Jump to content
espe0

Audioquest Dragonfly Cobalt - test / recenzja. Obiektywnie AKTUALIZACJA 02.08.19

Recommended Posts

Jestem pod wrażeniem, jesteś entomologiem? Zebrałeś tyle ważek, że pewnie strasznie w domu szumi od ich skrzydełek... nie zderzają się w locie?

8 minut temu, Corvin74 napisał:

Jestem pod wrażeniem, jesteś entomologiem? Zebrałeś tyle ważek, że pewnie strasznie w domu szumi od ich skrzydełek... nie zderzają się w locie?

Hehe miałem je kiedyś - te są jednak pożyczone (i dobrze wygrzane).

Czekam z niecierpliwością na porównanie, sporo trudu sobie zadałeś aby zdobyć je wszystkie i w muzyce związać...

• Like 1

6 minut temu, Corvin74 napisał:

Czekam z niecierpliwością na porównanie, sporo trudu sobie zadałeś aby zdobyć je wszystkie i w muzyce związać...

Miałem Reda i Blacka - lecz nie były one lepsze od Hegela Super (który również pojawi się w teście)

Jak pobije Hegela to go nie sprzedam w niewolę.

Edited by espe0

Najmniejsza ważka a największe opakowanie. Czy Cobalt ma "w sobie" jitterbuga?

7 minut temu, Palpatine napisał:

Najmniejsza ważka a największe opakowanie. Czy Cobalt ma "w sobie" jitterbuga?

Opakowania są takie same - po prostu perspektywa. Co do jitterbuga to chyba nie ma.

Z tego co czytałem na stronie audioquesta to wewnętrzny filtr ma za zadanie odfiltrować śmieci z wirelessów. Jitterbug robi mniej jitteru - czyli robi co innego. Chyba błędnie interpretują to na forach o zintegrowaniu...

Edited by espe0
  • Like 2

Czy kolejność ułożenia pudełek ma znaczenie?

Nie wiem, chyba nie. Choć fakt jest to swoista piramida cenowa :P

3 minuty temu, prolim napisał:

Czy kolejność ułożenia pudełek ma znaczenie?

Różne bywają zainteresowania.. jedni kolekcjonują jastrzębie i sowy, a inni ważki :P

10 minut temu, LuQi napisał:

Różne bywają zainteresowania.. jedni kolekcjonują jastrzębie i sowy, a inni ważki :P

Szczerze wolałbym kolekcjonować 1kg sztabki złota :D

Taka mała uwaga techniczna - nie da się zrobić obiektywnej recenzji brzmienia ;) 

2 minuty temu, Inszy napisał:

Taka mała uwaga techniczna - nie da się zrobić obiektywnej recenzji brzmienia ;) 

Chyba, że dla samego siebie ;)

• Like 1

2 minuty temu, Inszy napisał:

No chyba że wykresem 😛 - dobra spoko chodzi mi o to że nie będę tu nic słodził (bo wydałem siano i musi dobrze grać)

Bardzo dobrze, że recka w kontekście pozostałych a nie w wartościach bezwzględnych. 

Śledzę z zaciekawieniem :)

• Like 1

29 minut temu, espe0 napisał:

No chyba że wykresem 😛 

No właśnie też nie, bo wykresy potrafią się różnić w zależności od narzędzi pomiarowych :D 

1 minutę temu, Inszy napisał:

No właśnie też nie, bo wykresy potrafią się różnić w zależności od narzędzi pomiarowych :D 

Znajdź sobie moją reckę Cyrusa soundkey - tam jest porównanie z redem na podstawie krótkiego nagrania poprzez wejście line in w RME hdsp (studyjny interfejs). I powiedz co o tym sądzisz?

Masz link:

Bardzo fajna, ale na pewno nie obiektywna - piszesz, że czegoś jest dużo i już jest pozamiatane w tym temacie ;) 

To co dla jednego jest dużo, dla innego mało, takie uroki tego hobby :) 

1 minutę temu, Inszy napisał:

Bardzo fajna, ale na pewno nie obiektywna - piszesz, że czegoś jest dużo i już jest pozamiatane w tym temacie ;) 

Chodziło mi o porównanie dwóch próbek dźwiękowych

Tu z kolei wpływ ma też sprzęt odbiorcy, który modyfikuje brzmienie, więc też nie ma obiektywizmu 🤔

43 minuty temu, Inszy napisał:

Tu z kolei wpływ ma też sprzęt odbiorcy, który modyfikuje brzmienie, więc też nie ma obiektywizmu 🤔

Obiektywnie: masz racje

Subiektywnie: ej! no weź nie psuj zabawy!

• Haha 2

Ktoś musi się poświęcić... :( 

10 godzin temu, Inszy napisał:

Jak pisze, że dużo, to pewnie, że rzecz względna, ale jak napisze, że w Black jest mniej czegoś niż w Red, a czegoś więcej, to to już jest cenne. W ogóle recki porównawcze mają najwięcej sensu. Oczywiście reszta toru to też musi być zmienna, czyli tu słuchamy na wielu słuchawkach. Ja czekam z niecierpliwością. Niech tam też padnie porównanie z Heglem Super.

8 minut temu, Rotgut napisał:

Jak pisze, że dużo, to pewnie, że rzecz względna, ale jak napisze, że w Black jest mniej czegoś niż w Red, a czegoś więcej, to to już jest cenne. W ogóle recki porównawcze mają najwięcej sensu. Oczywiście reszta toru to też musi być zmienna, czyli tu słuchamy na wielu słuchawkach. Ja czekam z niecierpliwością. Niech tam też padnie porównanie z Heglem Super.

Będzie dodatkowo Hegel Super, m2tech hiface dac, hifiman mh101 i mobilne połączenie z cayin C5 Amp. Więcej nie mam :)

Cool. A jakie słuchawy będziesz wpinał? Sygnał będzie tylko z kompa czy też np. smartfona (o ile się da)?