, nie ma tu generalnych ustaleń, bo w każdej lokalizacji sa rozne zaklocenia i sąsiadujące sieci

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poprawi się tylko DX150 a co z resztą urządzeń wifi? Też będzie lepszy zasięg?
Mogę potwierdzić jedynie na Fiio x5 III oraz dx160

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme dokładnie tak jak @Spawn napisał, problemem wielu funkcjonalności są zakłócenia i tutaj jestem bardziej niż pewien, że ta sporej wielkości antena od indukcji bardzo mocno by siała. Gruby kawałek aluminium byłby potrzebny do izolacji od układów.

Co do wifi to mogę jedynie potwierdzić, iż w przypadku 5G najlepsze osiągi miałem na kanale 36, powyżej 100 nie wykrywa. Region US w routerze sporo może pomóc. Ponad to zalecam przeskanowanie sieci i wybór najmniej obciążonych kanałów przez sąsiadów, opcje automatycznego doboru kanału często pozostawiają wiele do życzenia.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jednak do tematu zużycia baterii. Wczoraj wieczorem zostawiłem grajka niby uśpionego z jedną aplikacją - Tidal z zatrzymanym odtwarzaniem. Przez noc zjazd z 60% do 10%. Manager zasilania nie pokazuje jaki proces zużył tyle energii. Czas włączonego ekranu 12 minut, Tidal 2:50, ale tyle słuchałem od naładowania na 100%. 
To jest dosyć dziwne - żadne moje urządzenie z Androidem nie zużywa w stanie czuwania przez noc więcej jak 2-4% baterii.
Będzie w wersji PRO;> Szklane plecki już są. Ciekawe o ile by to zwiększyło cenę.
Sprawdź sobie dokładnie czy wyłączyłes GPS i lokalizację:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

Ktoś instalowal Fidelizera?

 

https://www.fidelizer-audio.com/tag/ibasso/

 

Nie mogę zainstalować sterownikow usb audio pod DAC do Win10. Ktoś cos? Nie wykrywa mi urządzenia. Przełączam na DAC w Mango

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności