Skocz do zawartości

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

No to BTR5 majuż swoją aplikację :)  ostatnia przewaga ES1000 zniknęła jak dym z komina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jaro54 napisał:

No to BTR5 majuż swoją aplikację :)  ostatnia przewaga ES1000 zniknęła jak dym z komina 

 

Połowa wagi, zintegrowany klips i większa muzykalność nadal mówią że nie :)

EQ już działa na LDAC?

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

No to BTR5 majuż swoją aplikację :)  ostatnia przewaga ES1000 zniknęła jak dym z komina 

Po roku? Ta apka Fiio nie ma połowy opcji ES. Tego drugiego też bronić nie będę bo szybko się pożegnałem z nim. Sposób grania był dla mnie nie do przyjęcia. Choć faktycznie lepszy od Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Palpatine napisał:

Po roku? Ta apka Fiio nie ma połowy opcji ES. Tego drugiego też bronić nie będę bo szybko się pożegnałem z nim. Sposób grania był dla mnie nie do przyjęcia. Choć faktycznie lepszy od Fiio.

Piszesz o BTR5 czy BTR3 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaktualizowałem mojego  BTR5 i Shanling M0. Nie wiem który tak zmienił to połączenie ale zmiana jest bardzo duża na plus. Po włączeniu po aktualizacji, aż słuchawki zdjąłem z głowy żeby sprawdzić czy innych przez pomyłkę nie wziąłem (MF200B) bo musiałem z głośnością na BTR5 zejść do 32 z 36 ( na low gain). Jest dużo głośniej, bas zrobił się potężniejszy. Całkiem jakbym nowy sprzęt dostał. Ciekaw jestem czy ktoś też tak ma? Żeby wszystkie aktualizacje tak miło zaskakiwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mongrel napisał:

A Ldac w końcu jest?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie? Ldac był i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaktualizowałem mojego  BTR5 i Shanling M0. Nie wiem który tak zmienił to połączenie ale zmiana jest bardzo duża na plus. Po włączeniu po aktualizacji, aż słuchawki zdjąłem z głowy żeby sprawdzić czy innych przez pomyłkę nie wziąłem (MF200B) bo musiałem z głośnością na BTR5 zejść do 32 z 36 ( na low gain). Jest dużo głośniej, bas zrobił się potężniejszy. Całkiem jakbym nowy sprzęt dostał. Ciekaw jestem czy ktoś też tak ma? Żeby wszystkie aktualizacje tak miło zaskakiwały
Piszesz o 1.0.6?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tak

Łudziłem się, że nowsza aktualizacja wyszła i rozwiąże mój problem. Ja nadal mam problem z przyspieszaniem muzyki. Po restarcie znika. Używam głównie po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hellyos napisał:

Łudziłem się, że nowsza aktualizacja wyszła i rozwiąże mój problem. Ja nadal mam problem z przyspieszaniem muzyki. Po restarcie znika. Używam głównie po USB.

Ale to próbowałeś też na innym źródle? Spróbuj i na telefonie jako usb dac. Problemem może być komputer który wyłącza urządzenie usb po jakimś czasie, ustawienia w zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zOrg napisał:

Mógłby ktoś potwierdzić lub sprawdzić, czy Btr5 działa pod Linuxem (Ubuntu) jako USB dac?
 

Jeżeli ma xmosa to nie będzie problemu, obecnie mało co nie współpracuje z Linuksem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku nie miałem problemów. Może z Andkiem 10 mieli, ale ja na 9 więc bez problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rayfe napisał:

Ale to próbowałeś też na innym źródle? Spróbuj i na telefonie jako usb dac. Problemem może być komputer który wyłącza urządzenie usb po jakimś czasie, ustawienia w zasilaniu.

Dzieje się to na smartfonie przy niewygaszonym ekranie. Sporadycznie. Połączenie usb. Obserwuję i szukam zależności. Odtwarzacz softwarowy Fiio na Android. Przyspiesza 20-30 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby któryś z użytkowników iPhonów napisać, jak ma się SQ Btr5 do SQ jakiegoś mobilnego dac/ampa podłączanego do tel. (Np. Dragonfly)?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wifi nie ma w zasadzie czego porównywać. Raz, że iphone leci na AAC, dwa że jakość nawet na LDAC jest średnia w porównaniu do Cobalta. USB DAC w BTR jest ciut lepszy niż BT ale wciąż nie jest to poziom Q5S czy Cobalta. Z Black i Red nie porównywałem więc nie powiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Po wifi nie ma w zasadzie czego porównywać. Raz, że iphone leci na AAC, dwa że jakość nawet na LDAC jest średnia w porównaniu do Cobalta. USB DAC w BTR jest ciut lepszy niż BT ale wciąż nie jest to poziom Q5S czy Cobalta. Z Black i Red nie porównywałem więc nie powiem.

 

ok, no to jasne. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie porównać BTR5 i X5 III brzmieniowo? Ewentualnie w opcji usb dac. Mile widziane porównanie zarówno se jak i balans ;) 

 

edit: czy ktoś próbował BTR5 jako dac z pc ale nie przez usb a przez bluetooth?

 

edit2: powyżej 16bit 96khz mam przyspieszony dźwięk, normalne to jest czy da się ustawić 32 bit?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam zamiar zakupić swojego pierwszego daca do telefonu i wybór padł na btr 5 który posiada najwięcej pozytywnych opinii. Sam DAC posiada wejścia jack na 3,5mm oraz wejście na kable zbalansowane  2,5mm. Podobno dac znacznie lepiej sprawuje sie na wyjściu zbalansowanym wiec chciałbym wykorzystać pełnie jego możliwości

Na codzień korzystam ze słuchawek bluetooth marshall major 3 które mają możliwość podpięcia kabla jack 3,5mm. Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia do tych słuchawek kabla zbalansowanego z wyjsciem 2,5mm. Odrazu wspomnę, ze jestem totalnym nowicjuszem w tych sprawach;p Znalazłem na niejednej stronie rożnego typu przejściówki z 3,5mm na 2,5mm ale jaki one posiadają sens skoro sam kabel do nich podłączany jest niezbalansowany? same kable które znalazłem tez w sklepie "mp3 store" były przypisane pod danego typu słuchawki wiec nie wiem czy mógłbym je wykorzystać w marshallu.  Prosiłbym o różnego typu sugestie albo w kwestii dobrania kabla jeśli będzie taka możliwość albo o propozycje słuchawek podobnych do marshalla które byłyby przystosowane do tego daca w przystepnej cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podepniesz tych sluchawek kablem zbalansowany. Do użycia wyjścia zbalansowanego potrzeba słuchawek i kabla przygotowanych do tego. Najprościej jest z dokami i pchelkami z wymiennym kablem. Przy nausznych i wokółusznych już jest inaczej. Nawet po wyjsciu 3,6 mm też będziesz zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności