Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do znawców. W opcjach programistycznych jak ustawie częstotliwość próbkowania na 96 kHz (nawet załącza się automatycznie po podłączeniu btr5) to dźwięk jest jakby przesterowany, muszę zmniejszyć choćby na 82 kHz wtedy wszystko się normuje. Czy to jest prawidłowa zależność?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



0d4524e60f5ccb4896873b39f6892fc9.jpg
Dzisiaj zaistniał problem z btr5. Zawiesił się i wyłączył. Nie da się go ponownie włączyć, nie reaguje nawet po podłączeniu pod ładowarkę. Co mogło się stać.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 08:41, luksand1981 napisał:

Witam. Mam pytanie do znawców. W opcjach programistycznych jak ustawie częstotliwość próbkowania na 96 kHz (nawet załącza się automatycznie po podłączeniu btr5) to dźwięk jest jakby przesterowany, muszę zmniejszyć choćby na 82 kHz wtedy wszystko się normuje. Czy to jest prawidłowa zależność?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



0d4524e60f5ccb4896873b39f6892fc9.jpg
Dzisiaj zaistniał problem z btr5. Zawiesił się i wyłączył. Nie da się go ponownie włączyć, nie reaguje nawet po podłączeniu pod ładowarkę. Co mogło się stać.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

Jaki masz telefon? Ja na Poco X3 mam ten sam problem z próbkowaniem i przesterami choć na 2 innych na dwóch adapterach. Jest jakieś stałe rozwiązanie do tego? Zauważyłem też że na Poco dźwięk jest trochę głośniejszy i może też inny. Na USB-C się nie przesterowuje ale też dźwięk jest głośniejszy i inny. Wydaje się jakby poco wymuszał więcej prądu z urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam poco x3

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka




 
Jaki masz telefon? Ja na Poco X3 mam ten sam problem z próbkowaniem i przesterami choć na 2 innych na dwóch adapterach. Jest jakieś stałe rozwiązanie do tego? Zauważyłem też że na Poco dźwięk jest trochę głośniejszy i może też inny. Na USB-C się nie przesterowuje ale też dźwięk jest głośniejszy i inny. Wydaje się jakby poco wymuszał więcej prądu z urządzenia. 
.Przestawiam na 82 kHz i już przester znika. A najlepiej ustawić domyślnie. Wtedy wchodzi przy każdm utworze na 48khz. Problem tylko pojawią się jak sparuje i uruchomie pierwszy utwór. Jak ręcznie zmienię to już potem normalnie.

Mam też tak na komputerze pod USB. Gdy utwór jest w 96khz to występuje delikatny przester ale zrobię pauzę i piszę dalej to znika. Nie zawsze to występuje ale pojawia się. Może kwestia słabego kabla USB, nie wyrabia z przesyłem danych.
Muszę zobaczyć, w przypadku bluetooth jak się zachowa pod aptX.

Sprawdzałeś też na innych telefonach?
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Galaxy Note 9 nie mam takich problemów. W dodatku jest tam trochę ciszej i jakby gładkiej, bez nerwowości. Jest też opcja selekcji źródła dźwięku której tu nie widzę. Kolejną wadą jest tutaj to że nie pojawia się widżet sterowania kiedy słucham na tidalu. 

 

Chodziło mi o to jak zapisać ustawienia by nie wracało do 96khz. Ciągłe przestawianie tego choć nie trwa długo mi się nie widzi 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Galaxy Note 9 nie mam takich problemów. W dodatku jest tam trochę ciszej i jakby gładkiej, bez nerwowości. Jest też opcja selekcji źródła dźwięku której tu nie widzę. Kolejną wadą jest tutaj to że nie pojawia się widżet sterowania kiedy słucham na tidalu. 
 
Chodziło mi o to jak zapisać ustawienia by nie wracało do 96khz. Ciągłe przestawianie tego choć nie trwa długo mi się nie widzi
Ja jak zrobię potem domyślny, lub ustawie na stałe 82khz. To potem cały czas ok. Znowu wraca na 96khz jak wyłączę i sparuje ponownie. Ja ustawiam to w opcjach progamisty i kontroluje jak przełączam utwór.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nabyłem dziś BTR5

Przejrzałem menu i sparowałem z telefonem.

Chciałem usunąć parowanie. Wg instrukcji przycisk B + C.

Sprzęt wszedł w DFU mode, z którego nie mógł wyjść. Wgrałem oprogramowanie od nowa i poszło z jednym małym ale.

Przed wgrywaniem w menu pokazywało mi Ver 2.1

Teraz mam 2.0

Tak jakby fabrycznie była nowsza wersja orpogramowania.

 

Wiecie może coś na ten temat?

Nie znalazłem na stronie FIIO nic nowszego, a jestem niemal na 100% pewny, że taka była wgrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym tygodniu. 2.1. Dobrze, że ja po porostu zacząłem tego używać, a nie kombinować. Bo może musiałbym wrócić do poprzedniej wypowiedzi. Swoją drogą jest tam kupa filtrów, ale nie słyszę żadnych różnic między tymi ustawieniami.

A jak już go sprzedajesz to przywróciłeś odpowiedni soft. Czy sprzedajesz z uwalonym?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy wyjście 3.5 mm w BTR5 ma opcję wyjścia liniowego (LINE-OUT)? W instrukcji i opcjach nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Zdarza się, że producenci implementują to wyjście razem ze słuchawkowym. Po wykryciu bardzo wysokiej impedancji na wyjściu odtwarzacz przełącza się na LINE-OUT

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy wyjście 3.5 mm w BTR5 ma opcję wyjścia liniowego (LINE-OUT)? W instrukcji i opcjach nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Zdarza się, że producenci implementują to wyjście razem ze słuchawkowym. Po wykryciu bardzo wysokiej impedancji na wyjściu odtwarzacz przełącza się na LINE-OUT
Nie ma. Taka opcję ma np. earstudio es100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wychodzi odświeżona wersja BTR5, czyli New BTR5 lub BTR5 (2021). Zastosowali nowsze przetworniki i wprowadzili obsługę MQA. Brzmienie lekko się zmieniło, jest równiejsze.

 

Tutaj moje wrażenia: https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-btr5-2021-mini-recenzja/

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam problem z BTR5, a mianowicie śmiga w trybie BT oraz po podłączeniu do telefonu jako dac, ale po podłączeniu do laptopa z win 7 go nie wykrywa, w aplikacji fiio control "no device connected".  Sterowniki pobrałem ze strony fiio i zainstalowałem, w trybie usb audio 1.0 pokazuje sample rate na wyświetlaczu, a w usb audio 2.0 szuka parowania przez BT. Czy ktoś może miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w Fiio Control priorytet na usb, nie BT 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów,

Czy to wersja 2021 jest tak okrojona z filtrów dolnoprzepustowych, czy to może mój odosobniony przypadek (ze względu na inne ograniczenia sprzętowe)?

Nie to żeby mi ich brakowało, bo i tak żadnej różnicy nie słyszę na FH3 przełączając je, ale z czystej ciekawości pytam.

2022-01-05 20.10.06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dojść do ładu z tym BTR5 i coraz bardziej jestem sfrustrowany i zniechęcony...

Pomijając już fakt, że oryginalny kabelek usb-c - usb-c jest jakiś wadliwy przerywa etc. to zakupiłem kolejny by móc uzyskać jakość MQA na Tidalu, a jednak mimo to okazuje się, że mnie nadal przerasta sytuacja.

Na telefonie (Huawei P30Pro) po kablu mam 96K tylko - aplikacja jest ustawiona na jakość MASTER zarówno na streamingu jak i na treści ściągnięte.

W czym może tkwić problem?

Dlaczego po kablu identyfikuje się jako model Fiio KA3? Ma toś podobne zachowanie BTR3, czy też może mam jakiś wadliwy egzemplarz DAC'a?

 

PS. sprawdziłem na samsungu jak wygląda sytuacja i tu pokazuje 48K 😕 na materiale MASTER.

Edytowane przez Addeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu się dziwisz? Źródło musi dekodować MQA. Różne urządzenia różnie dekodują. Z tego co wiem LG G7 THINQ, V30 i nowsze miały pełne dekodowanie czyli 16x MQA. Samsung czyta tylko podstawowe dane dlatego masz 48 K

Wszystko jest ok, po prostu nie za bardzo zrozumiałeś idee MQA i masz zbyt duże wymagania, nie mając odpowiedniego sprzętu. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne... ciągle odkrywam ten świat nowych technologi :)

No nic poszperam w sieci jakie telefony obsługują MQA, bo z tego co wiem to LG się już wycofało z rynku smartfonów.

W międzyczasie podpiąłem pod kompa i różnica w jakości pomiędzy MQA czy LDAC przez BT jest jak dla mnie całkiem spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA wg mnie jest przereklamowane, wolę swoje flaci po LDAC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności