Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tybysh napisał:

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że Q5 bez zewnętrznego źródła nie zagra bo to dac/amp/BT a nie przenośny odtwarzacz. 

Chodzi o jakość dźwięku. Najlepiej zapytaj @maciux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki BTR5, BTR3K czy ES100 to jeszcze nie hajendowe granie z odtwarzaczy, które to pompują więcej mocy, generują jeszcze większe sceny i brzmią bardziej naturalnie, bo mimo iż jest lepiej niż kiedykolwiek, to nadal słychać, że Bluetooth to Bluetooth. Dźwięk jest może nie totalnie cyfrowy i sztuczny, ale jest taki charakterystyczny, nowoczesny nalot - jest bardzo czysto, klarownie, czasami wręcz lekko sterylnie. DAP potrafi zabrzmieć bardziej naturalnie/klasycznie.

 

Co innego, że moim zdaniem nowe adaptery BT już spokojnie dorównują nawet trochę droższym DAP-om, nie jest to poziom tanich grajków, a raczej ze średniej i trochę wyższej półki. W takim BTR5 np. słychać sporo z charakteru M11 Pro. Nie, to jeszcze nie ten poziom, ale specyfika podobna. Za to BTR3K moim zdaniem brzmi równiej i bardziej liniowo niż FiiO M9 czy M7/M6/M5. Ogólnie uważam, że adapter BT + smartfon + słuchawki po balansie to aktualnie bardzo mocna i wygodna alternatywa dla niezależnego odtwarzacza.

 

Warto zainteresować się Qudelixem 5K, jeśli szuka się zrównoważonego, technicznego, ale nadal angażującego, ale jak najmniej "blutufowego" dźwięku. Mam go aktualnie w testach, bardzo mocny zawodnik w porównaniu do BTR5K, BTR3K czy EarStudio ES100. Jeśli wyżej, to Oriolus 1795 brzmi zaskakująco naturalnie - to najbardziej "DAP-owy" adapter Blueotooth, jaki znam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Inszy napisał:

Bardzo DAP-owy jest xDuoo XD05 Plus z modułem 05BL Pro. Klocek ogromny jeśli chodzi o portable, ale brzmienie już z trochę wyższej półki.

I cena 3x BTR5. a jakość dźwięku nie jest 3x lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle samo co propozycja klocka nie nadającego się za bardzo mobilnie do urządzeń jak najbardziej mobilnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz jeśli TV i laptop mają BT. Dwa urządzenia możesz jednocześnie podłączyć. Ja podłączam telefon i odtwarzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sprzętu a nie od BTR5 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką macie wartość na ekranie Fiio, gdy słuchacie w trybie USB pod laptopem? Niestety na lapku nie mogę zainstalować drivera od Fiio (blokada pracodawcy) i zastanawiam się czy wyciskam wszystko słuchając na przykład Tidala Hifi czy Master. Na plikach Master na ekranie Fiio widzę 48K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolor nie jest potrzebny, bo używam skórzanego futerału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Pewnie jak bym używał bez futerału też bym myślał o tym LE ale futerał zabezpiecza go bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xender napisał:

Która apka, jest lepsza Fiio Music, czy Fiio controll do sterowania BTR5?
Czy BTR5 potrzebuje jakiś sterowników do pracy z Windowsem 10 po USB?

 

FiiO Control to same ustawienia sprzętów BT wyciągnięte z aplikacji FiiO Music, bez dodatków. FiiO Music oferuje to samo, co FiiO Control + rozbudowany odtwarzacz muzyki.

 

Która lepsza? Wedle potrzeb. Ja korzystam teraz z FiiO Control i niestety aplikacja płata figle, rozpoznaje urządzenia z opóźnieniem, wymaga kilku prób. Jednak podobne rzeczy zdarzały się z FiiO Music, czasami występują niestety niespodzianki. Musisz poeksperymentować.

 

BTR5 może działać bez sterów, ale lepiej je wgrać, bo wtedy BTR5 działa w trybie "High performance". Przyznaję jednak, że nie porównywałem ze sobą trybów, bo sterownik jest lekki, program nie musi działać w tle, więc jeśli nie ma przeciwskazań do instalowania sterowników, to warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xender napisał:

Skąd mogę pobrać ten driver, bo link na stronie nie działa...

https://www.fiio.com/Driver_Download

Kliknij w usb DAC na tej stronie https://fiio.com/btr5_faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności