Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, blueme napisał:

A nie przeszkadza wam bardziej, że się grzeje? Że ma tylko 2GB ramu? Że bateria szybko zchodzi? Kaman, dajcie upust tym wszystkim nerwicom 😁😤🤯

Więcej RAM nie jest potrzebne, bo używamy jednej aplikacji. Grzanie z czasem powinno być mniejsze, jak się dalvik zoptymalizuje. U mnie na Tidalu jest już dość chłodno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeden plus i jeden minus: 1,5 godzinny spacer i zeszło 3% baterii po bt. Ale strasznie słaby zasięg po bt i stabilność połączenia. Odtwarzacz musiał być w lewej kieszeni, żeby było ok....bo w prawej były zakłócenia. Na zewnątrz trzymał zasięg do 3 metrów.... Dalej już przerywał. W tym porównaniu fiio m7 go deklasuje.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzyzakov napisał:

To nie pokrętło, tylko przyciski. Pokrętło i przycisk power są ok.

Nie wiem ale tu masz co mi napisał.

 

It is the volume control. It makes a small sound, like a light piece of metal moving back and forth. It is normal. Some do it (most) and some don't but it isn't a problem at all. Best solution, don't shake the DX160. lol Paul It don't matter if you shake it or not, no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, krzyzakov napisał:

Więcej RAM nie jest potrzebne, bo używamy jednej aplikacji. Grzanie z czasem powinno być mniejsze, jak się dalvik zoptymalizuje. U mnie na Tidalu jest już dość chłodno.

No... jedna aplikacja plus system plus usługi w tle. 2GB pewnie wystarczy, ale z drugiej strony pamięć jest na tyle tania, że na te 3GB mogli się szarpnąć. Jak to jest Android to może jest gdzieś opcja sprawdzenia użycia pamięci? Czym ładujecie DX160? Podobno w zestawie nie ma ładowarki. Po USB długo się ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karister napisał:

No... jedna aplikacja plus system plus usługi w tle. 2GB pewnie wystarczy, ale z drugiej strony pamięć jest na tyle tania, że na te 3GB mogli się szarpnąć. Jak to jest Android to może jest gdzieś opcja sprawdzenia użycia pamięci? Czym ładujecie DX160? Podobno w zestawie nie ma ładowarki. Po USB długo się ładuje?

Po co? To nie smartfon. IMO cena w stosunku do możliwości jest rewelacyjna. Zamiast 3GB RAM wolałbym lepsze mikroprzełączniki i dodatkowy czarny silikon:) Ten z zestawu wygląda ślicznie, ale niedługo będzie żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce czerwony, jak będzie czerwony, to może mu nawet źle działać BT

22 minuty temu, wichu79 napisał:

Nie wiem ale tu masz co mi napisał.

 

It is the volume control. It makes a small sound, like a light piece of metal moving back and forth. It is normal. Some do it (most) and some don't but it isn't a problem at all. Best solution, don't shake the DX160. lol Paul It don't matter if you shake it or not, no problem.

 

Shake it shake it baby 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtyk 3,5 mm ( Sennheiser Mommentum, AQ NightHawk) powinien być wciśnięty do gniazda do końca? U mnie wciśnięty do końca gra nieprawidłowo( cicho, płasko) a jak go delikatnie wysunę parę milimetrów to gra poprawnie. Te gniazdo tak działa czy mój jest wadliwy? 

Edytowane przez Vikingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vikingman napisał:

Czy wtyk 3,5 mm ( Sennheiser Mommentum, AQ NightHawk) powinien być wciśnięty do gniazda do końca? U mnie wciśnięty do końca gra nieprawidłowo( cicho, płasko) a jak go delikatnie wysunę parę milimetrów to gra poprawnie. Te gniazdo tak działa czy mój jest wadliwy? 

 

U mnie 3,5 działają prawidłowo - wsunięte do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn tak wsunięty wtyk do końca, muzyka gra płasko bez tonalnie. Delikatnie wysunięty gra poprawnieIMG_4164.jpg.c427942e46d7d6e4a1c40ad57eb15713.jpgIMG_4166.jpg.13c0dcd067fc2c539685646e4a6bd8f2.jpg

 

tak się dzieje z Mommentum, NightHawkami i paroma innymi jakie miałem pod ręką, ale żeby było śmieszniej z Shozy Neo CP gra poprawnie :) Nieważne po prostu taki mi się trafił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Który model masz, ten z AK4497? Bo od pewnego czasu mnie on zastanawia. Chyba nie będzie poprawy vs Fiio m9?

 

Mam dwa,  dsd i t1. Oba na Ak4497EQ. Oba klekocą.

Nie będzie poprawy. To podręcznikowy przykład, że implementacja jest równie ważna jak sam układ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vikingman Wydaje mi się, że może to być problem z wtykami TRRS, moje Nightowle mają taki sam problem jak u CIebie, natomiast Aune E1 działają bez problemu. Niestety nie mam więcej słuchawek z mikrofonem, żeby sprawdzić czy tak samo się zachowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtyk jack 3.5mm w iBasso nie obsługuje kabli TRRS z pilotami. U mnie też tak jest. Trzeba trzymać wciśnięty przycisk na pilocie kabla żeby działało co raczej mija się z celem.

W sumie to sprzedawcy powinni o tym pisać w ofertach z dapami, bo potem ludzie kupują, podłączają i jest klops

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, blueme napisał:

Tak, wtyk jack 3.5mm w iBasso nie obsługuje kabli TRRS z pilotami. U mnie też tak jest. Trzeba trzymać wciśnięty przycisk na pilocie kabla żeby działało co raczej mija się z celem.

W sumie to sprzedawcy powinni o tym pisać w ofertach z dapami, bo potem ludzie kupują, podłączają i jest klops

 

Można sobie zalepić jedno pole taśmą na wtyczce. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vikingman napisał:

Tak wszystkie słuchawki były na kablach z pilotami. No to super a ja właśnie go wysłałem do bigmaras ☹️

 

No i to powinno skłonić Marka do zamieszczenia stosownej informacji w opisie DXa żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Bo np Ty nie miałeś o tym pojęcia i nawet nie wpadłeś na to, że o to chodzi.

Nie każdy dap nie obsługuje TRRS, są takie co obsługują bez problemu, więc to dodatkowo wymaga dobrej i rzetelnej informacji dla konsumenta...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme, @hafn, @ Spawn udało się odebrać od kuriera i potwierdzam, że wszystko śmiga ( użyłem jakiegoś starego kabla przedłużki z 3,5 na 3,5 ),  muszę rozglądnąć się za jakimś bardziej profesjonalnym rozwiązaniem ( nowe kable bez pilotów do Mommentum i AQ NightHawk?? Jakieś propozycje??). Wciśnięcie przycisku na pilocie podczas wtykania kabla nic nie daje, tzn. trzeba by było trzymać cały czas wciśnięty przycisk. Co do Marka (  bigmaras) to mówił mi o tym kablu z mikrofonem, tylko ja go nie zrozumiałem ( nie skojarzyłem , że te kable mają mikrofon, myślałem, że tylko pilot ☹️) mój błąd, z jego strony padła rzetelna informacja o DX160.  

 

Druga sprawa to, żeby podłączyć DX160  jako transport do zewnętrznego DAC-a to może być taki kabel :

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-optyczny-toslink-jack-vitalco-0-5m-7289978842 , czy jakiś inny?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vikingman napisał:

@Spawn tak wsunięty wtyk do końca, muzyka gra płasko bez tonalnie. Delikatnie wysunięty gra poprawnieIMG_4164.jpg.c427942e46d7d6e4a1c40ad57eb15713.jpgIMG_4166.jpg.13c0dcd067fc2c539685646e4a6bd8f2.jpg

 

tak się dzieje z Mommentum, NightHawkami i paroma innymi jakie miałem pod ręką, ale żeby było śmieszniej z Shozy Neo CP gra poprawnie :) Nieważne po prostu taki mi się trafił 

Zdarza się najlepszym. Tak wyglądały IE800s 3 tygodnie po zakupie

IMG_1057 (1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności