Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

I BTR 5 ma możliwość sterowania funkcjami; np equalizer, filtry za pomocą ekranu i przycisków. Jeszcze trochę poprawić w stronę Sony SBH52 i byłby killer nad killerami. We wszystkich BT ustrojstwach brak mi funkcjonalności SBH52. Dziwię się że Sony usmiercilo taki sprzęt. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jot R napisał:

U mnie czasem coś zrywa na niewielkich odległościach, ale nie wiem czy to shanling czy telefon.

Potwierdzam. Po dłuższym użytkowaniu potrafi przerwać w losowych momentach mimo niedużej odległości. Jak go położę obok rutera nie działa wogóle :) Ogólnie ma dobry zasięg, ale poprzednie urządzenia BT jakie miałem: MDR-1000X, Mee Audio BTX2 były pod tym względem lepsze. Sprawdzane na tym samym telefonie - Huawei P20.

 

Dopiero teraz zauważyłem, że chodzi o UP4. Mi czasem przerywa na BTR5

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega działanie NFC w tym BTR5? Bo u mnie coś nie działa.

Teoretycznie jak jest w trybie parowania, to powinien zainicjować sparowanie z telefonem po przyłożeniu do niego. Wtedy na telefonie pojawi się komunikat w stylu "Czy chcesz sparować z FiiO BTR5?". 

Pamiętam, że w BTR3 nie chciało mi to zadziałać, z resztą nie tylko mi...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 20:05, Argennto napisał:

Jak go położę obok rutera nie działa wogóle :) 

A dziwi cię to? Jak najbardziej normalna reakcja, wifi działa w tym samym paśmie i routery mają duuużo większą moc sygnału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC w wielu urządzeniach jest po to żeby było. Ja już nawet nie próbuję parować, z góry zakładam, że nie zadziała

Co do samej BTRKi - mega fajny sprzęt. Gdyby tylko nie rwało tak bardzo przy jeździe na hulajnodze :(

Bardzo fajnie też sprawdza się jako mały DAC na USB. Osobiście o wiele bardziej wolę go od ważek w takim zastosowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stenzo napisał:

Gdyby tylko nie rwało tak bardzo przy jeździe na hulajnodze

Jakiego kodeka używasz? Zauważyłem, że na APTX mniej zrywa niż na LDAC. Może być to kwestia mojego telefonu. Generalnie sporadycznie przerwie, ale zdarza się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Argennto napisał:

Jakiego kodeka używasz? Zauważyłem, że na APTX mniej zrywa niż na LDAC. Może być to kwestia mojego telefonu. Generalnie sporadycznie przerwie, ale zdarza się. 

Nie telefonu tylko obciążenie transmisji. LDAC przesyła 4x więcej informacji od aptX i 5 x wiecej niż SBC. Dlatego do rozmów najlepszy kodek to SBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gentillo napisał:

Na Note 10+ przy LDAC zero zerwań.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Może kwestia transmisji, u mnie jest BT 4.2 w HTC 10 natomiast jeżeli urządzenie nadawcze jest w standardzie 5.0 to na pewno ryzyko że coś nam zerwie będzie niższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego LDAC. To prawdopodobnie obecnie najlepszy kodek strumieniowana od Sony. Każdy smartphone ma go wbudowanego? Na 3 telefonach, które miałem/mam wcale nie wysokich modeli z BT 4.2 każdy z nich go obsługiwał. Mimo iż słucham głównie muzyki w Mp3 z wysokim bitrate na LDAC uogólniając jest delikatnie lepiej niż APTX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Argennto napisał:

Jeszcze co do tego LDAC. To prawdopodobnie obecnie najlepszy kodek strumieniowana od Sony. Każdy smartphone ma go wbudowanego? Na 3 telefonach, które miałem/mam wcale nie wysokich modeli z BT 4.2 każdy z nich go obsługiwał. Mimo iż słucham głównie muzyki w Mp3 z wysokim bitrate na LDAC uogólniając jest delikatnie lepiej niż APTX. 

LG V30 ma na Oreo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego LDAC. To prawdopodobnie obecnie najlepszy kodek strumieniowana od Sony. Każdy smartphone ma go wbudowanego? Na 3 telefonach, które miałem/mam wcale nie wysokich modeli z BT 4.2 każdy z nich go obsługiwał. Mimo iż słucham głównie muzyki w Mp3 z wysokim bitrate na LDAC uogólniając jest delikatnie lepiej niż APTX. 
Generalnie każdy smartfon z przynajmniej Android 9 mieć powinien. Jest to część systemu. Inna sprawa, że w 10 co nieco spi...li i mają to w nosie. Mam Note 10+. Przy Android 9 mogłem bez problemu wybrać w opcjach deweloperskich priorytet jakości LDAC i działało bez zająknięcia. W Android 10 wybranie takiego ustawienia powoduje trzaski. W innych słuchawkach z Android też są problemy. Niestety ten problem dotyka garstki ogarniętych użytkowników więc producenci mają to gdzieś.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Note10+ i nie mam problemu z priorytetem Ldaca. Ustawiasz to w opcjach danego połączenia Bluetooth.
 
Mam pytanie - co wybrać do ath m40x btr5 czy up4 ?
Owszem, przy Android 9 nie było problemu. U mnie po aktualizacji do 10 sa trzaski i dźwięk przerywa. Testowałem na 3 odbiornikach. Po dzisiejszej aktualizacji poprawiło się o tyle, że przy wyłączonym ekranie chodzi ok z priorytetem jakości. Każde wybudzenie ekranu powoduje jednak powrót do problemu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 21:57, gentillo napisał:

Owszem, przy Android 9 nie było problemu. U mnie po aktualizacji do 10 sa trzaski i dźwięk przerywa. Testowałem na 3 odbiornikach. Po dzisiejszej aktualizacji poprawiło się o tyle, że przy wyłączonym ekranie chodzi ok z priorytetem jakości. Każde wybudzenie ekranu powoduje jednak powrót do problemu.
 

Też od kilku dni mam 10-tkę - nie wiem czy to dobrze?

 

 

Mój btr5 dopiero w bliskich planach, chcę kupić ale chwilowo nigdzie go nie ma w Europie za normalne pieniądze.

Mam pytanko jak się zachowuje Fiio podłączony do telefonu przez OTG?? czy drenuje baterię, szumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mcarto napisał:

chcę kupić ale chwilowo nigdzie go nie ma w Europie za normalne pieniądze.

No to jak to. Były chociażby tu w sklepie mp3store chyba, ze była ograniczona ilość sztuk i wszystko poszło. 

20 godzin temu, Mcarto napisał:

Mam pytanko jak się zachowuje Fiio podłączony do telefonu przez OTG?? czy drenuje baterię, szumi?

Nic nie szumi nawet na wysokoefektywnych armaturach. Możesz wyłączyć opcję ładowania jak używasz go jako DAC'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności