Skocz do zawartości

Audioquest Dragonfly Cobalt - test / recenzja. Obiektywnie AKTUALIZACJA 02.08.19


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Rotgut napisał:

Cool. A jakie słuchawy będziesz wpinał? Sygnał będzie tylko z kompa czy też np. smartfona (o ile się da)?

Będzie wszystko. Komputery, smartfony, PS4 i dap

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja, gratulacje! Szczerze mówiąc to jestem zaskoczony bo obstawialem dwie możliwosc końcowych wniosków:

 

1. Taka petarda że wszystkie duże klocki wypadają blado w porównaniu a broni sie tylko Chord Dave ale tez jednie za pomoca M scalera.

 

lub

 

2. Progres jakis jest w stosunku do tanszych braci ale slono kosztuje.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

15 to nie tak wysoko - spróbuj podczas słuchania na eq do zera zbić zobaczysz że usłyszysz :P

Ja nie słyszę niczego powyżej 13khz.

Moja żona słyszy nieco powyżej 19khz(!), ale twierdzi, że to leci ze sprzętu audio (kolumn, bo słuchawki to już w ogóle śmiech) powyżej 11/12 khz to jasna, bliżej nieokreślona poświata i śmieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Ja nie słyszę niczego powyżej 13khz.

Moja żona słyszy nieco powyżej 19khz(!), ale twierdzi, że to leci ze sprzętu audio (kolumn, bo słuchawki to już w ogóle śmiech) powyżej 11/12 khz to jasna, bliżej nieokreślona poświata i śmieci.

No dobra nie kłócę się - jutro zmierzę i poprawię moje przypuszczenia na stan faktyczny

6 godzin temu, audionanik napisał:

Ja nie słyszę niczego powyżej 13khz.

Moja żona słyszy nieco powyżej 19khz(!), ale twierdzi, że to leci ze sprzętu audio (kolumn, bo słuchawki to już w ogóle śmiech) powyżej 11/12 khz to jasna, bliżej nieokreślona poświata i śmieci.

faktycznie przedobrzyłem - zaczyna się od ok 11,5khz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 500zł Red to na serio dobrze grające urządzenie. Ale kamon - za okolice 1300 można już od kogoś Mojo wyrwać. Aj-aj-aj.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seler666 napisał:

.....za okolice 1300 można już od kogoś Mojo wyrwać. Aj-aj-aj....

 

Rozmiar ma znaczenie. Dyndające Mojo - słabo :( 

 

A tak na marginesie, mam wrażenie że ceny Black i Red w PL są niższe niż gdzie indziej.

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak słucham bardzie stacjonarnie i w tej cenie to wole kupić jakiś DAC bardziej poważny o większej mocy.. choćby poszukać Topping DX7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

"Ważki", jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowano z myślą o "mobile audio" :) 

 

Mały rozmiar, niska masa i co najważniejsze "znikomy" pobór prądu to cechy trudne do zignorowania. 

Ja tego nie neguję, ale od tego mam pełnego DAPa... ale możesz do laptopa? W podróż.. tak mogłoby się sprawdzić ale tutaj wystarczy RED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

 

Rozmiar ma znaczenie. Dyndające Mojo - słabo :(

 

 

Niby tak, ale z drugiej strony - docenisz różnice między Cobaltem a 3 razy tańszym Redem albo 7 razy tańszym Ibassso dc01 w pociągu/tramwaju/samolocie/na ulicy? Przerabiałem to :)

 

A jak już szukasz czegoś do biura czy hotelu na wyjazdy, to równie dobrze możesz wrzucić do torby też niewielki Mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że zrobili nowe urządzenie dla kasy, wykorzystując popularność starych, licząc że ludzie się nakręcą i słono zapłacą. Można się było tego spodziewać.  

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę czasem wrażenie, że początkowa cena to taki zabieg marketingowy. W tej cenie mają słuchać urządzenia recenzenci i w tej cenie ma być "wow", a potem jest "superpromocja", że grzech nie brać, tyle że ta superpromocja nigdy się nie kończy.

 

Audioquest Nightowl wg recki 2999 : https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-sluchawki/audioquest-nightowl-r598/ 

teraz w Top Hifi 1399: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nightowl.html

kilka przykładów z pamięci AKGK550 1000, potem 500, Sennheiser Momentum wg testu audio 1450, teraz w sklepie 800. Przykłady pewnie można by mnożyć, wiec i Cobalt za pół roku albo ciut dłużej będzie w "supercenie", czyli dużo bardziej adekwatnej do jakości, a nie zawyżonej.

 

espe0 , super test, dzięki. Rozumiem, że Cobalt Hegla Super też nie pogonił. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rotgut napisał:

Odnoszę czasem wrażenie, że początkowa cena to taki zabieg marketingowy. W tej cenie mają słuchać urządzenia recenzenci i w tej cenie ma być "wow", a potem jest "superpromocja", że grzech nie brać, tyle że ta superpromocja nigdy się nie kończy.

 

Audioquest Nightowl wg recki 2999 : https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-sluchawki/audioquest-nightowl-r598/ 

teraz w Top Hifi 1399: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nightowl.html

kilka przykładów z pamięci AKGK550 1000, potem 500, Sennheiser Momentum wg testu audio 1450, teraz w sklepie 800. Przykłady pewnie można by mnożyć, wiec i Cobalt za pół roku albo ciut dłużej będzie w "supercenie", czyli dużo bardziej adekwatnej do jakości, a nie zawyżonej.

 

espe0 , super test, dzięki. Rozumiem, że Cobalt Hegla Super też nie pogonił. ;)

Nie. Hegel zjada Cobalta na śniadanie choćby swoją uniwersalnością podłączenia słuchawek. Co nie wepniemy dostaniemy niepodkolorowaną wersję dźwięku słuchawek podanych - no może z delikatnym ociepleniem. W cenie ok 500 - 600zł za używkę to dopiero killer. Pamiętam jak w pewnym salonie podpiąłem pod niego T1, gdzie właściciel salonu ganił Hegela za brak rodowodu - to Super sam obronił się tak pięknie wysterowując Beyery że aż miło (a wtedy nowy był za tysiaka). Wiadomo że to dalej urządzenie budżetowe i pewnych ochów i achów na próżno tam szukać, to w moim przekonaniu powrót do urządzenia 5 RAZY! coś musi znaczyć.

 

BTW zobacz sobie jakie akcje cenowe ma Denon np z modelem 1100 :P

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 23:08, audionanik napisał:

Ja nie słyszę niczego powyżej 13khz.

Moja żona słyszy nieco powyżej 19khz(!), ale twierdzi, że to leci ze sprzętu audio (kolumn, bo słuchawki to już w ogóle śmiech) powyżej 11/12 khz to jasna, bliżej nieokreślona poświata i śmieci.

 

- 1 do audiofilskiego respektu!

 

Ja tam słyszę do 20 kHz :P Do 15 kHz jeszcze całkiem równo, później to już jestem jak Dragonfly Cobalt :)

Te anielskie tony powyżej 15 kHz, poezja!

Niestety średnia wieku wśród ludzi zajmujących się produkcją muzyki jest raczej dość wysoka i te mściwe staruchy odbierają takim jak ja, słyszącym, możliwość słuchania tych wspaniałych, wysokich częstotliwości...

 

Pierwszy z brzegu przykład z listy @espe0 "Wall of Death" - powyżej 15 kHz to tam nic nie ma. Zresztą powyżej 11,5 kHz też niewiele.

prodigy1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

- 1 do audiofilskiego respektu!

 

Ja tam słyszę do 20 kHz :P Do 15 kHz jeszcze całkiem równo, później to już jestem jak Dragonfly Cobalt :)

Te anielskie tony powyżej 15 kHz, poezja!

Niestety średnia wieku wśród ludzi zajmujących się produkcją muzyki jest raczej dość wysoka i te mściwe staruchy odbierają takim jak ja, słyszącym, możliwość słuchania tych wspaniałych, wysokich częstotliwości...

 

Pierwszy z brzegu przykład z listy @espe0 "Wall of Death" - powyżej 15 kHz to tam nic nie ma. Zresztą powyżej 11,5 kHz też niewiele.

prodigy1.png

 

Szczerze nie mam takiej jak Ty metodologii pomiaru - u mnie sprowadza się to do zmniejszania suwaków na 20 stopniowym eq :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dzudas napisał:

Fajna recenzja, akurat dzisiaj znalazłem recenzję z pomiarami różnych Audioquestów i konkluzja jest taka sama, więc szacun.

https://archimago.blogspot.com/2019/08/measurements-dragonflies-audioquest.html?m=1

Dzięki wielkie ...bo tak się przekomarzamy od ilu khz jest spadek tu jest widoczne że lekko od 7khz a ostro od 10khz. Brzydko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności