Skocz do zawartości

Zestaw DAP + słuchawki | samochód + dom | ~ 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Kocham muzykę, która towarzyszy mi wszędzie i zawsze (oprócz tego kiedy śpię). Potrzebuję porządnego zestawu do słuchania muzyki w domu, podróży i aucie:

  1. Słuchawki - przenośne, rozmiar nie jest dla mnie ważny, dokanałowych raczej nie lubię, chyba, że wskażecie, że warto naprawdę
  2. Odtwarzacz - historycznie używałem jedynie iPod i telefonów Samsung/Huawei, dobrze gdyby był uniwersalny, aby można było go używać do wszystkiego (głośniki, słuchawki, auto, laptop)
  3. Może to szczegół, ale zbliża się zakup nowego telefonu i coś słyszałem o LG V40 i G8S - warte połączenia wątków?
  4. Źródłem muzyki są obecnie płyty CD (auto), a także wersje elektroniczne (pamięć) oraz streaming online/offline Tidal/Spotify
  5. W aucie jest seryjny zestaw JBL, także biedy nie ma, ale zawsze może być lepiej
  6. Muzyka różna: elektroniczna (house, deep, trance), klasyczna (Einaudi, Debussy), latynoska,, jazz, hard rock
  7. Lubię dobrej jakości bass, słyszę w muzyce bardzo dużo, jestem audiofilem, chociaż nie znam się na sprzęcie ;/
  8. Budżet na zestaw np. 3,000 zł - da radę mieć coś sensownego?

 

Widziałem zestaw dx150+amp7 na allegro, ale nie wiem czy to się wpisuje w to o czym mówię, plus zostałoby tylko 800 zł na słuchawy?

 

Proszę uprzejmie o porady :)

 

 

Edytowane przez from_scratch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Chord Mojo jako mobilny DAC (podlaczasz do telefonu / komputera) i IEMy: Etymotic ER4 XR.

Jak sie potargujesz odpowiednio, to bedzie za 3k.

Mojo mozna brac tez z powodzeniem uzywane - w zasadzie nie da sie go skutecznie popsuc.

 

Oczywiscie w tym budzecie nzajdzie sie wielu konkurentow, ale zestaw ktory zaproponowalem ma zdecydowanie ponadczasowy charakter, jest niewielki (mobilnosc) i nada sie do kazdego rodzaju muzyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

Ja bym polecil Chord Mojo...

Dzięki ;)

  1. Cym podpina się DAC/DAP celem najlepszej jakości dźwięku np. w aucie, poprzez AUX czy USB czy BT/WIFI?
  2. Jeśli wybiorę DAC, to rozumiem, że i tak muszę mieć na telefonie utwory (bo te z microSD włożonej do systemu auta, nie będą przechodziły przez DAC)?
  3. Jeśli ktoś będzie do mnie dzwonił na telefon, to muzyka z DACem się rozłączy i BT przejmie połączenie głośnomówiące?
  4. Jak wygląda sprawa czasu pracy? Jeśli mamy DAC, to pobiera on energię z telefonu czy ma własny akumlator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, from_scratch napisał:

Dzięki ;)

  1. Cym podpina się DAC/DAP celem najlepszej jakości dźwięku np. w aucie, poprzez AUX czy USB czy BT/WIFI?
  2. Jeśli wybiorę DAC, to rozumiem, że i tak muszę mieć na telefonie utwory (bo te z microSD włożonej do systemu auta, nie będą przechodziły przez DAC)?
  3. Jeśli ktoś będzie do mnie dzwonił na telefon, to muzyka z DACem się rozłączy i BT przejmie połączenie głośnomówiące?
  4. Jak wygląda sprawa czasu pracy? Jeśli mamy DAC, to pobiera on energię z telefonu czy ma własny akumlator?


1) AUX - z Mojo latwo to zaorganizujesz; rownie latwo podepniesz transport CD (SPDIF lub coax). PS: wyjscie sluchawkowe Mojo (A sa ich 2, rownolegle) jest tak naprawde rowniez wyjsciem liniowym.
2) I tak i nie. Mozesz z Mojo uzywac transportu CD (czy kazdego innego w ramach tego co Mojo obsluguje). W praktyce jednakak standardem sa pliki na telefonie/microSD i odtwarzanie w bit perfect z poziomu najlepszej dostepnej aplikacji: USB Audio Player Pro. UAPP obsluguje tez strumieniowanie Tidala.

3) Polaczenia beda realizowane tak jak poprzednio, jesli korzystasz z BT, DAC bedzie jedynie wirtualnie polaczony z programem UAPP - zadne inne dzwieki nie beda sie z niego wyfobywaly. Po prawdzie nawet nie musisz w takim razie stosowac BT (albo przeciwnie - mozesz je miec na stale podlaczone np. do zestawu samochodowego). Odtwarzanie utworu bedzie kontynuowane po rozmowie, albo i nie - w zaleznosci od tego jak to ustawisz.

4) Mojo ma wlasny akumulator gwarantujacy jakies 8h+ pracy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by było używki szukać, bo obecnie nowego V30 można mieć za 1-1.2k zł... ciężko to będzie przebić DAC/DAP-ami, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, from_scratch napisał:

Tylko trzeba by było używki szukać, bo obecnie nowego V30 można mieć za 1-1.2k zł... ciężko to będzie przebić DAC/DAP-ami, co?

 

Jesli idzie o cene i kompaktowosc, to z pewnoscia - tak. Jesli idzie o jakosc dzwieku, to z zestawem, ktory polecilem moglbym sie zamknac w razie potrzeby na wiecznosc osiagnawszy rozsadny poziom satysfakcji. A gustow nie mam najtanszych :P
Na LG nawet bym nie spojrzal.

Pogrzeb jeszcze tu na forum. To, co nazywasz zestawem przenosnym, tutaj jest najczesciej okreslnae mianem setupu domowo-hotelowego (lub podrozno-hotelowego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można popatrzeć jeszcze nad zestawem FiiO Q5 plus Meze 99 Classic. Ten zestaw ładnie się z sobą dogaduje. Niższe 99 Neo są troszkę zbyt krzykliwe dla większość osób z tym źródłem.
Funkcjonalnie Q5 stanowczo wyprzedza Mojo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

To bym powiedzial, abys nie jezdzil w nich samochodem :)

 

Hehe zabawne, ale słuchawy ofkors tylko do domu wtedy. Nie ma dobrych o tej konstrukcji w cenie tych pcheł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, from_scratch napisał:

 

Hehe zabawne, ale słuchawy ofkors tylko do domu wtedy. Nie ma dobrych o tej konstrukcji w cenie tych pcheł?

 

No, są. Ale te "pchely" mozesz zabrac sobie wygodnie wszedzie i nie ustepuja one jakoscia wielu pelnowymiarowym sluchawkom. Polecilem je, bo na jednej parze sie nie skonczy ;)
Do domu (i do Mojo) to dokup sobie jeszcze uzywane (juz ich nie produkuja, a sa genialne) Audioquest NighHawk, albo NightOwl. W dowolnym budzecie to jedne z moich najulubienszych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to podepne się pod temat.

Uzywam Tidala w jakosci master i chcialbym tego uzywac w domu jak  i podczas podrozy. Chce teraz kupic nowy telefon i czy model ma jakies znaczenie, gdy np podepne pod tel daca? Myslalem o sluchawkach Sony WH-1000XM3. Macie jakieś propozycje? Chodzi o sprzęt który obsłuży pliki hi res jak mqa czy flac bądź dsd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności