Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kaptur09 napisał:

Na codzień korzystam ze słuchawek bluetooth marshall major 3 które mają możliwość podpięcia kabla jack 3,5mm

Weź pod uwagę, że słuchawki przemyślane z myślą głównie o odsłuchach bluetooth wcale nie muszą brać lepiej po kablu nawet z dobrego źródła. Zrób sobie lepiej jakiś odsłuch kontrolny przed zakupem, żebyś nie był rozczarowany - od daca ważniejsze są słuchawki, to one głównie odpowiadają za reprodukcję dźwięku. Może się okazać, że zamiast zakupienia btr5 (czy jakiegokolwiek innego dacampa) lepiej sprzedać marshalle i kupić lepsze słuchawki. Jakim telefonem dysponujesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/7/2020 at 1:09 PM, Kaptur09 said:

Telefon to one plus 6, słaba jakosc dźwięku dlatego mam zamiar wspomóc go zewnętrznym dac-iem. Myślałem też o zakupie lepszych słuchawek już z trochę wyżej półki cenowej (ok. 500-700 zł). Zastanawiałem się nad audio Technica, seria ath-50x powinna być w tym przedziale.

Mam BTR5 i mam Marshall Major ale nie po Bluetooth tylko zwykły kablowy.

Wyjście zbalansowane w BTR5 brzmi odrobinę klarowniej ale to tylko na niektórych czulszym modelach, jedynie moc wyjściowa jest większa na gnieździe 2.5mm

 W przypadku Marshalla wyjście niezbalansowane 3.5mm jest więcej niż wystarczające żeby zagrało dobrze.

Synergia (u mnie) jest też super z Majorami.

 

Dodatkowym plusem jest to, że BTR5 obsługuje piloty słuchawkowe/mikrofony na kablu, przez co można trzymać urządzenie w kieszeni i normalnie obsługiwać urządzenie/odbierac połączenia itp

 

No i bateria wytrzymuje dłużej na 3.5mm - warto to zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎06‎-‎07 o 11:01, Kaptur09 napisał:

Witam,

 

Mam zamiar zakupić swojego pierwszego daca do telefonu i wybór padł na btr 5 który posiada najwięcej pozytywnych opinii. Sam DAC posiada wejścia jack na 3,5mm oraz wejście na kable zbalansowane  2,5mm. Podobno dac znacznie lepiej sprawuje sie na wyjściu zbalansowanym wiec chciałbym wykorzystać pełnie jego możliwości

Na codzień korzystam ze słuchawek bluetooth marshall major 3 które mają możliwość podpięcia kabla jack 3,5mm. Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia do tych słuchawek kabla zbalansowanego z wyjsciem 2,5mm. Odrazu wspomnę, ze jestem totalnym nowicjuszem w tych sprawach;p Znalazłem na niejednej stronie rożnego typu przejściówki z 3,5mm na 2,5mm ale jaki one posiadają sens skoro sam kabel do nich podłączany jest niezbalansowany? same kable które znalazłem tez w sklepie "mp3 store" były przypisane pod danego typu słuchawki wiec nie wiem czy mógłbym je wykorzystać w marshallu.  Prosiłbym o różnego typu sugestie albo w kwestii dobrania kabla jeśli będzie taka możliwość albo o propozycje słuchawek podobnych do marshalla które byłyby przystosowane do tego daca w przystepnej cenie:)

 

Te Marshalle to najgorsze słuchawki jakie słyszałem w zeszłym roku, szkoda do nich tego BTRa. Sprzedaj to czym prędzej i kup coś innego, uzyskasz więcej niż podłączając do nich jakiegokolwiek DACa. Pod jakim kątem słuchawki maja być podobne do Marshalli? Wielkościowo? BT? Jaki masz budżet? Używki wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja BTR5 słucham z FH5 na kablu lc 2.5C, jestem bardzo zadowolony z tego połączenia, spełnia wszystkie moje obecne potrzeby, tylko na dłuższe odsłuchy po usb szkoda mi męczyc baterię, jakby dało się aby zasilanie z usb pracowało a baterii nie ładowało to byłoby dla mnie już na prawdę zarąbiście. Słuchawki jak FH5 można kupić za ok 500-600zł używane, kabel używka to ok 150-200zł ale względem lc 3.5B poprawa jest niesamowita, nie tylko ze względu na sam balans ale i lepszy kabel, do tego wygodniejszy.

 

Co do BTR5 czy ktoś może dać jakiś link z opisem ustawień filtra? Chciałbym pogrzebać w nim bo będę miał dzisiaj chwilkę żeby zrobić z nim coś więcej niż tylko słuchać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest możliwość i sens podłączać to urządzenie do telefonu przez usb c i dalej słuchawki do wyjścia 2.5? Chcę mieć wszytko po kablu i się zastanawiam jak to zrobić.

Edytowane przez Cinekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem BTR3K który ma identyczny odbiornik BT jak w BTR5.

Telefon ustala automatycznie LDAC 96khz 32-bity adaptacyjny bitrate - jakość jest bardzo średnia i potrafi czasami przyciąć. Jak wymuszam 990kbs dodatkowo hamując go na wystarczające 16bit 44khz jakość dźwięku się poprawia na dobrą jak pod USB ale rwie okropnie... AptX HD nie działa tylko SBC z alternatyw ale to już kaszanka jak mp3 128. Ja wiem że to tylko kilka stówek ale coś robię źle czy Fiio Q5s to minimum do normalnego Bluetootha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem BTR3K który ma identyczny odbiornik BT jak w BTR5.
Telefon ustala automatycznie LDAC 96khz 32-bity adaptacyjny bitrate - jakość jest bardzo średnia i potrafi czasami przyciąć. Jak wymuszam 990kbs dodatkowo hamując go na wystarczające 16bit 44khz jakość dźwięku się poprawia na dobrą jak pod USB ale rwie okropnie... AptX HD nie działa tylko SBC z alternatyw ale to już kaszanka jak mp3 128. Ja wiem że to tylko kilka stówek ale coś robię źle czy Fiio Q5s to minimum do normalnego Bluetootha?
Telefon z Android 10?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam htc10 z androidem oreo i u mnie btr5 śmiga aż miło przy połączeniu bt (htc ma bt 4.2 ale działa na ldac, bitrate nie pamiętam bo ostatnio przez pc najczęściej słucham, moge sprawdzić potem) w zasadzie bez różnicy względem połączenia z pc przez usb. Może masz jakieś ustawienia przekręcone? Zainstaluj apke fiio control i sprawdź co tam się dzieje.

 

PS na początku też miałem problemy, najgorzej było z tempem muzyki z pc tj jakaś taka albo przyspieszona albo spowolniona ale ustawiłem w panelu 16/96 i nie mam problemów. Przy 32 bitach były problemy, nie wiem czemu w apce pod windowsem do wyboru mam tylko 16 i 32 bit, a gdzie 24 bit? Sterowniki zainstalowane, połączenie usb 2.0 w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu LDAC nie przepuści na BT poniżej 5 większego bitrate'u. Przy BT 5 (w obu urządzeń ach oczywiście) spokojnie 24 bity/96 kHz śmiga. Blokuję urządzenie ze starszym niż BT 5. Zasięg też jest większy np LG G7 THINQ i TRN BT20S zgubiły się przy ok 14 metrach odległości na hali produkcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Fiio BTR5 jest wart uwagi, jeżeli będe korzystał tylko z wyjścia niezbalansowanego 3,5mm (Słuchawki AKG K371)? Mówiąc " czy jest wart uwagi " mam na myśli czy jakość brzmienia będzie się znacząco różnić korzystając z tego wyjścia niezbalansowanego względem zbalansowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cabrakan napisał:

Witam, czy Fiio BTR5 jest wart uwagi, jeżeli będe korzystał tylko z wyjścia niezbalansowanego 3,5mm (Słuchawki AKG K371)? Mówiąc " czy jest wart uwagi " mam na myśli czy jakość brzmienia będzie się znacząco różnić korzystając z tego wyjścia niezbalansowanego względem zbalansowanego.

Znacząco będzie się różnić 220 mW balans/ 80 mW SE.To 2,75x mniej mocy na SE niż na balansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora, w sumie jakby dwa inne urządzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś porównanie BTR5 do tańszych DAPów? Opinia Zeosa jakoś do mnie nie trafia. 

 

Wprawdzie mam starego BTR1k ale szczerze mówiąc to lepiej (przyjemniej) gra mi leciwa sansa clip. 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tybysh napisał:

Macie może jakieś porównanie BTR5 do tańszych DAPów? Opinia Zeosa jakoś do mnie nie trafia. 

 

Wprawdzie mam starego BTR1k ale szczerze mówiąc to lepiej gra mi leciwa sansa clip. 

Z tego co wiem BTR5 jest porównywany do earstudio es100, ale to zupełnie inne granie. Z tego co wyczytałem Fiio gra bardziej technicznie i ma więcej detali, natomiast ten es100 gra cieplej, z opinii ludzi bardzo " analogowo ".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tybysh napisał:

Macie może jakieś porównanie BTR5 do tańszych DAPów? Opinia Zeosa jakoś do mnie nie trafia. 

 

Wprawdzie mam starego BTR1k ale szczerze mówiąc to lepiej (przyjemniej) gra mi leciwa sansa clip. 

Przecież jest test @maciux

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Czytałem z 5 razy:) Bardziej mi zależy na porównaniu BTR5 do przenośnych odtwarzaczy a nie do innych adapterów BT. Jeszcze tydzień temu byłem przekonany, że potrzebuję coś lepszego po BT, teraz myślę jednak o czymś bez BT. 

 

Zeos mówił, że BTR5 to najlepszy grajek od Fioo, jakoś mi się nie chce wierzyć, że gra lepiej niż np. M11. Wolę skonfrontować to z opiniami na forum a nie z YT (płatne recenzje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież @maciuxporównywał do Q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności