Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX160


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2019 o 10:16, hibi napisał:

Jaki procek?

 

Rockchip RK3368 - ten sam co w DX150/200/220. Po chińskich filmach jednak wygląda na dosyć responsywny, na pewno jest lepiej niż w DX150.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misieknhk napisał:

Jak wygląda sprawa z Tidalem / offline? Nie znam ibasso i obce są dla mnie Lukery i instalowania przez Apk ...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Działa normalnie offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 14:22, userfrom napisał:

Aktywny wyświetlacz to również obciążenie, i to dosyć znaczne.

Mimo tego tak nie powinno być, w M11 sam wyświetlacz z chodzeniem po menu, bez grania muzyki w 12minut zabierze max 3%.  W dx150 też miałem takie słabe czasy, ibasso nie do końca ma opanowane zużycie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko że oni do wszystkiego dochodzą sami, więc też muszą zdobywać doświadczenie i uczyć się na błędach. Dla mnie idealem by było gdyby iBasso stworzył DAP w kolaboracji z jakimś uznanym producentem smartfonów, jeśli nie LG czy Samsung to mają przecież chińskich gigantów jak Xiaomi, Oppo czy Huawei i mniejsze marki. Wyszedłby z tego super wydajny i szybki DAP, kompaktowy i oczywiście kompetentny pod względem audio.. ale cóż do takieo tanga trzebaby dwojga

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja.

Dobrze ze jest luker, jesli to kwestia softu to nadzieja na poprawe/normalnosc jest.

Puki co pomiary dx160 wychodza nadzwyczaj obiecujaco a fiio... no coz, nadal w trybie 'moze kolejny dap zagra', teraz pora na m11 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

 idealem by było gdyby iBasso stworzył DAP w kolaboracji z jakimś uznanym producentem smartfonów, jeśli nie LG czy Samsung

 

Myślę, że prędzej ta współpraca zaistnieje ale w drugą stronę.

Będzie to może nie DAP ale muzyczny fon z prawdziwego zdarzenia.

Coś jak V30 tylko z sq o wiele wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja.
Dobrze ze jest luker, jesli to kwestia softu to nadzieja na poprawe/normalnosc jest.
Puki co pomiary dx160 wychodza nadzwyczaj obiecujaco a fiio... no coz, nadal w trybie 'moze kolejny dap zagra', teraz pora na m11 pro.
a fiio... no coz, nadal w trybie 'moze kolejny dap zagra', teraz pora na m11 pro.

Znaczy sugerujesz że M11 nie zasługuje na uwagę vs Ibasso

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od oceniania firma kontra firma. Jako że byłem z fiio od czasów pierwszych dac'ów i dapów (od X5), równolegle próbowałem też ibasso (od dx50) mam pewne swoje osobiste wrażenie. To chyba temat na osobny wątek z cyklu bezsensowne bicie piany.

Życzę obu firmom udanych produktów a nam, przede wszystkim radości z słuchania muzyki.

 

Co do dx160, po ogłoszeniu specyfikacji nie byłem zainteresowany zakupem. Może dla tego że mam za dużo sprzętu, może bardziej pasują mi rozwiązania typu tel+usb dac.

Jednak się zdecydowałem na pre-order, raczej z czystej przyjemności doświadczenia drugiej strony (czyli dap a nie tel+usb dac). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie DX160 na razie bardzo przekonuje wyglądem, a czy dźwiękiem to się niebawem okaże, bo pomiary pomiarami ale one nie oddają, tak jak w przypadku słuchawek, czegoś fundamentalnego dla subiektywnego odbioru i gustu BARWY BRZMIENIA, a co do marek dapow to teraz jest trochę szaleństwo ibasso, fiio, hidizs, shanling - wszyscy ci się ze sobą boksują i ścigają na następne dapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibasso, fiio, hidizs, shanling - wszyscy ci się ze sobą boksują i ścigają na następne dapy

 

Co do hidizs to ostrzegam, kupiłem AP200 i po WI-FI nic nie działało, napisałem wiele maili i w końcu przestali mi adres do zwrotu z zaznaczeniem że kwota którą mi zwrucą będzie minus ileś tam procent(nie pamiętam dokładnie) bo taka jest ich polityka zwrotów. Reasumując dostałem nie działające urządzenie, musiałem zapłacić za wysyłkę do Chin(włącznie z podaną wartością paczki, a więc sporo to kosztowało) i jeszcze nie zwrócili mi pełnej kwoty. Po 3 miesiącach od wysłania DAPa do Chin zacząłem wnikać gdzie są moje pieniądze, bez skutku, a więc złożyłem reklamację na poczcie. PO 3 tygodniach poczta poinformowała mnie kiedy potwierdzono odbiór paczki przez osobę kompetentną pod wskazanym adresem. Przedstawiłem sprawę w mailu do hidizs, podając datę potwierdzenia odbioru paczki. Po jakimś czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. Nie pamiętam dokładnie ile to wszystko trwało, ale jeśli wyszłoby pół roku to nie byłbym zdziwiony. Kupowałem dap na oficjalnej stronie producenta i tam go odsyłałem. Dyskutowałem na ten temat problemów z moimn DAPem na head-fi i jak się okazało było wielu w podobnej sytuacji, a więc nie był to mój pech że otrzymałem wadliwe urządzenie, a raczej norma dla tego produktu.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibasso, fiio, hidizs, shanling - wszyscy ci się ze sobą boksują i ścigają na następne dapy
 
Co do hidizs to ostrzegam, kupiłem AP200 i po WI-FI nic nie działało, napisałem wiele maili i w końcu przestali mi adres do zwrotu z zaznaczeniem że kwota którą mi zwrucą będzie minus ileś tam procent(nie pamiętam dokładnie) bo taka jest ich polityka zwrotów. Reasumując dostałem nie działające urządzenie, musiałem zapłacić za wysyłkę do Chin(włącznie z podaną wartością paczki, a więc sporo to kosztowało) i jeszcze nie zwrócili mi pełnej kwoty. Po 3 miesiącach od wysłania DAPa do Chin zacząłem wnikać gdzie są moje pieniądze, bez skutku, a więc złożyłem reklamację na poczcie. PO 3 tygodniach poczta poinformowała mnie kiedy potwierdzono odbiór paczki przez osobę kompetentną pod wskazanym adresem. Przedstawiłem sprawę w mailu do hidizs, podając datę potwierdzenia odbioru paczki. Po jakimś czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. Nie pamiętam dokładnie ile to wszystko trwało, ale jeśli wyszłoby pół roku to nie byłbym zdziwiony. Kupowałem dap na oficjalnej stronie producenta i tam go odsyłałem. Dyskutowałem na ten temat problemów z moimn DAPem na head-fi i jak się okazało było wielu w podobnej sytuacji, a więc nie był to mój pech że otrzymałem wadliwe urządzenie, a raczej norma dla tego produktu.
 
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Do osobnego tematu (problemowe marki?) i podpiąć.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności