Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

@x X x Jeśli referencją dla DX160 ma być flagowy smartfon z androidem, to kompletnie nie ma o czym mówić, ale z takim nastawianiem, to przecież powinieneś trzymać się z dala od każdego DAPA na rynku. Dla mnie DAP służy głównie do słuchania muzyki a nie do smartfonowych zastosowań - z takim nastawieniem z DX160 jestem bardzo zadowolony. Inna sprawa, to że oczywiście mogłoby być lepiej, ale raczej wtedy jakby iBasso czy FiiO robiły DAPy w kolaboracji z producentami smartfonów

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zwykła folia i jakoś nie widzę smug na ekranie po palcach......
Co do DX160....raczej nie ma powodów do narzekania na system. Śmiga jak ta lala
Ja używam flexible i co dziennie muszę czyścić ekran. Tak jak kolega napisał powyżej, po każdym przesunięciu palca smuga

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueme napisał:

@x X x Jeśli referencją dla DX160 ma być flagowy smartfon z androidem, to kompletnie nie ma o czym mówić, ale z takim nastawianiem, to przecież powinieneś trzymać się z dala od każdego DAPA na rynku. Dla mnie DAP służy głównie do słuchania muzyki a nie do smartfonowych zastosowań - z takim nastawieniem z DX160 jestem bardzo zadowolony

 

A ja napisałem, że to jest moją referencją? Miałem XDP-100R, miałem M9, teraz mam M11. I nie traktuję tego jako referencję, do jednego i drugiego miałem jakieś ale. Mogę M9 traktować jako referencję jak nie konfigurować podzespołów, bo wydajnościowo była to totalna klapa.

 

Kieruje się opiniami ludzi, którzy porównywali je do m.in. M11 (na headfi), sam nie używałem. No offence man, just asking ;) Jest dużo takich opini w sieci, oraz że w iBasso bardzo słabo spisuje się quality assurane, przez co wychodzi bardzo dużo walniętych urządzeń.

9 minut temu, wichu79 napisał:

To nie jest zwykła folia i jakoś nie widzę smug na ekranie po palcach......

Co do DX160....raczej nie ma powodów do narzekania na system. Śmiga jak ta lala😆

 

Uwierz mi, na razie jest ok. Minie kilka dni i powłoka, która tam jest nałożona (bo przecież jest informacja, że powłoka oleofobowa jest dostępna) wytrze się i będzie masakra. Jak dla mnie to cała ta śpiewka z połączenia szkła i folii to jedna wielka ściema. I szkoda na nie wydawać pięniędzy. Aczkolwiek, tak jak wspomniałem wcześniej, plus za możliwość zamówienia na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, x X x napisał:

 

A ja napisałem, że to jest moją referencją? Miałem XDP-100R, miałem M9, teraz mam M11. I nie traktuję tego jako referencję, do jednego i drugiego miałem jakieś ale. Mogę M9 traktować jako referencję jak nie konfigurować podzespołów, bo wydajnościowo była to totalna klapa.

 

Kieruje się opiniami ludzi, którzy porównywali je do m.in. M11 (na headfi), sam nie używałem. No offence man, just asking ;) Jest dużo takich opini w sieci, oraz że w iBasso bardzo słabo spisuje się quality assurane, przez co wychodzi bardzo dużo walniętych urządzeń.

 

 

2GB ramu, jakiś rockchip... co tu dużo mówić, to nie jest dobrze zoptymalizowane do komfortowego użytkowania na androidzie. ale dźwiękowo super. no i kosztuje znacznie mniej niż M11 - tego czynnika też nie można pomijać w uczciwych porównaniach

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M9 też był dźwiękowo super ale co z tego, jak całą przyjemność z użytkowania zabierał kulawy performance. Wiecie, ja też mam dość wysokie wymagania co do Androida, przyznaje się bez bicia, nauczyły mnie tego poprzednie telefony, ale przede wszystkim aktualny OP. I podziwiam kogoś, kto potrafi z tym żyć :D Dla mnie Tidal w M9 był nieużywalny. Kilku sekundowe opóźnienia przy prawie każdej czynności, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x myślę, że jak ktoś chciałby 160 używać głównie do wireless, streamingu itp. to jednak powinien poważnie się zastanowić i raczej dopłacić do znacznie bardziej wydajnego (exynos, 3GB ram, większa bateria) M11

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blueme napisał:

@x X x myślę, że jak ktoś chciałby 160 używać głównie do wireless, streamingu itp. to jednak powinien poważnie się zastanowić i raczej dopłacić do znacznie bardziej wydajnego (exynos, 3GB ram, większa bateria) M11

 

Ja mam zupełnie odwrotnie, najpierw słucham i jeśli to jest to czego oczekuje to dopiero następnie zadaje sobie pytanie o użytkową część.

Czyli ile baterii potrzebuje vs na ile na prawdę starcza - może nie najwygodniejsze, ale zawsze są dodatkowe baterie/powerbanki i inne sposoby.

Do streamingu to raczej cpu nie jest potrzebne, ostatnio miałem fiio m6 - ma cpu chyba ze smartwatch'a i daje radę ze streamingiem.

 

Z tego co piszesz wynikałoby też że dx220 nie nadaje się do stramingu (ten sam cpu/ram jeśli dobrze pamiętam), naprawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie co to znaczy nadaje się? że technicznie zadziała? czy, że apki obsługujące streaming będą działały gładko i bez zacinek?

inna sprawa, że ja mam bardzo słaby zasięg sieci na DX160, ale żeby była jasność ja na niego nie narzekam, bo nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań wydajnościowych tylko dźwiękowe, ale potrafię zrozumieć wszelką krytykę, szczególnie jak się (nieuczciwie!) porównuje go do znacznie droższych produktów

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, andi napisał:

 

Ja mam zupełnie odwrotnie, najpierw słucham i jeśli to jest to czego oczekuje to dopiero następnie zadaje sobie pytanie o użytkową część.

Czyli ile baterii potrzebuje vs na ile na prawdę starcza - może nie najwygodniejsze, ale zawsze są dodatkowe baterie/powerbanki i inne sposoby.

Do streamingu to raczej cpu nie jest potrzebne, ostatnio miałem fiio m6 - ma cpu chyba ze smartwatch'a i daje radę ze streamingiem.

 

Z tego co piszesz wynikałoby też że dx220 nie nadaje się do stramingu (ten sam cpu/ram jeśli dobrze pamiętam), naprawdę? 

 

8 minut temu, blueme napisał:

tylko pytanie co to znaczy nadaje się? że technicznie zadziała? czy, że apki obsługujące streaming będą działały gładko i bez zacinek?

inna sprawa, że ja mam bardzo słaby zasięg sieci na DX160, ale żeby była jasność ja na niego nie narzekam, bo nie mam jakiś wygórowanych oczekiwań wydajnościowych tylko dźwiękowe, ale potrafię zrozumieć wszelką krytykę, szczególnie jak się (nieuczciwie!) porównuje go do znacznie droższych produktów

 

Przecież napisałem, że o wydajności samego systemu, oraz aplikacji na nim instalowanych! A nie, że się nie nadaje do stremingu ;) M9 też dawał radę ze stremingiem i nie mam tutaj zastrzeżeń. Sam streaming chyba nie ma jakichś wygórowanych wymagań, skoro radzi sobie z nim taki Chromecast Audio. A tam pewnie też podzespoły kalkulatorowe. Zastrzeżenia miałem o sam fakt jak działała aplikacja. I nie sądze, aby Tidal cokolwiek i kiedykolwiek z tym zrobił, tak jak Spotify ma swoją aplikację Lite (której nie testowałem). Po prostu nie jest dostosowana (aplikacja Tidal) do tego typu rozwiązań technicznych. Fiio Music działało w zasadzie bez zastrzeżeń, więc jak widać można zrobić względnie zgrabnie działający system nawet na podzespołach zegarkowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trochę bezsensowne bicie piany wyszło.

 

Tak żeby nie kontynuować, ja jeszcze czekam na swojego dx160, bo się uparłem na kolor czerwony.

Jak już macie swoje, napiszcie proszę krótko jakie mieliście oczekiwania i czy zostały spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przecież napisałem, że o wydajności samego systemu, oraz aplikacji na nim instalowanych! A nie, że się nie nadaje do stremingu M9 też dawał radę ze stremingiem i nie mam tutaj zastrzeżeń. Sam streaming chyba nie ma jakichś wygórowanych wymagań, skoro radzi sobie z nim taki Chromecast Audio. A tam pewnie też podzespoły kalkulatorowe. Zastrzeżenia miałem o sam fakt jak działała aplikacja. I nie sądze, aby Tidal cokolwiek i kiedykolwiek z tym zrobił, tak jak Spotify ma swoją aplikację Lite (której nie testowałem). Po prostu nie jest dostosowana (aplikacja Tidal) do tego typu rozwiązań technicznych. Fiio Music działało w zasadzie bez zastrzeżeń, więc jak widać można zrobić względnie zgrabnie działający system nawet na podzespołach zegarkowych.
 
No dobra z m9 sprawa wyglądał tak jak opisujesz,ale dx160/220 dziala normalnie. Jesli chodzi o responsywnosc systemu nie jest tak dobrze jak w smartfonach,ale tyczy sie to bardziej uruchamiania aplikacji. Przykład, odpalasz tidal, który laduje się 3 sekundy, ale potem jesli nie zamykają aplikacji w tle to dziala z płynnością jak w smartfonie. M1q nie ma tutaj juz rzwdnej przewagi. To samo tyczy sie mango plyaera

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trochę bezsensowne bicie piany wyszło.
 
Tak żeby nie kontynuować, ja jeszcze czekam na swojego dx160, bo się uparłem na kolor czerwony.
Jak już macie swoje, napiszcie proszę krótko jakie mieliście oczekiwania i czy zostały spełnione.
No pany, już bez przesady z tym biciem piany. Chciałbym zauważyć, że to ja zostałem "zaatakowany" za moje pytanie :D A tylko chciałem się dowiedzieć jakie są wrażenia użytkowania tutejszych użytkowników, bo na headfi wrażenia są w większości marne - a szkoda by było, bo sprzęt wygląda zacnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pany, już bez przesady z tym biciem piany. Chciałbym zauważyć, że to ja zostałem "zaatakowany" za moje pytanie default_biggrin.png A tylko chciałem się dowiedzieć jakie są wrażenia użytkowania tutejszych użytkowników, bo na headfi wrażenia są w większości marne - a szkoda by było, bo sprzęt wygląda zacnie.
Z tym ,ze sa marne to przesada,ale tonjuz norma ze w wątku o fiio cisna na ibasso.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andi napisał:

No i trochę bezsensowne bicie piany wyszło.

 

Tak żeby nie kontynuować, ja jeszcze czekam na swojego dx160, bo się uparłem na kolor czerwony.

Jak już macie swoje, napiszcie proszę krótko jakie mieliście oczekiwania i czy zostały spełnione.

 

ja jestem z niego bardzo zadowolony
+ bardzo dobrze wygląda i jest dobrze wykonany
+ bardzo dobrze gra
+ wydajność do zastosowań DAP wystarczająca

nie do końca spełnia moje oczekiwania w tych 2 aspekatch:

- niski zasięg sieci WiFi
- bateria powinna być mocniejsza: bliżej 4000

 

pod względem estetycznym to z tymi kolorami mieli super pomysł, czarny wygląda stylowo, a co dopiero taki niebieski czy czerwony!

 

EDIT:

https://headfonics.com/2019/10/ibasso-dx160-first-contact/

 

"What I can tell you already is, that independent from A/B testing the DX160 sounds really articulate, clean and nicely balanced with the Solaris and 64 Audio tia Trio. It is crazy this is kind of resolution and tuning is now possible at this price point. "

Edytowane przez blueme
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: aktualnie posiadam pioneer xdp-300r, słuchany po balansie w trybie ACG (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi:) i zastanawiam się nad dx160. Czy może ktoś tutaj miał możliwość odsłuchu 300r i mógłby mi nakreślić jak jest z kwestią jakości dźwięku. Od razu zaznaczam, że nie interesuje opis dodatkowych funkcji, typu bluetooth, wifi etc, bo to wiadomo, że już w pioneerze jest b dobrze a tutaj będzie tylko lepiej. Chodzi mi stricte jakość dźwięku. Czy dx160 ma porównywalną scenę do 300r i onkyo dp-x1? Bardzo zalezy mi na tym aspekcie, bo nie ukrywam, że lepszej sceny niż w 300r po balansie nie uświadczyłem w dapach poniżej 1000 dol. Domyslam się, że dynamika i podbicie basu może być na wyższym poziomie ale mi chodzi też o ten specyficzny dźwięk ala ak240, xdp-300e i onkyo, tzn. płynny, bardzo przestrzenny i detaliczny. Tylko ta dynamika. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn jak wypada DX160 vs DX150? Przestań już wygrzewać tylko napisz coś :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Karmazynowy napisał:

@Spawn jak wypada DX160 vs DX150? Przestań już wygrzewać tylko napisz coś :D

 

Masz na pobudzenie apetytu.

LRM_EXPORT_737051148181899_20191016_160001391~01.jpg

 

Może tym razem dasz lajka bo widze ze za moja ostatnia recenzje ktorej napisanie zajelo mi 7 miesiecy to nie dales :P

 

Godzinę temu, Markonelli napisał:

No i nie wiem.......dx160 czy M11 (w cenie 2k nowy)?

M11 jest twardszy, bardziej analityczny i chlodniejszy, a DX160 bardziej dociazony, naturalny i muzykalny. M11 dziala troche szybciej i plynniej za to jest wiekszy i kanciasty.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

Może tym razem dasz lajka bo widze ze za moja ostatnia recenzje ktorej napisanie zajelo mi 7 miesiecy to nie dales :P

Jak mam dać lajka za coś czego nie czytałem 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności