Skocz do zawartości

Fanklub Hegel


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

20190723_121127_HDR.jpg

 

W końcu wybrałem się do salonu Top-Hifi w Katowicach z zamiarem posłuchania Hegla HD30, LCD-3 i LCD-X.

Hegel miał mnie powalić ale nic takiego nie było, grał bardzo dobrze, przestrzennie, szczegółowo, ze świetną sceną, ale jakoś tak jasno i chudo.

Możliwe że to kwestia kabli, wyjścia (grał po RCA), wzmacniacza (PASS HPA-1 - ponoć bardzo dobry, mi zupełnie nieznany), albo wejścia optycznego (według mnie najbardziej prawdopodobna opcja)

Zabrałem swoje Ethery Flow do porównania i też zagrały dziwnie jasno i chudo.

Poprosiłem o inny wzmacniacz, wybór padł na Pathosa Aurium bo słuchałem już go wcześniej, i tu było już lepiej choć dalej nie perfekcyjnie, było więcej mięsa na średnicy, bas miał większy impakt.

Także wiem że nic nie wiem :P

Jeżeli HD30 tak samo zagrałby z moim wzmakiem to raczej kupno mogę sobie odpuścić bo to raczej nie to czego szukam.

LCD-3 - fajne słuchawki, ze wszystkich LCD które słuchałem te zdecydowanie lubię teraz najbardziej, muzykalnie, miodnie, z wygarem, bardzo podobne do moich Etherów.

LCD-X - tutaj już był jazgot na tych klockach, za jasno, górna średnica ładnie dawała mi po uszach, bardzo przypominają XC.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał:

Hegel miał mnie powalić ale nic takiego nie było...

 

Było posłuchać HD30 2 lata temu, zanim własnym tor został tak pieczołowicie wypasiony. Byłoby na pewno duże WOW😉

Trzeba się z tym chyba pogodzić, mam to samo. Dopracowany tor pod siebie i teraz mało co zaskakuje .Przerabiałem to niedawno z Hugo TT 2, grał bardzo dobrze,  trafiał w moje preferencje, ale taką klasę grania mam już u siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

A HD25 też tak chudo gra? W ogóle Hegel i chudo, o co kaman. :D 

 

Niewiem czy az tak chudo ale jak sprzedawalem HD20 to ktos mi zaproponowal zamiane na HD25. Nie zgodzilem sie i z rozmowy wyszlo ze gosc byl bardzo zadowolony z HD20, zrobil upgrejd do HD25 i zonk bo bardziej analityczny i mniej muzykalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

A HD25 też tak chudo gra? W ogóle Hegel i chudo, o co kaman. :D 

Nie wyobrażam sobie żeby HD25 mógł zagrać chudo chyba jedynie jak podepniemy pod niego mocno jasny wzmacniacz i słuchawki.

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Niewiem czy az tak chudo ale jak sprzedawalem HD20 to ktos mi zaproponowal zamiane na HD25. Nie zgodzilem sie i z rozmowy wyszlo ze gosc byl bardzo zadowolony z HD20, zrobil upgrejd do HD25 i zonk bo bardziej analityczny i mniej muzykalny.

Tak HD25 jest bardziej analityczny i mniej muzykalny ale to według mnie zmiany na plus, bo muzykalności mu nie brakuje według mnie a dodatkowa rozdzielczość i przewaga techniczna względem HD20 jest dość znaczna.

Ciągle jestem zdania że HD30 może zagrać lepiej i u mnie grałby inaczej, może kiedyś się przekonam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł postu mnie zmylił. ;)

VonBaron, dziwię się, że chcesz wyciągać wnioski, tak testując daca. Przecież więcej możesz po tym teście powiedzieć o wzmacniaczach, a nie o dacu. Dac im wyższej klasy, tym bardziej przezroczysty dla toru, więcej wyciska z podanego sygnału, a wzmak jest bardziej odpowiedzialny za balans tonalny. Trzeba to zabrać do domu albo przynieść cały swój tor, łącznie w własnym dakiem, na nim posłuchać chwilę w sklepie, potem wpiąć HD30. Ba, nawet gdybyś wziął tylko swojego daca i wpiął w porządny tor, który proponuje sklep, a potem przepiął ten do testu, to i tak imo miałoby to więcej sensu. Takie moje skromne zdanie.

ps. jak już jest taki temat posta, to powiem, że też mam HD20 ze dwa lata i myślę, że kiedyś przyjdzie czas na HD25, ale spodziewam się na tyle subtelnych różnic, że jakoś nie mam spiny, bo HD20 jest bardzo ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vonBaron napisał:

No to mogę iść spać i czekam teraz na wrażenia w temacie obok :rolleyes:

Słuchaliśmy z @Jaworrrem na hołkach, Pathosie, a za dacopunkt odniesienia służył noszony przeze mnie po domach krakowskich audiofili saberek 9018.

Hegel 25 gra bardzo czysto, gładko, miękko i nie do końca rzetelnie (tu lepszy był sabre)... i w sumie mógłbym, a nawet chciałem se po nim pojechać (a z uwagi na swoją patologiczną szczerość w sprawach audio nie mam z tym problemu)...tylko że w tym przypadku nie mogę, bo ten skurczybyk gra...po prostu przepięknie! Nie ładnie czy tam fajnie; ładna to może sobie być sprzedawczyni w sklepie alkoholowym; tu zaś mamy do czynienia z klasyczną urodą, która nie podlega dyskusji. Hegel 25 ma dźwięk nie silący się na obiektywizm, tylko "zrobiony", ale zrobiony przez tęgiego mistrza dla smakoszy, którzy wiedzą czego chcą i tanim winem się nie zadowolą. Góra jest po prostu zjawiskowa, głębia wciągająca, barwa niezwykle przyjemna, a całe brzmienie jest spójne, harmonijne, muzykalne, bardzo szczegółowe i zrównoważone. Hegel to trochę oszust, ale arystokrata i książę wśród złodziei (kosztuje/kosztował swoje). Przepinaliśmy się od czasu do czasu z @Jaworrrem kontrolnie na sabra, by po stwierdzeniu "pieprzyć rzetelność" natychmiast wrócić, z trzęsącymi się jak u narkomanów rękoma, do Hegla. Klasa!!! Cóż mogę rzec więcej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HD20 to już obciach czy jeszcze nie? Duża różnica względem 25-tki? Kiedyś miałem HD11...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

Słuchaliśmy z @Jaworrrem na hołkach, Pathosie, a za dacopunkt odniesienia służył noszony przeze mnie po domach krakowskich audiofili saberek 9018.

Hegel 25 gra bardzo czysto, gładko, miękko i nie do końca rzetelnie (tu lepszy był sabre)... i w sumie mógłbym, a nawet chciałem se po nim pojechać (a z uwagi na swoją patologiczną szczerość w sprawach audio nie mam z tym problemu)...tylko że w tym przypadku nie mogę, bo ten skurczybyk gra...po prostu przepięknie! Nie ładnie czy tam fajnie; ładna to może sobie być sprzedawczyni w sklepie alkoholowym; tu zaś mamy do czynienia z klasyczną urodą, która nie podlega dyskusji. Hegel 25 ma dźwięk nie silący się na obiektywizm, tylko "zrobiony", ale zrobiony przez tęgiego mistrza dla smakoszy, którzy wiedzą czego chcą i tanim winem się nie zadowolą. Góra jest po prostu zjawiskowa, głębia wciągająca, barwa niezwykle przyjemna, a całe brzmienie jest spójne, harmonijne, muzykalne, bardzo szczegółowe i zrównoważone. Hegel to trochę oszust, ale arystokrata i książę wśród złodziei (kosztuje/kosztował swoje). Przepinaliśmy się od czasu do czasu z @Jaworrrem kontrolnie na sabra, by po stwierdzeniu "pieprzyć rzetelność" natychmiast wrócić, z trzęsącymi się jak u narkomanów rękoma, do Hegla. Klasa!!! Cóż mogę rzec więcej.

No i gdzie tu miejsce dla HD30 który jest wielki, ciężki, drogi, i gra jak typowy hi-end.

18 minut temu, Karmazynowy napisał:

A HD20 to już obciach czy jeszcze nie? Duża różnica względem 25-tki? Kiedyś miałem HD11...

HD20 gra również bardzo dobrze ale raczej nie po USB bo to już dość stara konstrukcja i USB jest w nim bo jest i tyle.

Bardziej muzykalny od HD25, jeszcze gładszy, ale brakuje mu tej szybkość, rozdzielczości, szczegółowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

Dzięki, to słabo bo ja tylko USB używam.

Nie to że gra beznadziejnie ale raczej nie zagra po USB na 100% potencjału.

Akurat HD20 słuchałem po USB ale jakie różnice były to Ci nie napiszę bo to było daaaawno.

 

8 minut temu, blackromek napisał:

A jakie wejście w hd 25 jest najlepsze , jak gra usb . W Hd 25 są dwa coaxy czy są między nimi różnice jakościowe

@audionanik ciekawie opisał jak gra po USB.

Ja nie testowałem bo mam konwerter i korzystam tylko z coax1, według Pana Pacuły są różnice i coax1 jest najlepszym wejściem.

Tak samo jest różnica w sposobie grania po RCA a XLR.

http://highfidelity.pl/@main-1522&lang=

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vonBaron napisał:

Tak samo jest różnica w sposobie grania po RCA a XLR.

http://highfidelity.pl/@main-1522&lang=

 

W teście pod linkiem jest coś na temat różnic w charakterze dźwięku? Bo CTRL+F to tylko znalazłem wzmiankę o jakości gniazd. Możesz coś więcej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Dlatego żałuję że HD30 słuchałem tylko po RCA.

...i po optyku, oczywiście to nie jest aż tak jak wspomniałem i przerysowałem wyżej, słuchanie otoczenia przez stetoskop, ale jednak degradacja dźwięku.

Z @Jaworrrem słuchaliśmy tak: PC->usb hegla->xlr z kotem->pathos(bańki EH)->NHC(pady szmaciaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności