Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO BTR5


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

 
To prawda, ale ES100 jest jednak mniejszy i znacznie lżejszy - tworzywa mają swoje plusy. BTR5 w praktyce zachowuje się jak odtwarzacz muzyki, a nie adapter, a jest też cięższy od takiego FiiO M5. W efekcie etui z klipsem w BTR5 lepiej sobie darować i nosić adapter w kieszeni. Oprogramowanie rzeczywiście górą w ES100.
 
Porównałem BTR5 także z Q5s w teście, mimo że to nie do końca fair - to jednak znacznie większy, droższy sprzęt, w którym adapter BT jest jedynie jedną z szeregu funkcji. Różnica na korzyść Q5s nie jest jednak tak duża, jakby się mogło wydawać.
No niestety szkło i metal wpływa pewnie na zwiększenie ciężaru BTR5. Pewnie przypięcie klipsem możliwe tylko do spodni, nie ma szans do koszulki (choć sam tego nie robię, wolę przypiąć właśnie do kieszeni spodni).

A jak bateria? Bo jest większa względem poprzednika, ale i moc wzrosła. Wyrównuje się to jakoś?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią jest podobnie/ciut słabiej. Nie jestem w stanie definitywnie stwierdzić, bo używałem przeróżnych słuchawek, korzystałem także z DAC-a USB, więc trudno wyciągnąć z tego konkretne wnioski. Spróbuję jeszcze zrobić test baterii z jednymi, konkretnymi słuchawkami przed samą publikacją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trza brać by na święta pod choinkę wylądował :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będą w mp3store czy gdzie indziej ?

 

@maciux możesz zapodać fotkę Piątki w ręce ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trza brać by na święta pod choinkę wylądował
Liczę że pod choinkę się uda. Bo póki co, po zaledwie dwóch dniach zniknął z FiiO AliExpress Store, w innych sklepach na Ali nie widzę. Jakiś sklep HiFiGO ma go podobno in stock, ale ciekawe jak długo. Nie zdziwię się jak prędzej się go "dorwie" z polskiej dystrybucji :)
Ale będą w mp3store czy gdzie indziej ?
Na Fejsie FiiO Polska zapowiadali ze tak

https://facebook.com/story.php?story_fbid=2901249996586345&id=454230837954952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hype rośnie. Zaraz Perul będzie miał zamówienia na ultra krótkie kable zbalansowane pod to i będzie audiofilskie tws :)
10cm kabla wystarczy by podpiąć na klipsie i moc normalnie chodzić po domu.
Ale juz sobie wyobrażam minę sąsiadów jakby mnie wypatrzyli robiącego obiad w Meze. Teletubiś na maksa.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Hi hype rośnie. Zaraz Perul będzie miał zamówienia na ultra krótkie kable zbalansowane pod to i będzie audiofilskie tws :)
10cm kabla wystarczy by podpiąć na klipsie i moc normalnie chodzić po domu.
Ale juz sobie wyobrażam minę sąsiadów jakby mnie wypatrzyli robiącego obiad w Meze. Teletubiś na maksa.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Do audiofilskiego TWS to coś takiego: https://fiio.com/utws1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kordal napisał:

ES100 kompletnie mnie nie przekonuje, mimo że użytkownicy mówią że gra świetnie, apka wygląda bardzo funkcjonalnie to wygląd samego urządzenia skutecznie mnie odpycha - po prostu wygląda jak tania zabawka.

 

Akurat obudowa ES100 to w sumie jego zaleta. Zasięg, waga. Szkło w telefonach i innych urządzeniach które się nosi w kieszeni, albo przypina to kompletna porażka pod względem usability. Raz że waga większa, dwa i tak trzeba wsadzić w kondom, bo jak spadnie to pójdzie w drzazgi, albo porysuje się na biurku od ziarenka piasku i  cała prestiżowośc idzie się... Radsone się najwyżej porysuje będzie nadal wyglądał tak sobie ;)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To tak jak z Fiatem Multipla, po stłuczce jest równie urocza jak ta w salonie  
 
O to to



 
Raz że waga większa, dwa i tak trzeba wsadzić w kondom, bo jak spadnie to pójdzie w drzazgi, albo porysuje się na biurku od ziarenka piasku i  cała prestiżowośc idzie się...


Miałem FiiO BTR3, Shanlinga UP2 - oba ze szkłem. Przez cały okres użytkowania zaliczyły może po jednej mikrorysce, nie upadły mi, nie potłukły się, a nosiłem praktycznie bez kondomów (BTR3 miałem w kondomie przez mniej niż miesiąc). No ale każdy używa sprzętu z inną dbałością i ma bardziej, lub mniej śliskie ręce do upuszczania

Na BTR5 mają fajne leather case'y, może się nawet skuszę bo wyglądają przyjemnie
Screenshot_20191201-173007__01.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kordal napisał:

No ale każdy używa sprzętu z inną dbałością i ma bardziej, lub mniej śliskie ręce do upuszczania emoji846.png

To raz. U mnie to też kwestia tego że nie lubię przesadnie dbać o sprzęt, zwłaszcza przenośny, a na te nowe trzeba chuchać i dmuchać. Dlatego bardzo lubię miękkie, nowoczesne tworzywa i boleję nad modą na szkło. Note'a czwórkę mogłem nosić bez kondoma i po czterech latach wyglądał jak nowy (już nie mówiąc tym o ile lepiej leżał w dłoni). Przy v30 bez case'a nie da rady. Każde odłożenie szkłem na twardą powierzchnię to była trauma ;)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciux napisał:

 

Do audiofilskiego TWS to coś takiego: https://fiio.com/utws1

Mam ten TRN BT20S z tym że 2pin, super i wygoda i granie ale używam z KZ ZS10, z ZST też gra super i długo bateria trzyma. ok 140zł kosztował chyba ale nie pamiętam dokładnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nicodem napisał:

Hi hype rośnie. Zaraz Perul będzie miał zamówienia na ultra krótkie kable zbalansowane pod to i będzie audiofilskie tws :)
10cm kabla wystarczy by podpiąć na klipsie i moc normalnie chodzić po domu.
Ale juz sobie wyobrażam minę sąsiadów jakby mnie wypatrzyli robiącego obiad w Meze. Teletubiś na maksa.

 

Miałem już taki pomysł, żeby Perul rozciął mi kabel od RHA T20, dorobił wtyki. Miałbym słuchawki do BTRa 3 a po wpięciu przedłużacza, normalne do DAPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzysztof A napisał:

@maciux a czy można w ogóle porównać granie telefonu + BTR5 + FH7 do grania M11pro z FH7?. Czy to jest bardzo duża różnica na korzyść M11pro?

 

Różnica spora na korzyść M11 Pro, ale nie kolosalna. M11 Pro to większa przestrzeń, głębszy bas, mocniej zarysowane brzmienie i bardziej rozdzielczy przekaz. Co ciekawe, charakter BTR5 jest podobny do M11 Pro - również neutralno-techniczne granie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

 

Różnica spora na korzyść M11 Pro, ale nie kolosalna. M11 Pro to większa przestrzeń, głębszy bas, mocniej zarysowane brzmienie i bardziej rozdzielczy przekaz. Co ciekawe, charakter BTR5 jest podobny do M11 Pro - również neutralno-techniczne granie.

A nie ma "cyfrowej góry" czy cyfrowego nalotu, tak kiedyś modnego w Fiio ? BTR 3 raczej tego nie ma, jak z Piątką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma "cyfrowej góry" czy cyfrowego nalotu, tak kiedyś modnego w Fiio ? BTR 3 raczej tego nie ma, jak z Piątką ?
Właśnie dla mnie to m11 ma więcej cyfrowej góry niż stary x5v1.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lord Rayden napisał:

A nie ma "cyfrowej góry" czy cyfrowego nalotu, tak kiedyś modnego w Fiio ? BTR 3 raczej tego nie ma, jak z Piątką ?

 

Moim zdaniem góra BTR5 nie jest cyfrowa, nie słyszę tego sztucznego nalotu. Tzn. jest to typowe tranzystorowe granie w stylu Sabre, wysokie są mocno rozciągnięte i klarowne, które niektórzy mogą odebrać jako sztuczne. Jeśli potrzebna jest "analogowość", mocno łagodna i zaoblona góra z roll-offem, to nie tędy droga :)

 

Dzisiaj opublikujemy test, będzie w nim więcej konkretów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

I czekać na test Up4... ;) 

No właśnie - UP4. Bo ja o UP2 pisałem, a tu lada chwila będzie 4. I to chyba ten model będzie stanowił alternatywę dla BTR5. Ciekawe jak będzie brzmiał.

Wychodzi na to, że podium to będzie: BTR5, Up4, ES100.

Tylko w jakiej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, imbryk82 napisał:

No właśnie - UP4. Bo ja o UP2 pisałem, a tu lada chwila będzie 4. I to chyba ten model będzie stanowił alternatywę dla BTR5. Ciekawe jak będzie brzmiał.

Wychodzi na to, że podium to będzie: BTR5, Up4, ES100.

Tylko w jakiej kolejności?

Kolejność już podałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności