Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, imbryk82 napisał:

Przydałoby się jakieś porównanie z UP4.

ES100 zostaje w tyle?

Niedługo będzie porównanie, przy okazji recenzji UP4, ale jeszcze muszę posłuchać.
I nie, na chwilę obecną ES100 nie zostaje w tyle. Nie ucieka też do przodu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zamoy72 Dzięki, ale nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek etui na telefon też. Psuje to cały design urządzenia. Znalazłem ciekawe foto .To jakiś sampel inżynieryjny?

9 godzin temu, hibi napisał:

Fiio dalej olewa wyjście SE ??

Co to znaczy SE. Wyjście niezbalansowane?

750xNxfiio-btr5-01.jpg.pagespeed.ic.baae4b8288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio dalej olewa wyjście SE ??
Logiczne jest, że na wyjściu zbalansowanym będzie więcej mocy. W takim układzie każdy kanał zasilany jest z oddzielnej kostki. Co pociąga również za sobą również różnicę w SQ.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

@Zamoy72 Dzięki, ale nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek etui na telefon też. Psuje to cały design urządzenia. Znalazłem ciekawe foto .To jakiś sampel inżynieryjny?
Co to znaczy SE. Wyjście niezbalansowane?
750xNxfiio-btr5-01.jpg.pagespeed_ic.baae4b8288.jpg.e2c8712fa060db49e1de326ec7e5d592.jpg
Nie, to specjalna wersja w takim właśnie kolorze.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@Zamoy72 Dzięki, ale nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek etui na telefon też. Psuje to cały design urządzenia. Znalazłem ciekawe foto .To jakiś sampel inżynieryjny?
Co to znaczy SE. Wyjście niezbalansowane?
750xNxfiio-btr5-01.jpg.pagespeed_ic.baae4b8288.jpg.e2c8712fa060db49e1de326ec7e5d592.jpg


Wspominałem o tym ładnych parę wpisów wcześniej - to ma być limitowana wersja kolorystyczna. Ponoć przypominająca mocno kolor Breathing Crystal znany z Huaweia P30 Pro. Nie wiadomo kiedy dokładnie wyjdzie.

A SE to Single Ended, czyli tak, niezbalansowane :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zamoy72 napisał:

@ArgenntoTutaj chyba można smycz podpiąć:

DD C-B5, Leather Case for FiiO BTR5 Bluetooth AMP

https://pl.aliexpress.com/item/4000496005023.html

Dostałem to etui od hifigo za opóźnienie w wysyłce i jest ok.

 

Wow, wygląda na prawdę porządnie, gratuluję. 

 

Co do kabli z balansem to pod FH5 na chwilę obecną kupiłem używany LC 2.5C ale nie wykluczam że coś jeszcze przetestuję, jednak już bardziej skłaniałbym się ku zmianie słuchawek na FH7 niż płaceniu powyżej 300zł za kabelek... Z doków mam jeszcze CCA C16 z gniazdami 2pin i też bym chciał im kupić jakiś przyzwoity kabelek, polecicie coś żeby nie ograniczało mi ich brzmieniowo pod BTR5 i nie wyrwało dziury w kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rayfe napisał:

 

Wow, wygląda na prawdę porządnie, gratuluję. 

 

Co do kabli z balansem to pod FH5 na chwilę obecną kupiłem używany LC 2.5C ale nie wykluczam że coś jeszcze przetestuję, jednak już bardziej skłaniałbym się ku zmianie słuchawek na FH7 niż płaceniu powyżej 300zł za kabelek... Z doków mam jeszcze CCA C16 z gniazdami 2pin i też bym chciał im kupić jakiś przyzwoity kabelek, polecicie coś żeby nie ograniczało mi ich brzmieniowo pod BTR5 i nie wyrwało dziury w kieszeni?

Nie ma co zwracać uwagi na złacza do słuchawek bo można kupić Takie przejściówki i nie przejmować się co na końcu kabla. Mam takie cóś i spełnia swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rayfe napisał:

Co do kabli z balansem to pod FH5 na chwilę obecną kupiłem używany LC 2.5C ale nie wykluczam że coś jeszcze przetestuję, jednak już bardziej skłaniałbym się ku zmianie słuchawek na FH7 niż płaceniu powyżej 300zł za kabelek... 

 

Na Q5s ze standardowym modułem amp różnica na FH5 pomiędzy zwykłym kablem z zbalansowanym jest bardzo odczuwalna. Co prawda do FH5 używam LC-4.4C, ale słychać było także przynajmniej w pewnych momentach różnicę na korzyść wersji D. Tylko, że znów w pewnym momencie zmiana słuchawek nie wydaje się być złym pomysłem. Co prawda kabelek jest wymienny... Inna sprawa, że w końcu dochodzi się do granicy zestawu i różnic już nie słychać więc każdy musi ocenić sam IMHO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 21:37, Argennto napisał:

Z Aliexpress:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32955074725.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.79185c0fheiUPv

 

Może styk MMCX będzie dobry. Jak nie kupię zbalansowany FIIO RC-MMCX3B TPE. A jak żaden z nich nie będzie dobrze spasowany będę "drążył" temat gwarancji z moimi ME500

 

 

A taki ? https://audeos.pl/pl/p/Shanling-EL1-25B-2%2C5-mm-zbalansowany-kabel-MMCX-miedz-OCC/1008

Tylko okrutnie drogi. Do wykorzystania tylko w AK300 i BTR 5. LG V30 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, alekc napisał:

 

Na Q5s ze standardowym modułem amp różnica na FH5 pomiędzy zwykłym kablem z zbalansowanym jest bardzo odczuwalna. Co prawda do FH5 używam LC-4.4C, ale słychać było także przynajmniej w pewnych momentach różnicę na korzyść wersji D. Tylko, że znów w pewnym momencie zmiana słuchawek nie wydaje się być złym pomysłem. Co prawda kabelek jest wymienny... Inna sprawa, że w końcu dochodzi się do granicy zestawu i różnic już nie słychać więc każdy musi ocenić sam IMHO. 

FH5 na zwykłym kablu < FH5 na stockowym kablu od FH7< FH5 na LC4.4D<<<<<<FH7 na stockowym kablu<<FH7 na LC4.4D.

Nie zmieniałbym osobiście w FH5 kabla na lepszy w temacie dźwięku. Aż takiej różnicy jak w FH7 to nie robi. Innymi słowy sens w inwestowanie w dobry kabel widzę dopiero przy FH7, które naprawdę można sobie dostroić pod siebie i źródło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lord Rayden napisał:

A taki ? https://audeos.pl/pl/p/Shanling-EL1-25B-2%2C5-mm-zbalansowany-kabel-MMCX-miedz-OCC/1008

Tylko okrutnie drogi. Do wykorzystania tylko w AK300 i BTR 5. LG V30 odpada.

Nie wydam 500 PLN za kabel do słuchawek :) Jak bym miał coś pokroju Shure 846 to bym się może zastanowił. Zresztą trzeba mieć chorą głowę żeby tyle za niego zapłacić. Te przewody nie są nawet srebrne tylko zwykła czysta miedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 16:16, kuman napisał:

Przecież są kabelki mmcx na 2.5 od Fiio i chodzą po 100 pln

Kupiłem używany LC 2.5C za 150zł ale mam tez ogłoszenie za 100zł z tym że mmcx a potrzebuję 2 pin, chyba że bym wymienił wtyki bo adaptery mmcx na 2pin odpadają, to powiększa wtyk za bardzo... Teraz czekam na zakup BTR5. Może dacie jakiś namiar na temat gdzie można o kablach poczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 23:16, Inszy napisał:

Niedługo będzie porównanie, przy okazji recenzji UP4, ale jeszcze muszę posłuchać.

No i co z tym porównaniem? Czekamy i czekamy.

Przy okazji recenzji UP4 sprawdzisz jaki zasięg BT ma u ciebie UP4? U mnie czasem coś zrywa na niewielkich odległościach, ale nie wiem czy to shanling czy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej telefon - u mnie nie zdarzyło się ani razu, ale jeszcze się na UP4 nie skupiam, najpierw coś innego muszę ogarnąć.

Co do porównania, to troszkę szerzej będzie w recenzji ;) Ale tak na szybko, to FiiO jest najrówniejszy, UP4 trochę bardziej eksponuje średnicę i ma większą scenę, a Radsone jest mniej szczegółowy od tej dwójki, ale najbardziej naturalny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

UP4 trochę bardziej eksponuje średnicę i ma większą scenę

Czyli dobrze wytypowałem do zakupu w ciemno UP4, na tym mi właśnie zależało. Ciekaw jestem twojej opinii o całości, czekam zatem na reckę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności