Skocz do zawartości
  • 0

AUNE E1 - polecane tipsy


Mihu83

Pytanie

Jako że przekopywanie się przez różne wątki bywa upierdliwe, tak mnie dzisiaj naszło co by zebrać informacje odnośnie najlepszych tipsów do Aune E1, poprawiających zarówno izolację jak i sq.

Zachęcam do wrzucania swoich propozycji z krótkim opisem odnośnie wpływu na E1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do Aune wskazane są tipsy z dużym otworem. "Otwierają" trochę ich granie z grają większą scena, szerszą góra i trochę  mniejszym basem. Mi najlepiej sprawdziły się Spiraldots

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MrSheep napisał:

Też używam i chwalę. Po dobraniu rozmiaru, dobrze trzymają się w uchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, earnam napisał:

Potwierdzam @Loke13 spiral doty pasują najlepiej.

A próbowałeś innych, w tym ePro że tak twierdzisz?

17 minut temu, Lord Rayden napisał:

Też używam i chwalę. Po dobraniu rozmiaru, dobrze trzymają się w uchu.

Dużo lepiej niż na stockowych? Dla mnie największą bolączką w przypadku E1 jest taka sobie izolacja i problem ze złapaniem seala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli komuś przede wszystkim zależy na izolacji to powinien zainwestować w custom tipsy. Taniej nic lepszego niż pianki nie da się wymyślić bo nie każdy będzie w stanie używać tipsów tri flange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrSheepWiem że szału z izolacją nie będzie - swoją drogą, chyba czas sprawdzić Ety ER3XR.

Teraz używam biflangi, jakieś no name i jest znośnie ale materiał z którego są zrobione jest trochę za cienki i też pojawia się problem z sealem. Może wypróbuję te ePro.

Testowałeś może Spin Fity? Widzę, że jest wersja biflange.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mihu83 napisał:

 

Dużo lepiej niż na stockowych? Dla mnie największą bolączką w przypadku E1 jest taka sobie izolacja i problem ze złapaniem seala.

Lepiej niż na stokowych. Faktycznie trochę lepsza izolacja. I prawda,że idealnej nie uzyska się na nich.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja po taniości. Selecline z Auchana. Wypływ na SQ mają taki, że tylko na nich dobrze mi gra E1 w porównaniu do tych z zestawu i kilku innych co posiadam.
Wczoraj widziałem, że nadal je sprzedają :lol: (moje kupiłem dawno temu). Nawet jest promocja z 5,99 na 5,00 zł :woot:. Jak lubisz eksperymenty to możesz spróbować i sam ocenić czy są dla Ciebie coś warte ;).
Zaznaczam, że nie mam porównania do wykwintnych, drogich nakładek. Z tymi gra mi ok, więc jak na razie nie mam potrzeby posiadania droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, MrSheep napisał:

 

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Też używam i chwalę. Po dobraniu rozmiaru, dobrze trzymają się w uchu.

 
Też je mam i potwierdzam, że doskonale sprawują się z Aune E1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Mihu83 napisał:

A próbowałeś innych, w tym ePro że tak twierdzisz?

Dużo lepiej niż na stockowych? Dla mnie największą bolączką w przypadku E1 jest taka sobie izolacja i problem ze złapaniem seala.

Zgubiłem oryginalnego z dużym otworem pasującego rozmiarem. Sprawdzałem tipsy spinfity, pianki od andromed, oba rodzaje od sony ex1000, i oryginalne od aune z mniejszym otworem - z tych spiral doty najlepsze. Pianki comply chyba też sprawdzałem, ale dawno. Co do biflangów sprawdzałem te dodawane do massdrop plus iem. Nie próbowałem ePro. 

 

20190728_210520.jpg

Na andromedach też mi pasują spiral doty...

Kupowałem różne rzeczy w mp3store, top hifi, w audeos i u bigmarasa.  Nie reprezentuję żadnej ze stron. 

Spiral doty były polecane zarówno na headfaju jak i sbafie (do andromed nie aune ofc.) dlatego się na nie skusiłem. Przypasowały do obu. Zakupiłem rozmiar ML, ale były za duże i skończyło się na rozmiarze M. O ePro wtedy nie słyszałem@MrSheep Ty je porównywałeś?

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ePro, jak zauważył zresztą @brunnerius na wrocławskim meecie, mają bardzo ciekawy kształt (normalnie ma problem z doborem trzymających się w uchu silikonów). To + ich wpływ na dźwięk sprawiło, że chyba troszkę odzyskał wiary w silikony :D 

 

Dość dobrze to widać na poniższej grafice:

 

epro.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to jeszcze taka kwestia - nie zsuwają się te tipsy w stronę kopułek? Stockowe tipsy(z dużym otworem) zsuwają się przy próbie delikatnie głębszej aplikacji.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mihu83 napisał:

Ok, to jeszcze taka kwestia - nie zsuwają się te tipsy w stronę kopułek? Stockowe tipsy(z dużym otworem) zsuwają się przy próbie delikatnie głębszej aplikacji

Nie. Delikatnie głębsza penetr yyy aplikacja mówisz 😁😁😁

Nic się nie zsuwa, jesteś bezpieczny. Chociaż sporo zależy od średnicy penetr yyy aplikowanego otworu. 

He he he. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie najlepiej zadziałały tipsy z yamahy eph-100. Dociążyły brzmienie, bez ingerencji w górę i poprawiła się izolacja. Trzeba było je trochę skrócić i umieścić na tulejce (te, z tipsa final E). Nie mam/miałem epro ani spiral dot

IMG_0613.JPG

Edytowane przez marcelmtbmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności