Skocz do zawartości

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie oczywiscie z Wami że flac dsd itp na 100% zagraja duzo lepiej na dac/amp ale sęk w tym ze ja słucham tylko YT i spotify i tu bym chcił coś uszczknąć na jakosci dlatego pytam w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 ma dużą szansę zagrać lepiej od tego telefonu pytanie tylko czy efekt będzie wart tych 500zł na takich słuchawkach i np. sposobie słuchania muzyki (w ruchu). 

 

Brzmienie ze spotify czy YT może być zmienione, ale ja bym się tym nie przejmował w takim scenariuszu. 

 

Wydaje mi się, że jeśli chcemy trochę podnieść jakość to takie sprzęty jak sonata hd pro lub ES100 z komisu będą aż nad to, choć i tak nie jest pewne czy uzyskana różnica będzie warta inwestycji (w tym konkretnie przypadku).

 

W sumie racja. Jak sam posłuchasz to sobie osobiście odpowiesz. BTR5 sam w sobie jest jest godny polecenia jeśli ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności i zależy mu na utwardzonym dole kosztem średnicy. (Mówimy tu o subtelnym tuningu) 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie oczywiscie z Wami że flac dsd itp na 100% zagraja duzo lepiej na dac/amp ale sęk w tym ze ja słucham tylko YT i spotify i tu bym chcił coś uszczknąć na jakosci dlatego pytam w tym aspekcie.
Na pewno będzie lepiej, wyraźnie usłyszysz różnicę. Ale to zdecydowanie marnowanie potencjału BTR5.

Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie (a najlepiej sprawdzić na "własne uszy") czy kupienie BTR5 warte jest słuchania z YT i Spotify. Czy ta "poprawa" warta będzie dla Ciebie wydania kasy na BTR5.

Jeśli chcesz już pozostać przy mobilnych rozwiązaniach streamingu muzyki to rozważ chociażby TIDAL w planie HiFi.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie z czapy ale zapytam :P

Na jakim gainie słuchacie BTR5 przy np FH5? Obecnie CCA C16 słucham na High, nie wiem czy mam tylko takie wrażenie ale jakby po update z 1.0.6 na 2.0 gain L gra lekko ciszej? Ktoś zauważył czy firmware wpływa na wyjście? Oczywiście na balansie słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i kupiłem btr5 wczoraj przyjechał, tak na krótko to po BT nie podoba mnie sie ale na usb otg już tak ale jast oczywiscie jakieś ale spoko gra po usb tylko te kable brr sztywne, jeszcze musze zbalansowac sluchawki aby zobaczyć co potrafi aha i jeszcze jedno macie v2.1 firmware bo u mnie taka pokuzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dostępna jest wersja 2.0, pewnie fabrycznie zainstalowano najnowszą. My musimy poczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i kupiłem btr5 wczoraj przyjechał, tak na krótko to po BT nie podoba mnie sie ale na usb otg już tak ale jast oczywiscie jakieś ale spoko gra po usb tylko te kable brr sztywne, jeszcze musze zbalansowac sluchawki aby zobaczyć co potrafi aha i jeszcze jedno macie v2.1 firmware bo u mnie taka pokuzje?
A z jakim kodekiem gra po BT? Bo generalnie btr5 gra świetnie po BT. Nigdy go nawet nie podłączałem przez kabel.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Ogólnie dostępna jest wersja 2.0, pewnie fabrycznie zainstalowano najnowszą. My musimy poczekać 

Kurczę, nie mogę podnieść z 1.6 do 2.0 ☹️ próbowałem parę dni, może do 2.1 pójdzie. Dźwięk z dziurki 3.5 jest spoko, ale już z 2.5 bal jest naprawdę wart grosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ldac aptx hd  i tak ldac- nie można korektora uzyć, aptx hd mozna uzyc korektora ale i tak USB otg zabija na otg dosć że dzwiek jest ogień to jeszcze moge uzywac różnych korektorów nawet ten stokowy od xiaomi co działa tylko z sluchawkami podłczonymi do telefonu przez jack mega dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie wina źródła nie BTR5. Bo wynika @gientaraże podłączasz do Xiaomi. Nigdy nie były to topowe audio smartfony, zmień źródło i zobacz co potrafi BTR5 po BT, szczególnie z 2,5 mm balance 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być bo ver BT to 4.2 ale LDAC jest także tego.... pewnie masz na myśli samsungi  one mają BT5.0 ,24bit/384 audio,  wiecie po co sa filtry (slow fast hybrid itp)?

Edytowane przez gientara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry, bardzo dobry dźwięk ze smartfona to jedyny słuszny wybór to LG. I to po kablu i po BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lucky-Luke napisał:

Kurczę, nie mogę podnieść z 1.6 do 2.0 ☹️ próbowałem parę dni, może do 2.1 pójdzie. Dźwięk z dziurki 3.5 jest spoko, ale już z 2.5 bal jest naprawdę wart grosza. 

https://www.fiio.com/newsinfo/360000.html

 

Wczoraj robiłem z 1.0.6 na 2.0 i poleciało bez zająknięcia. 

 

Ja swojego słucham prawie zawsze z usb i jest super po balansie, nie pamiętam jak to grało przez BT (HTC 10 nie ma BT 5.0) ale nie kojarzę aby były znaczne odstępstwa względem usb... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rayfe napisał:

https://www.fiio.com/newsinfo/360000.html

 

Wczoraj robiłem z 1.0.6 na 2.0 i poleciało bez zająknięcia. 

Mi przenosi pliki na btr (taka animacja furkocze brykietami danych) i w pewnym momencie btr się wyłącza i kaput- nie daje się podnieść dopóki nie podepnę do ładowania i wtedy wstaje. Ale dalej 1.6 

Nie robię z tego afery, bo poza tym wszystko mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki kabel z mirofonem i regulacja głosności androidową z jackiem 3.5mm 4 pin mozna podpiać do btr5? bezpiecznie?

IMG_20201221_165503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie dodatki na kablu psują dźwięk. Po co ci mikrofon i regulacja głośności? Wszystko to masz w BTR5 

Nic dziwnego że narzekasz na BTR5

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Wszelkie dodatki na kablu psują dźwięk. Po co ci mikrofon i regulacja głośności? Wszystko to masz w BTR5 

Nic dziwnego że narzekasz na BTR5

to sa alternatywne słuchawki włąsnie z takim kabelkiem bo inny bez mic kosztuje wiecej od nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest bo sam mam BK2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbalansowałem sluchawki na 2.5mm na H gain  tak głośno jest czysto i przestrzennie po USB otg, macie coś takiego że nie działa Wam fiio control apk gdy podłaczacie pod usb bo na początku mi chyba działała teraz nie, ale za to działaja korektory stockowe smartfona a gdy apk działała to eq nie działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Waszym zdaniem też Fiio BTR5 brzmi lepiej po BT niż po kablu? Od kilku dni testuje fiio fh3 po balansie i ilość detali na BT bije na głowę gdy urządzenie podłączam kablem, szczególnie słyszalne jest to w utworze Carpenter Brut - Hang'em all, ilość detali przy połączeniu bezprzewodowym a po kablu to dwa różne światy.

Edytowane przez Cabrakan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności