Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Argennto napisał:

No to jak to. Były chociażby tu w sklepie mp3store chyba, ze była ograniczona ilość sztuk i wszystko poszło. 

Nic nie szumi nawet na wysokoefektywnych armaturach. Możesz wyłączyć opcję ładowania jak używasz go jako DAC'a.

Na wyspach był zdecydowanie tańszy + darmowa przesyłka, Niestety byłem na wyjeździe a dwa dni później wszystkie poszły... teraz muszę się uzbroić w cierpliwość bo Fiio miał jakiś przestój i w tym tygodniu dopiero ma rozsyłać towar o sklepów.

 

Ooo to dobrze - pomyśleli o wszystkich drobiazgach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tybysh napisał:

Ma ktoś porównanie z BTR1k? Jest sens przesiadki gdy nie mam ciśnienia na granie po balansie?

nie miałem BTR1K, tylko BTR1, BTR3, UP2 i w stosunku do wszystkich nawet bez balansu jest bardzo duży postęp. Szczególnie do jedynki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może przetestować taki układ: laptop z uruchomionym wifi, do niego BTR5 podpięty przez usb a słuchawki/moduł BT grające z BTRa? Ciekaw jestem czy będzie rwało, telefon z uruchomionym wifi i podłączonymi modułami trn rwie (wifi i bt się tutaj kłócą)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rayfe napisał:

Czy ktoś może przetestować taki układ: laptop z uruchomionym wifi, do niego BTR5 podpięty przez usb a słuchawki/moduł BT grające z BTRa? Ciekaw jestem czy będzie rwało, telefon z uruchomionym wifi i podłączonymi modułami trn rwie (wifi i bt się tutaj kłócą)...

Sporo zależy od smogu elektronicznego. Jeśli masz w pobliżu kilkanaście urządzeń działających na mikrofalach to zawsze będzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaro54 napisał:

Sporo zależy od smogu elektronicznego. Jeśli masz w pobliżu kilkanaście urządzeń działających na mikrofalach to zawsze będzie problem

Właśnie niezbyt, między modemem upc a telefonem nie ma niczego poza modułami trn bt w linii prostej a odległość to ok 2-3m, modem stoi obok peceta. W pokoju również nie znajdują się żadne inne urządzenia... Kiedy wifi w telefonie jest wyłączone wszystko śmiga ekstra. Spróbuję dowiedzieć się czy da się coś zrobić z poziomu softa np ograniczenie usług obciążających wifi.

 

Interesuje mnie jak BTR5 radzi sobie w takich warunkach jako usb dac :) Chociaż wiem że do nadawania audio przez bt wystarczyłby jakiś zwykły adaprter usb z aptx... 

Poza tym jakie mogą być straty na bt 4.2 względem 5.0 zakładając że BTR połączony z telefonem przez bt a słuchawki na kablu? Telefon obsługuje ldac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 19:48, retter napisał:

Ja chętnie ale nie mam tej zabawki 😜

- Tapatalk
 

No i słucham Fiio z Grado SR80E - rewelacja :)

Gra trochę funnowo i nieco mrocznie ale jest fajny klimat; brzmi to wszystko trochę ciemniej? może jeszcze potrzebuje kilku godzin? ale jest moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w mp3 store jest już dłuższy czas, tam kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BTW, mam BTR3K:

 

FiiO BTR3K FB.jpg

 

Wygląda (i brzmi) na tańszą, mniejszą alternatywę dla BTR5. Też jest balans, podobne klipso-etui. Brzmienie bardziej w stylu AKM, ale też dość zrównoważone. Dźwiękowo bliżej jakościowo do BTR5 niż BTR3.

 

Muszę z nim spędzić więcej czasu, ale wszystko wskazuje na to, że w niektórych przypadkach podważy sens zakupu BTR5.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Najner napisał:

Sprawdzisz, proszę, czy jest EQ dla LDAC? W BTR5 niestety dalej nie ma wg doniesień z hedfaja.

 

Sprawdzę.

 

Przed chwilą miałem podobne pytanie na PW i sprawdzałem EQ z BTR5, rzeczywiście nadal nie działa dla LDAC-a. Później sprawdzę z BTR3K, ale czuję, że będzie podobnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciux napisał:

 

Sprawdzę.

 

Przed chwilą miałem podobne pytanie na PW i sprawdzałem EQ z BTR5, rzeczywiście nadal nie działa dla LDAC-a. Później sprawdzę z BTR3K, ale czuję, że będzie podobnie.

Ciekaw jestem porównania z BTR5 bo jak dobrze widzę to ten kosztuje 2/3 ceny piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mocą przegrywa bo to 1/3 mocy BTR5. Wg mnie jak na razie BTR5 nie ma równorzędnej konkurencji. Mam BTR1/3/5 i U92. Nie słyszałem ES1000 i UP 4 ale parametrami trochę im brakuje do 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaro54 napisał:

Na pewno mocą przegrywa bo to 1/3 mocy BTR5. Wg mnie jak na razie BTR5 nie ma równorzędnej konkurencji. Mam BTR1/3/5 i U92. Nie słyszałem ES1000 i UP 4 ale parametrami trochę im brakuje do 5

Czekam na 5 ale ciekaw jestem jakby Maciux je porównał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz @maciux na ile po USB się będą różnić, bo chyba różnica w posiadaniu xmosa jest jedną z głównych. 

6 minut temu, maciux napisał:

 

ale słychać różnice z cyklu Sabre vs AKM.

 



To znaczy, że BTR3 może zagrać lepiej? :D (bardziej muzykalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

Zobacz @maciux na ile po USB się będą różnić, bo chyba różnica w posiadaniu xmosa jest jedną z głównych. 



To znaczy, że BTR3 może zagrać lepiej? :D (bardziej muzykalnie)

 

Sprawdzę. To prawda, odbiornik USB jest w BTR3K zintegrowany z układem BT Qualcomma.

 

Muzykalność po stronie BTR3K, to słychać, mimo podobnie zrównoważonego charakteru. BTR5K bardziej techniczny/mocniejsze skraje pasma :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR3K wydaje się zdecydowanie bardziej mobilny przy czym BTR5 jakby z funkcją stacjonarki, jest wyraźnie mniejszy i w sumie w nim nie potrzeba lepszego usb jeżeli miałby służyć głównie w drodze, waga też sporo mniejsza. A że granie dobre to jak ktoś tylko w drogę to jak najbardziej 3K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się apka FiiO Control: https://fiio.com/newsinfo/385812.html

 

Zawiera konfigurację wydzieloną z aplikacji FiiO Music. Więc teraz EQ jest niby globalne, ale nie działa dla kodeków aptX HD i LDAC. Udało mi się skorzystać z EQ dla Tidala po wybraniu kodeka aptX.

 

Edit: 

Apka w Google Play figuruje jako: 飞傲蓝牙设备控制 ;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fiio.control&hl=pl

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności