Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

O, ekstra. Czekam na info jak bardzo odstaje od DX220. I czy coś wart... za długo się ściągałem i sie nie załapałem na preorder i teraz żałuję :ph34r:

 

Mango player ładnie śmiga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Methuselah napisał:

 

Gra naprawdę nieźle. DX160 może być najlepszym DAP-em do 2k zł na chwilę obecną.

Jakieś porównanie do dx220? Nie Tyle samo sq , co sygnatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Loke13 napisał:

Jakieś porównanie do dx220? Nie Tyle samo sq , co sygnatura?

 

Na chwilę obecną wydajne się mniej transparentny niż DX220, ani tak funowy, jak DX150 z AMP7, ale jeszcze trochę grania przed nim. Mocniej utwardza bas, ale z małym akcentem na dole, nieco mocniej wypchnięta do przodu wyższa średnica. Niższy sopran dość spokojny, fajna szerokość sceny. Gra czysto i klarownie, z bardzo dobrą dynamiką. Ogólnie, coraz fajniejsze DAP-y można dostać za rozsądne pieniądze.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam jak @Methuselah że to chyba jeden z atrakcyjniejszych i efektownych DAPów obecnie w tym przedziale do 2tyś (szczególnie w cenie preorderowej), zaliczyłbym go bardziej do grupy z etykietką "granie analityczno-krytyczne"

tylko oczywiście muszą wiele poprawić w apdejtach, na razie jego kultura pracy jest niekulturalna... żre za bardzo baterię (zmniejszyłem mu nawet rozdzielczość ekranu na 720 - i w sumie tak już zostawię, bo kurcze grać jakoś tak na nim nie zamierzam ;) )

brakuje mi też bardzo funkcji wybudzania ekranu podwójnym tapnięciem - @bigmaras mógłbyś to zgłosić do iBasso...

(jest też jakiś problem z zasięgiem sieci wifi - przynajmniej u mnie)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX długo sam grał i coś wygrzewał, biorę patrzę... nie no niemożliwe... okazało się że grał mono... 😵 na szczęście restart pomógł, ale to pokazuje tylko że soft prosi się o kolejne aktualizacje i że po dłuższej grze trzeba go koniecznie restartować, bo kumuluje jakieś błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blueme napisał:

DX długo sam grał i coś wygrzewał, biorę patrzę... nie no niemożliwe... okazało się że grał mono... 😵 na szczęście restart pomógł, ale to pokazuje tylko że soft prosi się o kolejne aktualizacje i że po dłuższej grze trzeba go koniecznie restartować, bo kumuluje jakieś błędy

 

Aż poszedłem sprawdzić co z moim grającym już 4 doby po balansie i..... działa tak jak powinien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem mam dla was propozycję: jak wrzucacie te grajki do szafy na wygrzewanie to ja je mogę przyjąć i wam je wygrzeje przez te parę dni :D 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beh0lder napisał:

Mikrofalówka i 2019 rok... Teraz na topie jest indukcja.

 

A tak w temacie - kiedy można spodziewać się jakiś porównań z DX220? :)

 

Niecałe 100 godzin ma na razie dx160 (zazwyczaj wygrzewam do 200 zanim zaczynam krytyczne odsłuchy) i słuchać go zacząłem w zasadzie dopiero dzisiaj. DX220 miałem u siebie ze 2 miesiące jak nie lepiej. Do tego mam chyba przytkane jedno ucho po przeziębieniu więc też przez palce trochę bierzcie to co piszę. Skoro już podałem parę wymówek to póki co DX160 jest blisko DX220 i to tak cholernie blisko że ciężko mi uwierzyć że Ibasso zdecydowało się wypuścić o wiele tańszego dapa który gra prawie tak samo jak flagowiec.

 

W porównaniu do DX220

- nie ma wymiennych modułów

- nie ma skórzanego etui tylko silikon

- ekran tak samo świetny

- szybkość i płynność taka sama czyli jak na dapa bardzo dobra choć do lidera czyli Fiio M11 czy smartfonów jeszcze brakuje.

- jest mniejszy. lżejszy i nie nagrzewa się (trochę letni podczas pracy jest)

- moc taka sama (6,2 V po balansie!)

- nie szumi

- bateria realistycznie przy mojej zwykłej obsłudze bez wifi i bluetootha w DX220 to 6-7 godzin w DX160 wygląda że bliżej 9-10. Dzisiaj włączyłem go o 10 rano naładowanego na maxa, troche po balansie, troche po line out, troche zmian płyt z włączonym ekranem i mam po 4 godzinach 60%. Zobacze do ilu dociągnie.

- w pomiarach DX160 wypada lepiej niż DX220. Co prawda ledwie bo te wyniki są w jednym i drugim są już mega wyśrubowane ale i tak nie ogarniam 😦 https://hifigo.com/blogs/news/ibasso-dx160-player-testing-report-beat-even-himself

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ok. 9-10 godz. grania (ten czas oczywiście spada jak się bawisz w nawigowanie po odtwarzaczu, no albo jak grasz nim w call of duty ;) )

może uznali, że już nasprzedawali tyle DX220ów, że już sobie mogą na to pozwolić a pracują już nad lepszym od DX160 i DX220 następcą DX220... do tego ocenili, że konkurencja poszła za bardzo do przodu i muszą ją prześcignąć... miałoby to sens?

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś zapragnął sobie zabezpieczyć lepiej ekran to polecam tę hybrydę. Orginalna folijka trochę za wąska więc zamówiłem na wymiar. Prawie jest niezauważalna i chroni ekran 200% (niby) 😁

IMG_20191010_144521__01.jpg

IMG_20191010_144741__01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wichu79 czy te wymiary ze zdjęcia (114x61, r=1) to są wymiary na DX160, czy dali w jakimś losowym opakowaniu? Nie mam pod ręką nic do zmierzenia ekranu :D A chętnie sobie zamówię, bo te z zestawu są faktycznie źle dopasowane i strasznie zaburzają estetykę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hafn te wymiary są podane przeze mnie które sam zmierzyłem. Na dole można jeszcze dać te 115 długości choć bezpieczniej jest tak jak jest bo wystarczy milimetr za dużo i już będzie odstawać. Na szerokość 61mm jest ok. Zaokrąglenie rogów 1mm. Ta hybryda była robiona według podanych przeze mnie wymiarów. Osobiście myślałem że to będzie czyste szkło bo tskie wolę w przypadku uderzenia zawsze mi pękało szkło ochronne. Tu niby jest połączenie szkła z folią i nie wiem jak to się zachowa ale wydaje mi się, że jest większe jest prawdopodobieństwo że folia zamortyzuje uderzenie ale wyświetlacz może pęknąć.

Edytowane przez wichu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wichu79 napisał:

Może i tak ale jakoś dobrze się operuje palcem. Jest poślizg😉

Ha i po każdym ślizgu zostają ślady :D

 

Ale fajnie, że jest możliwość docięcia u nich na wymiar, nie wiedziałem o tym.

 

Tak btw to widziałem, czytałem i słyszałem, że softwarowo i optymalizacyjnie to ten ibasso ssie po całości. Nawet mnie kusiło trochę jak pojawił się tu u nas w promocyjnej cenie, ale badziewnego działania androida nie zdzierżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, x X x napisał:

Ha i po każdym ślizgu zostają ślady :D

 

Ale fajnie, że jest możliwość docięcia u nich na wymiar, nie wiedziałem o tym.

 

Tak btw to widziałem, czytałem i słyszałem, że softwarowo i optymalizacyjnie to ten ibasso ssie po całości. Nawet mnie kusiło trochę jak pojawił się tu u nas w promocyjnej cenie, ale badziewnego działania androida nie zdzierżę...

To nie jest zwykła folia i jakoś nie widzę smug na ekranie po palcach......

Co do DX160....raczej nie ma powodów do narzekania na system. Śmiga jak ta lala😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności