Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel MMCX: 2,5 mm czy 4,4 mm? Bez odcinka pamięciowego. A może DIY?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Doradźcie proszę w sprawie kabla zbalansowanego. Korzystając z tego, że w M11 mam wejścia zbalansowane, oraz słuchawki ze złączem MMCX chciałbym zasmakować rzekomej magii połączenia zbalansowanego ;) Warunek są dwa: ma to nie kosztować majątku, oraz ma być bez odcinka pamięciowego przy wtyczkach MMCX (a jak takich nie ma, bądź wybór jest zawężony, to chociaż aby dało się to usunąć). Chciałbym też prosić o konkrente propozycje i nie muszą to być sklepy polskie (bo pewnie najłatwiej i największy wybór u Chińczyka).

 

Pytania mam dwa:

- wtyk 2,5 mm czy 4,4 mm? Zapewne wytrzymałość większa w wypadku tego drugiego, ale czy coś poza tym się zmienia (nie patrząc na parametry źródła)?

- a może zrobić go samemu? Idzie kupić coś ciekawego w cenach podonych bądź niższych od kabli gotowych?

 

Dzięki ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu, dość przypadkowo kupiłem taki sobie (4-ry żyły, 2.5mm) kabelek z niby czystego srebra na ali. Spodobał mi się bo gruby był. Przyszedł. Podpiąłem. Słucham i jakby wszystkie problemy "transmisyjne" zniknęły. Myślę - niemożliwe. Podpinam inne kable, miedź, nie miedź, miedź ze srebrem itd. No i wygląda na to że gruby chińczyk z nie wiadomo czego nazwanego czystym srebrem wymiata i to mniej więcej na każdych iem'ach. Myślę sobie, jak taki 4-ro żyło-wiec tak wymiana, to co będzie z 8-mio? Kupiłem 8-mio żyłowy kabel też z niby czystego srebra. Przyszedł. Podpiąłem. Faktycznie też niezły, ale grubas jakoś lepiej wpadł w moje gusta.

 

Choć nie mogę polecić konkretnej marki/typu, polecam przygodę z kablami.

 

ps.

Tak, złamałem chyba 2 wtyki 2.5mm, faktycznie mogłyby być "pancerne", choć wymiana wtyczki raz na kilka lat to nie problem dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, strzelać w ciemno, byle było widać po nim (i wynikało z opisu), że to kabelek premium? :P A jak z jakością wykoniania tych kabli i ich sztywnością? Ja i tak w sumie słucham tylko w biurze i w domu czasem, ale mimo wszystko sztywny i ciężki kabel, blee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktów to tak:

- żaden mój kabel się nie "rozleciał", żadnych problemów przy wtyczce 2.5mm ani przy słuchawkach.

- każdy materiał ma swoje właściwości, te z niby czystego srebra są super miękkie (to nie jest "solid core"), to najwygodniejsze kable jakie miałem pomimo tego że wyglądają "grubo".

 

Czy strzelać w ciemno, zależy jak na to patrzeć. Z jednej strony wszystko z ali co ma jakiegoś "certyfikatu" konkretnej firmy to strzał w ciemno. Trochę jak kupowanie słuchawek w ciemno. Z drugiej to przetestowałem kilka niby bardziej firmowych kabli (np. Fiio) i nie było dobrze.

 

Poglądowo jeśli wygooglujesz "Yinyoo 7N Pure Silver Cable 2.5/3.5/4.4mm Balanced Cable With MMCX/2pin Connector" to pewnie znajdziesz mój kabelek, ale nie chciałbym tu niczego rekomendować z jednej prostej przyczyny - z ali to różnie bywa.

 

Aha, no i cena, czasem są te niby promocje, wtedy taki kabel kosztuje ok 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wydać jednak mniej kaski ;)

 

Gdzieś mi się obiło o uszy (albo oczy), że 16 żyłowy kabelek TRN jest spoko. Na Ali wychodzi taki za 12 dolarów. Tylko się zastanawiam, czy kabelek który jest kablem posrebrzanym, ale z większą ilością żył faktycznie coś zmieni czy nie. Gdyby to było srebro to pewnie zmiana była by pewna, ale coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie kabelków z Ali - kilka już zamówiłem i w zasadzie nie mam zastrzeżeń. NIe zamawiałem "srebrnych" ale i tak to co kupiłem jest bardzo w porządku. Głównie TRN i Yinyoo. Teraz czekam na kabel "NICEHCK 16 rdzeń miedzi srebrny mieszane kabel 3.5/2.5/4.4mm" za ok. 70 PLN - bez odcinka pamięciowego. Co do miękkości - z reguły w opniach można wyczytać, akurat często na to kupujący zwracają uwagę. Ten, który idzie ma bardzo dobre opinie, co jak zauważyłem nie jest regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Leci do mnie kabelek TRN 8-mio żyłowy ze złączem zbalansowanym 2,5 cala. Chciałem 4,4, ale nie chciało mi się czekać na przesyłkę z chin, więc poszedłem w mniejszą wtyczkę. Zobaczymy jak to zagra z Creative Aurvana Trio i... Hifiman HE-4xx, których stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem.

I w związku z tym mam pytanie: czy dało by się zrobić interkonekt ze złącza damskiego mmcx na jacka 2,5 cala? Zamiast kupować dedykowany kabelek zbalansowany chciałem sobie zrobić coś takiego aby wykorzystać posiadany już kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności