Skocz do zawartości

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.10.2019 o 21:41, hibi napisał:

"Dźwięk DX160 jest dziarski, szlachetny i bardzo melodyjny. Jest to płynny sposób, z cielesnym wypełnieniem obrazów dźwiękowych i przyciemnionym tłem, umiarkowanie ekspresyjnym, z dobrym studium niuansów mikro i makro.

 

Urządzenie, podobnie jak generał z iBasso DX220, ma dobry balans tonalny, ale ma cieplejszą i gęstszą wysokość, co nadaje dźwiękowi szczególny urok i muzykalność. Bez wątpienia jest gorszy od flagowca pod względem technicznym i szybkości, ale bije go melodią i zdolnością do przekazywania emocjonalnego komponentu. Ma malowniczy, niezapomniany urok, szczegółowy i niezwykle wygodny dźwięk."

 

 

No dałbym sobie coś uciąć, że to Ryka pisał.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawszuu napisał:

Jak ta 160 wytrzymuje w uśpieniu ?

Mocno zżera baterie?

 

Czy da się go np wybudzić po podaniu sygnału zasilania? Chciałbym go użyć jako transport w samochodzie po cyfrze.

 

w uśpieiu u mnie super, praktycznie zero konsumpcji jeśli nie masz włączonego wifi lub bt

(co do wybudzania i takiej konfiguracji to nie wypowiadam się bo to trzeba przetestować na konkretnym podłączeniu)

 

Zdjęcia nie moje ale fajne

 

 

1000

 

1000

 

1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

 

No dałbym sobie coś uciąć, że to Ryka pisał.

Ryka by napisał gęściejszą a nie gęstszą😌

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szuka? Różne sygnatury. Jak się nie chce bawić w dokupywanie i wymianę ampow to jak dla mnie 150 nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC W porównaniach które czytałem DX150 był przedstawiany zawsze jako ciemniejszy i grający z większą masą. Więc wydaje się ze z jednej strony ma grajka bardziej analitycznego a z drugiej bardziej rozrywkowego, którego brzmienie dodatkowo jednak może modyfikować Ampami. Do tego dochodzą oczywiście różnice estetyczne. Ja po kontakcie z DX160 nie oddałbym go za chiny i pakistan. Ale jeżeli po kontakcie ze 150 nie czuje niedosytu i go stać to nad czym się zastanawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmak słuchawkowy polecacie do dx160. Chce to zgrać z moimi ulubionymi senkami HD660S po balansie 4.4. Zastanawiam się nad FIIO Q5S? Myślicie że to udane połączenie?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zielinskitomasz napisał:

Jaki wzmak słuchawkowy polecacie do dx160. Chce to zgrać z moimi ulubionymi senkami HD660S po balansie 4.4. Zastanawiam się nad FIIO Q5S? Myślicie że to udane połączenie?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Co prawda Ibasso i Fiio inaczej mierzą swoje urządzenia ale jesli dobrze przeliczam jedno na drugie to DX160 jest przynajmniej dwa razy mocniejszy niż Q5S przy o wiele nizszych zniekształceniach THD i z o wiele wyższym odstępem szumu od sygnału. Mogę się mylić bo żeby mieć pewnosć trzeba by było pomierzyć jedno i drugie na tym samym sprzecie i w tych samych warunkach. Tak czy inaczej nie widzę sensu podłączania wzmacniacza pod DX160 chyba żeby obniżyć jakość i moc.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie ma to jak przedobrzyć poprzez pogorszenie. Dzięki za klarowne argumenty.
Co do FH5 chyba dokupię FIIO LC-4.4C. Powinno nadać nowego wyrazu tym niezlym sluchawkom.





Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z IE800s zgrywa się przecudnie. Jeśli DX220 jest bardziej rozdzielczy, to ja chyba już nie chcę takiej rozdzielczości.

Edit: Set testowy już przesłuchany. Ta para jest lepsza niż DX220 i IE800s. Jest też lepsza niż Questyle CMA400i i HD650. Z iBasso DX90 IE800s grały mi troszeczkę za jasno i mało słodko. Tu jest idealnie. Słucham na zbalansowanym.

PS

Mam pytanie do posiadaczy - czy w waszych sztukach boczne przyciski też są takie luźne? Tzn słychać je jak się potrząśnie playerem?

PPS

Podziękowania dla BigMaras za szybka i niestandardową wysyłkę!

Edytowane przez krzyzakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie coś napisać o EQalizerze w DX160? Podobno jest parametryczny. Faktycznie można dowolnie ustawiać pasmo środkowe, q-factor i gain tak, jak w RME- ADI2? Ile pasm można ustawić?

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz zapisać 6 różnych ustawień EQ. W każdym EQ masz 5 pasm. Niestety działa to tylko w Mango Player bo to jego wbudowana funkcja.

 

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

Tak, przy potrząsaniu (co umówmy się nie jest normalne) słychać małe grzechotanie przy przyciskach

 

Kolejny walor użytkowy, a nawet dwa. Można dać dziecku do zabawy, a jak kto muzykalny, 

to będzie miał marakasy.

 

Nie chcę być złośliwy ale tak być nie powinno, trąci to chińskim Zishanem, który też mi klekoce. Ale ma prawo, kosztował 95$.

W dx150, już nie mówię o dx220, takie historie miejsca nie miały ...

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chico99 napisał:

 

Kolejny walor użytkowy, a nawet dwa. Można dać dziecku do zabawy, a jak kto muzykalny, 

to będzie miał marakasy.

 

Nie chcę być złośliwy ale tak być nie powinno, trąci to chińskim Zishanem, który też mi klekoce. Ale ma prawo, kosztował 95$.

W dx150, już nie mówię o dx220, takie historie miejsca nie miały ...

 

 

To jest efekt wykorzystania tanich mikroprzełączników, które nie maja powtarzalności głębokości kliku. Oszczędność 2$. Wielka szkoda, bo obudowa jest perfekcyjnie wykonana, a przyciski luźne, co czuć pod palcem. No i chyba trochę za miękkie. Dla kogoś z nerwica natręctw bardzo nieprzyjemne;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzechotania w środku.....pisałem do ibasso i Paul mi odpisał, że to normalne bo zastosowali inny rodzaj pokrętła niż w dx150/200. Także nie ma się czym przejmować. A też mam nerwicę natręctw😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wichu79 napisał:

Co do grzechotania w środku.....pisałem do ibasso i Paul mi odpisał, że to normalne bo zastosowali inny rodzaj pokrętła niż w dx150/200. Także nie ma się czym przejmować. A też mam nerwicę natręctw😉 

To nie pokrętło, tylko przyciski. Pokrętło i przycisk power są ok.

Edytowane przez krzyzakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności