Skocz do zawartości

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Jeżeli na ustawieniu low gain mam wystarczającą głośność to nie ma sensu używać high, czy jakieś korzyści mogą z tego wynikać?
  2. Eksperymentował ktoś z ustawieniami AISO Buffer Size (512 samples,  Safe Mode) w sterowniku? Zostawić to tak jak jest, czy warto coś poprzestawiać?
  3. Czasem Tidal ma problem z przełączaniem częstotliwości próbkowania w Fiio, ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie a w zasadzie problem który może ktoś będzie wiedział jak tutaj rozwiązać..

Mam 5tr, teraz kupilem nauszne Momentum 3 Sennheisera i nie wiem jakim to kablem podłączyć.. w zestawie z słuchawkami jest kabel z jedną koncowka jack 2.5 a druga 3.3 a wejscie od słuchawek jest 2.5... Ale to nie działa.  

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwykły kabel 3,5 mm. Nie jest to kabel zbalansowany. Wpinasz do gniazda 3,5 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś BTR5 z Tidalem z PC po USB i ma problemu z przełączaniem częstotliwości próbkowania? Po pierwszym uruchomieniu Tidala, utwór jest odtwarzany za szybko i częstotliwość próbkowania jest niedopasowana do utworu. Dopiero restart aplikacji pomaga. To samo dzieje się z Roon i Audirvaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce odbieram samochód, gdzie będę miał tylko wyjścia USB C. Na Amazonie znalazłem kabel USB C na jacka 3.5. Jak myślicie czy jak w ten sposób podłączę Btr5 to uda się puścić muzę przez niego na samochodowe audio?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 00:47, kaleidgalaxy napisał:

Wkrótce odbieram samochód, gdzie będę miał tylko wyjścia USB C. Na Amazonie znalazłem kabel USB C na jacka 3.5. Jak myślicie czy jak w ten sposób podłączę Btr5 to uda się puścić muzę przez niego na samochodowe audio?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

A czemu nie chcesz użyc kabla 2x usbc? albo po bt połączyć

Może zaistnieć taka sytuacja jak u mojego syna w Hyundaiu, ma usb c ale obsługuje tylko urządzenia japkowe. co najwyżej naładujesz tym kablem baterię. Zanim zainwestujesz w cokolwiek to sprawdź to

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb w aucie służy raczej do ładowania, rzadko obsługuje transmisję danych. Czemu usb C bo małe i spora moc przepuszcza = szybko ładuje.

Siakalakabum ucichł bialy szum...


W nowych samochodach standardem jest Android Auto. Czyli USB służy też do transmisji danych.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

A może trzeba android auto zainstalować na telefonie? W Polsce AA nie jest oficjalnie wspierane, ja instaluję z repozytorium. Bez tego sprzęt w samochodzie nie zadziała. Sprawdźcie.
Od Andruta 10 Android Auto jest częścią systemu więc jest juz oficjalnie wspierane w Polsce.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokładzie będzie wszystko co obecnie tech audio oferuje - czyli bluetooth, android auto, car play itd. Typowe złącze 12v zapalniczki i AUX zastąpiły USB c. Stąd pytanie czy da się jakoś skorzystać z dobrodziejstw btr5 w takim samochodzie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokładzie będzie wszystko co obecnie tech audio oferuje - czyli bluetooth, android auto, car play itd. Typowe złącze 12v zapalniczki i AUX zastąpiły USB c. Stąd pytanie czy da się jakoś skorzystać z dobrodziejstw btr5 w takim samochodzie.  

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jesli masz Android Auto to nie bardzo widzę sens korzystania z btr5. Jesli dodatkowo jest jeszcze dobre radio w samochodzie to ono zrobi wstarczajacą robotę. Po co korzystać z BT jesli można po Android Auto odtwarzać nawet pliki flac z Tidala. 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Tak się składa że mam to cudo od jakiegoś czasu. Bardzo wszechstronne urządzenie, moim zdaniem jakość dźwięku i możliwości w tej klasie cenowej są świetne. Jako DAC USB bez problemu zasila 250 ohm Beyerki, natomiast w terenie świetnie zgrywa się z Porta Pro. Polecam wszystkim niezdecydowanym, kupujcie - to będą dobrze wydane pieniądze :)

 

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące tego malucha.

IMG_6205.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vikingman napisał:

Czy w polaczeniu DAC-USB z windows/ mac transmituje on sygnal do sluchawek po bluetooth? 

Niestety nie, działa to tylko w 1 stronę czyli DAC jest odbiornikiem bluetooth a nie nadajnikiem. To o czym piszesz byłoby totalnie bez sensu.

1 godzinę temu, tybysh napisał:

@Plastik Może nietypowe pytanie ale ważne - czy przy korzystaniu z BTR5 jako DAC bateria jest ładowana i podtrzymywana na 100℅? Jeżeli tak to pod względem żywotności będzie średnio. 

W ustawieniach można włączyć /wyłączyć opcję ładowania podczas połączenia USB, żeby nie drenować baterii np telefonu lub tabletu gdy DAC pracuje jako OTG. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach kontrolery zasilania w takich urządzeniach są na tyle inteligentne, że nie ma powodów do obaw. Po podłączeniu urządzenie zasilane jest przez USB, akumulator ładuje się niezależnie od tego, podobnie jak dzieje się to we współczesnych telefonach komórkowych - trzymanie ich "na ładowarce" nie wpływa na żywotność akumulatora.

Edytowane przez Plastik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma problemy z automatycznym przełączaniem częstotliwości próbkowania w trybie USB DAC?
Jak oceniacie stabilność połączenia wifi bluetooth? Z moim galaxy s10+ dość często zrywa :(

 

Ogólnie mam dużo problemów z tym urządzeniem :(

Edytowane przez Xender
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wifi??? BTR5 nie ma wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xender napisał:

Czy ktoś z Was ma problemy z automatycznym przełączaniem częstotliwości próbkowania w trybie USB DAC?
Jak oceniacie stabilność połączenia wifi bluetooth? Z moim galaxy s10+ dość często zrywa :(

 

Ogólnie mam dużo problemów z tym urządzeniem :(

Nie używam Androida, z iPhonem SE oraz z MacBookiem Pro działa bez zarzutu, łącznie z dekodowaniem DSD128 przez USB (DoP). Spróbuj pogrzebać w ustawieniach playera, może masz coś źle ustawione na wyjściu - używasz Foobara? U mnie Bluetooth stabilne jak skała, płynnie przełącza się między źródłami i zmienia tryby pracy z AAC (iPhone) na aptX (MacBook).

 

Aktualizowałeś firmware?

Edytowane przez Plastik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Plastik napisał:

Nie używam Androida, z iPhonem SE oraz z MacBookiem Pro działa bez zarzutu, łącznie z dekodowaniem DSD128 przez USB (DoP). Spróbuj pogrzebać w ustawieniach playera, może masz coś źle ustawione na wyjściu - używasz Foobara? U mnie Bluetooth stabilne jak skała, płynnie przełącza się między źródłami i zmienia tryby pracy z AAC (iPhone) na aptX (MacBook).

 

Aktualizowałeś firmware?

To może, rzeczywiście mam jakąś trefną sztukę? Testowałem z aplikacją Tidala, Roonem i Audirvaną.
Firmware mam najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 11:03, Xender napisał:

Firmware mam najnowszy.

 

W dniu 15.09.2020 o 23:55, Plastik napisał:

Aktualizowałeś firmware?

Z ciekawości zapytam, którą wersję uważać za najnowszą? W mojej nowej sztuce wprost z pudełka, w opcjach menu wyświetla się wersja 2.0, natomiast z oficjalnych źródeł wynika że najnowsza powinna być ponoć 1.0.6. Jaka jest u Was?

 

Powiedźcie jeszcze koledzy, na jakich zasadach działa wam btr5 jakos DAC USB podpięty do komputera? Przy moim pierwszym wczorajszym posiedzeniu (pc, win10) urządzenie podczas tego trybu zaczęło się najzwyczajniej rozładowywać (opcja Charge OFF), czy to normalne? Myślałem, że po podpięciu pod kabel energia będzie na bieżąco podtrzymywana, przyznam szczerze że nieco mnie to zaniepokoiło. Co prawda byłem zmuszony używania ekonomicznej przedłużki USB do kabla, bo ten stockowy dołączony kto ma ten wie, jak długi on jest. Być może tu tkwi problem (brak żyły ładowania w przedłużce), aczkolwiek pewności nie mam. Niecierpliwie czekam na wasze spostrzeżenia 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś w aplikacji wyłączone ładowanie w czasie połączenia usb to normalne. zmień jeśli chcesz ładować w czasie używania jako USB DAC na CHARGE ON i będzie ci ładować BTR5. Nie wiem skąd masz wersję oprogramowania 2 bo ja mam 1.0.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności