Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + wzmacniacz - K612PRO/DT880PRO + Dragonfly Black/E10k?


hk543

Pytanie

Cześć,

 

rozglądam się za słuchawkami nausznymi i wzmacniaczem do maksymalnie ~900zł. Słucham głównie rocka, raczej tego spokojnego, muzyki z filmów i gier, trochę ambientu. Zależy mi na jak najlepszej średnicy (wokale, gitary, instrumenty smyczkowe) oraz na dobrej scenie, liczbie detali i może nieco cieplejszym brzmieniu. Lata temu posiadałem AKG K420, które mniej-więcej tak wspominam i których dźwięk bardzo lubiłem.

 

W oko wpadły mi AKG K612PRO i Beyerdynamic DT880PRO 32/250Ohm oraz Dragonfly Black i FiiO E10k. Jakie połączenie by się tutaj najlepiej spisało? Najtańszą opcją byłoby AKG i Dragonfly (700 zł). Beyerdynamic + FiiO to już o ponad 200 zł więcej.

Edytowane przez hk543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te źródła mają za mało mocy do tych słuchawek. O ile dt880 32ohm (ogólnie uznana za najgorzej brzmiący wariant tej słuchawki) da radę z E10k, to brzmieniowo nie spodziewaj się fajerwerków. Potrzebował byś tutaj FiiO K3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FiiO K3 byłby już jednak trochę ponad budżet. Najbardziej skłaniam się ku K612 + Dragonfly/E10k. Widziałem sporo opinii, że daje to radę. Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś mniej wymagającymi słuchawkami, ale nie wiem, czy udałoby się znaleźć coś, co by dorównywało K612/DT880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Aune T1 k612 zgrywają się dobrze barwowo i brzmią dość ciepło, z niezłą średnicą choć bardziej tą wyższą:), ja tam braków nie odczuwam, ale to już zdecydowanie poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już chyba DT880 będą miały nieco cieplejszą średnicę od K612pro.

Przynajmniej jak ja słucham DT880ED to jest jakaś niewielka mgiełka ciepełka w niższej średnicy, albo po prostu byłem za bardzo przyzwyczajony do chudego środka.

Albo kup używane K701/K702 i zrób im bass moda wtedy możesz ocieplić barwę i naprawdę fajnie to gra.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Aro91 napisał:

Albo kup używane K701/K702 i zrób im bass moda wtedy możesz ocieplić barwę i naprawdę fajnie to gra

 Bass mod niczego nie ociepla, a tylko dewastuje brzmienie tych słuchawek.

 

W temacie: Grado SR 80 + DFB jeśli nowe. Jeśli używane to to co mam w podpisie: Grado SR225 + KORG DAC 100m.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado serii E to już V, zalecam ostrożność. Stare można bardziej w ciemno brać.

Kiedyś pożyczyłem starę sr80 od kumpla to już ich nie oddałem ;D dziś cieszy się nimi dziewczyna.

Jeśli dt880 to warto posłuchać hd650 ale to tylko stacjonarnie.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A z jakiego miasta jesteś?
Edytion jest często jaśniejsze a pro ma więcej dołu. Wymiana kabla na dobra miedz poprawia bas i średnice. Przed zakupem warto sprawdzić najlepiej wygrzane aby mieć jak najlepszy obraz.

W grado wg wielu ludzi miedzy 60 a 225 siedzi ten sam driver, grado zaczyna się od 325

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od 60 do 225 + RS2, oraz od 325 lub rs 1 do GS1000.

I w jakiś sposób się zgadzam po ok 10 odsłuchanych parach, polecić mogę sr60E, sr80i lub 325i ew 325is ale tylko po wymianie kabla na czystą miedz.

 

Miałem sr80 są fajne ale przegrały z 325i sceną już 3D, do rocka najlepiej tego klasycznego jak AC/DC ale i dobrze zrealizowany metal przejdzie jazz również. Przez długi czas używałem właśnie tego i przez wiele starć przeszły. Przechodzę na zamknięte i cóż...

Do jazzu wole choćby hd600 z lampy + kable więc droga zabawa bo to dla mnie są zbyt mało elastyczne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności