Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Alternatywa dla Questyle 400i


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić jakiś DAC/AMP stacjonarny, który będzie zbliżony ceną i sygnaturą do Questyle 400i ale doda troszkę więcej precyzji a zdejmie podkolorowania środka do tego co gra Questyle 400i ale nie kosztem plastyki. No i trochę boję się awaryjności Questyle, na zachodnich forach piszą, że serwis tej firmy nie istnieje, jakieś cuda tam wypisują i psioczą okrutnie na tego producenta :)

Nie wiecie jak jest rozwiązywana u nas sprawa padających Questyle? Ktoś bawi się w ich naprawę czy sprzęt jest od ręki wymieniany na nowy? Podpowiecie? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam w tej cenie ciężko będzie o dobra integre pod PM3. Pytanie tez jeszcze o to czego dokładnie szukasz w brzmieniu. Ja miałem CMA400i oraz S6 i z PM3 Aune grało zdecydowanie lepiej. Dzisiaj jest model S6Pro. Tonalnosc ta sama tylko ma więcej mocy. W ogóle CMA400i byłby ostatnim sprzętem polecanym przeze mnie do planarnych słuchawek.

Aune fajnie Doda i utwardzi midbas, delikatnie przybliży średnice nadając się sporo powietrza, rozdzielczości oraz ładnie podbija przełom średnicy z wysokimi. Myśle ze zauważalnie zyskujesz również na szerokości sceny. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas już ich nie mam. Przesiadłem sie na audio przenośne. W dużym audio przesłuchałem praktycznie wszystko i nic ciekawego tam w cenach 5k plus nie znalazłem 😉

 

Wracajac do PM3 i CMA400i - to jakbyś słodki tort polał syropem klonowym. Ja w dźwięku jednak szukałem zawsze większej równowagi tonalnej.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i to bardzo dobry sprzęt, z serwisem u nas w kraju problemu raczej nie ma. Nie bierz do serca za bardzo opinii "fanatyków" zza oceanu. To czego szukasz dokładnie, moim zdaniem da Ci 600i, który gra nieco inaczej i całościowo jest lepszym od 400i. Generalnie sprzęt Questyle zgrywa się bardzo dobrze z Focalami, to już przetrenowany temat.

Edytowane przez Mripper
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu testowałem Questyle 400i, Twelve i Aune S6 (jeszcze pierwszą wersję) na Hifiman Sundara i Sennheiser 599. Dla mnie 400i odpadło pierwsze, praktycznie natychmiast - za dużo ciepła, które przesłaniało całą resztę. Twelve (z mojego punktu widzenia) nie oferowała, tyle więcej, by tyle do niej dokładać, więc sprawiłem sobie S6 Pro i myślę, że warto byłoby, abyś ten sprzęt też odsłuchał, jeśli będziesz mieć możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Ty mnie greg-jg czy S6 pro to nie jest typowo techniczne, sztywne, pozbawione nasycenia, plastyki granie? Miałem już klamoty tzw. PRO i niestety nawet w połączeniu z OPPO PM3 brakowało tego czegoś co sprawia, że muzyki słucha się z przyjemnością. Moim zdaniem Questyle 400i całkiem dobrze dogaduje się z OPPO pm3, brakuje trochę rozdzielczości i doświetlenia góry - do pełni szczęścia ale nie chcę tego otrzymać kosztem wycofania/odchudzenia środka - co podobno wniosłoby przejście na Questyle 600 i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużego porównania do innych sprzętów - więc trudno mi uogólnić i jednoznacznie to stwierdzić. Jednakże jeśli za brak koloryzacji (którą ma 400i) uznamy granie techniczne, to S6 pro (i nie pro też) takie jest. Czy jest pozbawione nasycenia i plastyki? Zależy jak mocno ustawisz sobie granice, które w zasadzie sprowadzają się do preferencji. Dla jednych będzie to wystarczający poziom, dla innych nie. Dla mnie "przejaskrawione nasycenie" 400i, było większym problemem, niż "brak nasycenia" w S6. 

Recenzja S6 jest na Audiofanatyku, S6 Pro nie różni się w jakiś istotny sposób (odwołuję się do swojej zawodnej pamięci).

W każdym razie myślę, że jak masz możliwość to warto odsłuchać również S6, bo jest w tym samym budżecie i zbiera raczej dobre recenzje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem co tam AV nasmarowało w czerwcowej recenzji Aune S6pro i piszą, iż to nie wzmacniacz do 26 "omowych" słuchawek oraz, że jest to granie na planie litery V a to oznacza, że tracę największy atut Oppo pm3... Czyli zostają Questyle z jeszcze w miarę niedrogich ale grających muzykę klamotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz lepszej alternatywy dla 400i to moim zdaniem naturalny kierunek to 600i. Nie tak ciepło i funowo, bardziej dojrzale z lepszą przestrzenią i większym spokojem ale nadal bez ostrości i bez wpadania w analizę. Nawet nie Twelve, bo tu moim zdaniem trochę zmienili strojenie względem 400/600i. Ja po pół roku z Twelve wróciłem na 600i.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

12 przekombinowali, brzmiał na planarach wręcz cyfrowo.

A mi Twelve na th610 brzmi jak połączenie 400i (przybliżenie i ocieplenie średnicy) z S6 (spora scena, separacja i dobra kontrola basu). 600 niestety nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Jeśli szukasz lepszej alternatywy dla 400i to moim zdaniem naturalny kierunek to 600i. Nie tak ciepło i funowo, bardziej dojrzale z lepszą przestrzenią i większym spokojem ale nadal bez ostrości i bez wpadania w analizę. Nawet nie Twelve, bo tu moim zdaniem trochę zmienili strojenie względem 400/600i. Ja po pół roku z Twelve wróciłem na 600i.

 

14 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

12 przekombinowali, brzmiał na planarach wręcz cyfrowo. 

Kasza i Karmazynowy mam do Was  pytanie.

Który Waszym zdaniem z dwóch w/w Questyle (400 / 600) ma większe predyspozycje do podkreślania głosek ssssyczących? Słuchałem tylko Q400i i taka ciekawostka, że na moich OPPO pm3 było bardzo przyjemnie, gdy chodzi o głoskę "sssss", za to już z tego samego Questyle i na tych samych utworach Fostex-y th900 mk2 syczały wyraźnie (notorycznie), trochę mniej Ether C flow (ale też na tyle, że mi to lekko przeszkadzało) a z Oppo pm3 nic irytująco nie ssskwierczało i nie "dawało" po uszach. 

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i i 600i nic takiego nie zauważyłem.

https://forum.mp3store.pl/topic/157828-questyle-cma-600i-vs-questyle-twelve/

Ether C flow, jeśli one ci syczą na Questach to na innych będzie tylko gorzej. Chyba  że będą ciemniejsze i bardziej wygładzone.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jot R napisał:

A mi Twelve na th610 brzmi jak połączenie 400i (przybliżenie i ocieplenie średnicy) z S6 (spora scena, separacja i dobra kontrola basu). 600 niestety nie słyszałem.

Zgadzam się co do opisu z S6

Ja na s6 i th610 nie słyszę żadnego podkreślenia głosek sss dla mnie jest gładziutko,ale to mój słuch, też się o to obawiałem przed zakupem,ale się nie rozczarowałem na szczęście.

Natomiast scena jest spora  głębia(przez lekkie wycofanie średnicy na 610) i szerokość jak na zamknięte samo aune s6 nie gra dla mnie V-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności