Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Hegel


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, audionanik napisał:

...i po optyku, oczywiście to nie jest aż tak jak wspomniałem i przerysowałem wyżej, słuchanie otoczenia przez stetoskop, ale jednak degradacja dźwięku.

Z @Jaworrrem słuchaliśmy tak: PC->usb hegla->xlr z kotem->pathos(bańki EH)->NHC(pady szmaciaki).

 

Łe to w takim połączeniu to i tak największy narzut charakterystyki robią wpięte na końcu NH. Nic dziwnego, że zagrało to barwnie i muzykalnie, skoro te słuchawki tak ze wszystkim grają. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karmazynowy napisał:

tak największy narzut charakterystyki robią wpięte na końcu NH

Bzdura, a poza tym znam je na wylot.

 

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Nic dziwnego, że zagrało to barwnie i muzykalnie, skoro te słuchawki tak ze wszystkim grają. 😕

Jakoś na kontrolnym sabrze tak nie zagrały...hmmm...ciekawe co poeta chciał tym wpisem wykazać (poza tym, że jestem wrednym sukinsynem, któremu trzeba dokopać żeby się w końcu uspokoił)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Ja jestem spokojny

Nie no, gdybyś był spokojny, to doczytałbyś, że na tych hołkach słychać było różnice  między w/w daczkami:D

 

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

ale widzę, że Ciebie to lekko ponosi.

Kamerkę mam wyłączoną, więc co Ty tam widzisz:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z NHC? Co za marnotrawstwo potencjału! 

Tematu z HD30 jeszcze nie skończyłem bo czuć że może zagrać lepiej, jestem teraz w salonie audio i słucham Hugo TT2 - o maj gad... 

Godzinę temu, audionanik napisał:

...i po optyku, oczywiście to nie jest aż tak jak wspomniałem i przerysowałem wyżej, słuchanie otoczenia przez stetoskop, ale jednak degradacja dźwięku.

Z @Jaworrrem słuchaliśmy tak: PC->usb hegla->xlr z kotem->pathos(bańki EH)->NHC(pady szmaciaki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Tylko z NHC? Co za marnotrawstwo potencjału!

Poczekam jeszcze z rok, dwa jak wytrwasz w chorobie, to pogadamy na temat potencjału...hołków;). Póki co baw się dobrze:).

 

Godzinę temu, vonBaron napisał:

słucham Hugo TT2 - o maj gad...

To są sytuacje, które ze strachu omijam.

 

Edit:

Cytat

:lol:

Tylko że ja nie żartuję.

 Ekstremalnie niskie zniekształcenia, brak dodatków w dźwięku, śmietnika na górze (mylonego przez wielu z dźwiękowym planktonem) i duża dokładność, powodują że hołki to bardzo dobre narzędzie do sprawdzania jakości nagrań i sprzętu. Nie mają takiej dynamiki jak z1r, nie mają wyeksponowanej wyższej średnicy, przewalonej przestrzeni i wielu innych (często fajnych i efektownych) cech znanych z drogich tuzów...ale...no właśnie - do nich trzeba dojrzeć jak wino. Skylar sroce spod ogona nie wypadł, a nh to imo niedoceniane słuchawki.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Poczekam jeszcze z rok, dwa jak wytrwasz w chorobie, to pogadamy na temat potencjału...hołków;). Póki co baw się dobrze:).

 

To są sytuacje, które ze strachu omijam.

 

Edit:

Tylko że ja nie żartuję.

 Ekstremalnie niskie zniekształcenia, brak dodatków w dźwięku, śmietnika na górze (mylonego przez wielu z dźwiękowym planktonem) i duża dokładność, powodują że hołki to bardzo dobre narzędzie do sprawdzania jakości nagrań i sprzętu. Nie mają takiej dynamiki jak z1r, nie mają wyeksponowanej wyższej średnicy, przewalonej przestrzeni i wielu innych (często fajnych i efektownych) cech znanych z drogich tuzów...ale...no właśnie - do nich trzeba dojrzeć jak wino. Skylar sroce spod ogona nie wypadł, a nh to imo niedoceniane słuchawki.

Bardziej mi chodziło o te drugie zdanie. Życie jest zbyt krótkie żeby odmawiać sobie takich przyjemności.

12 minut temu, blackromek napisał:


Sorry za off top ale jak ten chord ?

Wieczorem opisze wszystko co i jak, teraz padam trochę na pysk.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

Ekstremalnie niskie zniekształcenia, brak dodatków w dźwięku, śmietnika na górze (mylonego przez wielu z dźwiękowym planktonem) i duża dokładność, powodują że hołki to bardzo dobre narzędzie do sprawdzania jakości nagrań i sprzętu. Nie mają takiej dynamiki jak z1r, nie mają wyeksponowanej wyższej średnicy, przewalonej przestrzeni i wielu innych (często fajnych i efektownych) cech znanych z drogich tuzów...ale...no właśnie - do nich trzeba dojrzeć jak wino

 

Tak ładnie to opisałeś, że prawie chciałbym je mieć. Eh, główna bariera to niestety - otwarte. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś drugi raz @Jaworrra z mocnym i szczerym postanowieniem doszukania się w hd25 jakiejś kaszany, dźwiękowych niedociągnięć, uchybień, tanich sztuczek, ogólnie to chciałem się nawydziczać na niego i zemścić za to, że wywołał u mnie pożądanie; no i poległem...zakochałem się.

Nie pomógł Hugo2, który miał wystąpić w roli „ochłoń chłopie, ten Norweg to żadne cudo, no nie podniecaj się tak, zobacz jaki jestem fpyte”. Chord Hugo2 jest przy Heglu zbyt sterylny, sztucznie przestrzenny i za szybko gra. Hegel to subtelność, finezja, misterne wykończenia dźwięków, wyrafinowany smak, dystyngowany spokój i opanowanie dające czas na degustację kolejnych dźwięków, a przy tym niewymuszona swoboda z nutką nonszalancji i politowania dla audiofilskiej napinki - tak; Hegel jest przy tym wszystkim normalny i uważa efekciarstwo za coś w złym guście. Jest tak dobrze wychowany, że podczas odsłuchu mialem opory, żeby podrapać się po jajach. A jeżeli ktoś ma nadzieję, że w takim razie na pewno jest nudny; to nie może nawet na to liczyć. Nie chcesz kupować - nie słuchaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak muszę jeszcze raz przesłuchać HD30 ale teraz po USB i z moim wzmakiem, tym bardziej że w Audiostyl mają go w bardzo ciekawej cenie ale to dopiero jak będę miał fundusze.

Początkowo w TopHifi maiłem go słuchać jako streamera ale coś im nie pykło i nie chciał grać w tej konfiguracji...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD25 mialem z jakies 4-5 lat temu, zastapil HD20. Te przetworniki potrzebuja konwertera wysokiej klasy na coax lub transportu. Po usb nie graja pelnia swoich mozliwosci. I tak jak ktos wczesniej zauwazyl moga zagrac chudo i analitycznie mniej lub bardziej. HD25 zastapiony byl przez Audiobyte Black Dragon, tu juz usb bylo lepsze, choc ten przetwornik najlepiej gral z zestawem Audiobyte Hydra. Nastepnie byl T+A DAC8 DSD. Tutaj usb jest gora, ale material podawany tylko w DSD, najlepiej z programu HQPlayer.

 

Ostatnio zastanawialem sie nad HD30, duzo czytalem i dobralem przetwornik pod wzgledem tego co potrzebuje. Mialo byc to urzadzenie all in one, zebym juz nie musial sie z transportami bawic bo juz mialem tego dosyc, poprostu ogrom roznych konfiguracji i kasy w jaka to pakowalem juz mnie denerwowal. Wlasnie bolaczka HD30 jest funkcja streamera. Takze jesli takiego urzadzenia szukamy to juz na starcie odpada. DSD tylko po usb. Dodam, ze DAC Hegla w duzym systemie warto parowac z wzmacniaczami Hegla i uzywac funkcji DAC loop. Z tego wzgledu ze streamer kuleje w tym przetworniku moj wybor padl finalnie na PS Audio Directstream Junior. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadza się się to z moimi odczuciami grania HD30 że nie grał tak jak powinien.
I jak ten HD30? Dobrze połączony (po coax) kontynuuje szkołę grania Hegla?
Tak jeśli chcemy hegla na najwyższym poziomie to tylko coax. Konwertery które miałem i polecam to audiobyte hydra z lub bada. Dac loop we wzmacniaczach h300 I wyżej poprawia timing, separację i ogólno pojeta analogowosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności