Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli miałeś w aplikacji wyłączone ładowanie w czasie połączenia usb to normalne. zmień jeśli chcesz ładować w czasie używania jako USB DAC na CHARGE ON i będzie ci ładować BTR5.

Czy w związku z tym, zakładając praktycznie przy większości czasu korzystania jako USB DAC - słusznie mogę obawiać się szybkiego spadku żywotności akumulatora?

 

28 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie wiem skąd masz wersję oprogramowania 2 bo ja mam 1.0.6

Podsyłam zdjęcie na dowód, może nie w tym miejscu patrzę?

 

ver2.jpg

Edytowane przez ad3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ad3m napisał:

Czy w związku z tym, zakładając praktycznie przy większości czasu korzystania jako USB DAC - słusznie mogę obawiać się szybkiego spadku żywotności akumulatora?

Niestety ale prawdopodobnie tak... Sam też kupiłem go z myślą o użytkowaniu jako usb dac na co mam czas max 2x w tygodniu ale martwi mnie fakt że nie ma opcji korzystania z zasilania po usb bez ładowania baterii lub korzystania z niej... Obecnie to jedynie wyłączyć ładowanie aby działał z baterii ale potem przecież i tak trzeba ją naładować 😕 Ktoś kiedys pisał że teac p90 (?) ma taki ficzer, szkoda że więcej dapów z tych które są mi znane (nie znam wielu zbyt dokładnie od strony technicznej) takiej opcji nie posiadają a drogie grajki jak M11 itp powinny już tak działać, kto to widział aby urządzenie po roku miało mieć baterię wyeksploatowaną nadającą się do wymiany, zwłaszcza że takowa nie jest prosta ani tania 😕 Po prostu, ładnie jednorazówki wymuszające częstsze kupowanie ot co...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się, że praca tego przetwornika jako DAC USB rozwala akumulator, to panowie konstruktorzy z Chin się nie popisali... A szkoda by było, bo jak na swoje gabaryty brzmi bardzo dobrze, klasę wyżej od większości "biurkowej" chińszczyzny.

 

Mała uwaga, jeśli ktoś chce używać wyjścia zbalansowanego i trybu DAC USB, radzę zaopatrzyć się w dobry kabel usb, na najtańszych słychać zakłócenia od zasilania (u mnie buczy lekko w prawym kanale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Nicodem napisał:

Qudelix 5K to ma.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

I to jest zarąbista cecha dla tego typu urządzenia, które ma być nie tylko mobilne ale i stacjonarne... Przy usb dac bateria sie nie eksploatuje a żeby się nie zakisiła to urządzenie regularnie służy mobilnie...

15 godzin temu, Plastik napisał:

Jeśli okaże się, że praca tego przetwornika jako DAC USB rozwala akumulator, to panowie konstruktorzy z Chin się nie popisali... A szkoda by było, bo jak na swoje gabaryty brzmi bardzo dobrze, klasę wyżej od większości "biurkowej" chińszczyzny.

 

Mała uwaga, jeśli ktoś chce używać wyjścia zbalansowanego i trybu DAC USB, radzę zaopatrzyć się w dobry kabel usb, na najtańszych słychać zakłócenia od zasilania (u mnie buczy lekko w prawym kanale).

Niestety, to poważna wada i nie wiem z punktu technicznego jak się to realizuje czy to wystarczy zmiana w software czy w kontrolerze musi być też fizyczna obsługa przełączania zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, poleciłby ktoś jakiś kabel zbalansowany który dobrze by się zgrał z Fiio fh3 i BTR5 właśnie? Myślałem nad tym od fiio ale w oko wpadł mi też satin audio hyperion. Budżetowo powiedzmy tak do 500zł, znajdzie się coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cabrakan napisał:

Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, poleciłby ktoś jakiś kabel zbalansowany który dobrze by się zgrał z Fiio fh3 i BTR5 właśnie? Myślałem nad tym od fiio ale w oko wpadł mi też satin audio hyperion. Budżetowo powiedzmy tak do 500zł, znajdzie się coś ciekawego?

LC-2,5D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
15 godzin temu, Cabrakan napisał:

Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, poleciłby ktoś jakiś kabel zbalansowany który dobrze by się zgrał z Fiio fh3 i BTR5 właśnie? Myślałem nad tym od fiio ale w oko wpadł mi też satin audio hyperion. Budżetowo powiedzmy tak do 500zł, znajdzie się coś ciekawego?

Sprawdzałem na kablu LC-2.5B - brzmiało to dobrze, 2.5D - powinien się sprawdzić, nie ma przeszkody żeby wpaść do jakiegoś z naszych sklepów i przetestować sobie. FH3+BTR5 - boskość. Słuchałem i myślałem że z dreszczy mi wszystkie włosy wylecą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze spisuje się też z BTR5 kabel MeeAudio https://www.meeaudio.com/CMB-BAL-SET, Ja go używam teraz do BTR5, do innych grajków też (przez przejściówki)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
20 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bardzo dobrze spisuje się też z BTR5 kabel MeeAudio https://www.meeaudio.com/CMB-BAL-SET, Ja go używam teraz do BTR5, do innych grajków też (przez przejściówki)

Ja kupiłem jakiś USB C chyba SilverMonkey albo podobny - genrealnie cholernie gruby i sztywny + oryginalny z BTR5 i śmigało miodnie. Note9+USB audio player pro + pliki ISO i DSF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DeVilio napisał:

Ja kupiłem jakiś USB C chyba SilverMonkey albo podobny - genrealnie cholernie gruby i sztywny + oryginalny z BTR5 i śmigało miodnie. Note9+USB audio player pro + pliki ISO i DSF. 

Mowa o kablach słuchawkowych nie usb @DeVilio

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na aliexpress. w Polsce jedna cena 549, chyba, ze trafisz promocję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 19:41, Neoswing1 napisał:

Gdzie można kupić BTR 5 najtaniej ?

Ja kupowałem tutaj:

https://pl.aliexpress.com/item/4000536350049.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e795c0f4IJ8ki

 

Ogólnie bardzo polecam sklep Takstar'a. Obsługa wyjątkowej jakości i super bezpieczne pakowanie. Miałem po 2 tygodniach.

Udało mi się kupić 12.11 za trochę poniżej 400 zł w zestawie z dodatkowym case SK-BTR5

 

Zerknij sobie na kupony na Pepper, powinno Ci się udać zejść do takiej kwoty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę na świeta kupić BTR5 tylko mam obawy czy jakość bedzie lepsza od redmi note 8 ten smartfon naprawde głośno gra sprawdzałem na dużych słuchawkach słucham spotify i YT przede wszystkim i czy jak kupie to moge oddać jak by co do 14 dni taki sprzęt? słuchawki obecnie to nicehck mx500 diy i  yinyoo BK2

Edytowane przez gientara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych słuchawkach po za 25/60 głośności nie wyjdziesz, chyba, że uszy chcesz uszkodzić. Redmi note 8 raczej marne szanse ma z BTR5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Na tych słuchawkach po za 25/60 głośności nie wyjdziesz, chyba, że uszy chcesz uszkodzić. Redmi note 8 raczej marne szanse ma z BTR5

 

chodzi mnie o to że na RN8 jest multum ustawień (korekcji gotowych trybów itp) jesli zapodam btr5 to one wtedy nie działają zostaje suchy dzwiek z btr5 plus korektor w aplikacji fiio i teraz znajac nieco cyfrowe granie taniech urzadzeń fiio moge jeszcze pogorszyć to co mam bo nie o głośnoś mi tu chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz posłuchać lub przeczytaj recenzję @maciux na Kropce

BTR5 porównywany jest do M!!/M11Pro a nie do tanich urzadzeń

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gientara napisał:

Witam, myślę na świeta kupić BTR5 tylko mam obawy czy jakość bedzie lepsza od redmi note 8 ten smartfon naprawde głośno gra sprawdzałem na dużych słuchawkach słucham spotify i YT przede wszystkim i czy jak kupie to moge oddać jak by co do 14 dni taki sprzęt? słuchawki obecnie to nicehck mx500 diy i  yinyoo BK2

Mam wrażenie, że przenikają Ci się dwa pojęcia - głośność i jakość. Głośność zależy od tego ile urządzenie wpompuje prądu w słuchawki. I tyle. Koniec kropka.

Jakość zależy od wielu innych czynników, głównie od tego przez jaki DAC puścisz tą muzykę oraz jakie będziesz miał jej źródło (YT, Spotify itp.) czy bezstratne pliki np. FLAC.

 

Pierwsza sprawa: jeśli chcesz wyciągnąć naprawdę wszystko ze słuchawek to po pierwsze musisz słuchać tej muzyki w dobrej jakości, a nie przez YT czy Spotify. Sprawdź sobie jaką jakość muzyki oferuje YT czy Spotify i porównaj z FLAC.

Odpowiadając na Twoje pytanie: daje sobie rękę uciąć, że każdy DAC, czy to BTR5 czy jakikolwiek inny zagra o niebo lepszą jakością niż telefon. Precyzując: BTR5 jakością zje na śniadanie Twojego Redmi Note 8.

 

Idź za radą kolegi @Jaro54, wybierz się do sklepu i posłuchaj BTR5 spiętego ze swoim telefonem, a sam się przekonasz o czym mówimy. Odpal sobie jakieś pliki FLAC, a nie Spotify. Spotify w zestawie z BTR5 to tak jakbyś podpiął sanki pod Boeinga. Nie tędy droga.

 

Zapewniam Cię, że BTR5 nawet na "sucho" bez żadnego equalizera zagra duuużo lepiej niż Twój telefon. A jeśli będziesz chciał sobie zmienić sygnaturę dźwięku - ten equalizer w aplikacji FiiO w zupełności wystarczy.

 

Sprawdź, posłuchaj, oceń i daj znać co sądzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności