Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sabre 9018 - powrót


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

No to sobie powachlowałem opkami. Za sabrem użyłem wzmaka SE dual mono na 6b4g sylvania, 6sn7gtb tungsol, 5r4ga philips; kolumn indiana line diva 262 oraz arcama rheada z hołkami.

Patrz schemat wyżej - w roli U2/3  wystąpiły: podwójny hedonikowy, burson v6 classic dual, v6 vivid dual;

                                        w roli U1: kapelusze lme 49710ha, burson v6 classic single, v6 vivid single.

Miałem więc do dyspozycji 9 kombinacji, z których w drodze odsłuchów, jako najkorzystniejszą dla siebie wydestylowałem - hedonikowy jako U2/3 i v6 vivid single jako U1.

Bursony jako U2/3 nie sprawdziły się tak dobrze jak referencyjne w tej roli opki hedonikowe. Supremy lepiej się czuły w gnieździe U1; wolałem je tu niż "kapelusze"; wypadły od nich strawniej i bardziej fpyte. LME 49710ha są niezłe i nie mam zamiaru się ich pozbywać, rysunki kreślą przejrzyste, wyraźne i zrozumiałe, ale np separację źródeł i jasny balans realizują kosztem pocieniania kreski, lekkiej metaliczności i nabłyszczania góry - ich barwa odbiega od tego, co z reguły słyszę poza audio.

Bursony znajduję jako naturalniejsze. No grają potężniej, są gęstsze, w barwie oraz konsystencji przyjemnie kremowe, a cała ich prezentacja jest niżej osadzona (solidny fundament basowy), ale też ludzkie głosy na nich nie gubią swojego indywidualnego charakteru, a klawiatura fortepianu nie składa się z jednakowo wyraźnych, ostrych, bliźniaczo brzmiących szpilek.

 Co ciekawe, V6 potrafią przy tym robić bardzo duże odstępy między źródłami, i mimo że malują grubszą kreską, bardziej obłą, nie są pozbawione finezji. Górę mają subtelną, nienapastliwą, nie nabłyszczoną jak lakierki do chrztu, lecz zróżnicowaną i czytelną.

Vivid jest lepszy od classica. Kremowość tego drugiego wpada już w beż i gęste cappuccino, a kontury tracą ostrość. Wolę kość słoniową i lepszą przejrzystość vivida. 

Lubię dźwięk Bursona; to jedno z lepszych dań.

 

Aha, oczywiście korzystałem tylko wyjść rca, tak więc wszystkie opki brały udział w obróce sygnału -  U1 dostawały sygnał z U2/3 (patrz schemat). Na onanię dźwiękiem bezpośrednio z xlr (U2/3) przyjdzie jeszcze czas.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.07.2019 o 17:38, audionanik napisał:

Po publicznym olaniu sabra, które nastąpiło po moich zachwytach wykonami Chorda, a następnie Hegla przyszedł czas na ochłonięcie. Leczenie odbyło się za pomocą leciwej już kości 9018 zaaplikowanej przez Breeze Audio dokładnie wg schematu zalecanego przez Sabra:

large.2109625732_Zrzutekranu2019-07-28o15_51_54.png

large.IMG_0034.JPG

 

Grało to zawsze rzetelnie, dość precyzyjnie, z kontrolą, ogólną równowagą tonalną, wykopem i bardzo czytelną artykulacją...ale słuchaniu tego towarzyszył głód piękna, jakiego doświadczamy obcując ze słynnymi i dopracowanymi do bólu edycjami fotoszopa dedykowanymi dla audio, czyli Chordem i Heglem. Faktura dźwięku była nawet bardziej czytelna niż w fotoszopie, rysunek wyrazisty, ale barwa chropowata, mało przyjemna, a artykulacja nerwowa, trochę narowista, nie całkiem naturalna - słuchanie często nie sprawiało przyjemności.

...I nagle olśnienie...tak!!!! Z odsieczą przyszła doskonale mi znana kostka ze starego headonika, którą wsadziłem w miejsce podwójnych muses02 (patrz schemat i zdjęcie). Miałem jedną taką pod ręką, a drugą polutował mi naprędce @majkel (celem przystosowania obudowy typu soic do dip8).

Tiaaaa...kuracja przyniosła nie tylko zamierzony efekt w postaci wyleczenia; ba! odniosła spektakularny sukces!!! Analityczne badania kontrolne przeprowadzone przy użyciu Chora Hugo2 wykazały całkowity brak śladów choroby.

IMG_0643.JPG

Podejrzewam, że wynik badań przeprowadzonych przy użyciu HD25, (mimo że ów jest naturalniejszy, ale jednak też upiękniony); byłby podobny.

Z hedonikowym opampem dźwięk sabra od Breeze Audio zaliczył wręcz ogromny progres jakościowy; zachował i poprawił wyrazistość artykulacji, czytelność faktur, precyzję, ale doszła też piękna,  naturalna, analogowa barwa i świetna holografia; zniknęła też wspomniana nerwowość  dźwięku, zapanował spokój i kultura. Testowałem również kombinacje z lme 49722 (nieźle, ale sporo słabiej; trochę takie napowietrzone czary mary), a w roli pojedynczych - rewelacyjne i mało znane OPA228p (super, ale inaczej niż lme49710ha, mniej przestrzennie).

W planach mam jeszcze sprawdzenie Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid i Classic -  wszystko w rękach @Maystera.

Te fotki to chyba też na aliexpress identyczne były. Czy zbudowałeś te wszystkie elementy z Audio Breeze? To nie było tanie przedsięwzięcie. Gratulacje

W dniu 2.08.2019 o 13:49, audionanik napisał:

5B710182-918C-42EA-A9B8-E847BECBE2B7.jpeg

Doszły:).

Myślałem że szybko opędzę temat, ale już po pobieżnym odsłuchu pierwszej konfiguracji:

479ED20E-FE9E-4ECC-85F3-CF322DDEE06D.jpeg

wiem że czekają mnie dłuższe przysiady.

Podobna wersja nowego Burson Conductor 3 ale Twoja cena lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Bywalec
W dniu 16.08.2019 o 23:15, audionanik napisał:

Ja nic nie buduję; ja tylko kupuję, podniecam się, nudzę i odsprzedaję...a potem często kupuję to samo za jakiś czas; takie kręcenie się za swoim ogonem.


Aż się w język ugryzłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności