Skocz do zawartości

Mejk dis Sony MH1C grejt egejn! espe0 mod


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy wiedzą że MH1C to słuchawki uważane za całkiem niezłe. Tragedia Posejdona to jednak kabel tych słuchawek.

Zaraz to zmienimy :P

 

Będzie potrzebne:

-odrobina chęci

-nożyk do tapet

-dawca (np mh750)

-wkrętarka i wiertła

-suwmiarka

 

1. Bierzemy nóż i kroimy stare słuchawki.

IMG_20190721_184312.jpg

 

2. Równiutko odcinamy plastikowe części słuchawki i odnotowujemy kabel.

IMG_20190721_184711.jpg

 

3. Ze starego zestawu słuchawkowego wyciągamy elementy takie jak głośnik, wylutowujemy kabel tak żeby nie uszkodzić oryginalnego zabielenia i podmieniamy części główne. W przypadku mh750 tulejka ma 7,5 mm i zespół głośnika mh1c wchodzi na ścisk do niej. W zatyczkach potrzeba rozwiercić otwór do takiej samej średnicy usuwając przy tym kanały do gumek.

IMG_20190721_185217.jpg

IMG_20190721_185306.jpg

 

4. Wszystko ładnie szlifujemy i składamy do kupy. Następnie jak mamy przez przypadek pod ręką prasę warsztatową to dociskamy elementy żeby były wciśnięte na pico bello.

IMG_20190721_185542.jpg

 

5. Zakładamy gumki z grafenem od @Mayster i cieszymy się z nowego życia naszych starych słuchawek :)

IMG_20190721_185747.jpgIMG_20190721_185802.jpg

 

Od siebie dodam tylko że po wymianie kabla dźwięk nabrał troszeczkę większej masy. Pewnie im lepszy kabel tym lepsze brzmienie.

 

Dzięki za uwagę i nie pozwalajcie swoim starym słuchawkom leżeć w szufladzie :)

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko. W zasadzie mam takie rozbabrane MH1c.. Tylko te MH750 grają calkiem podobnie, jak nie lepiej. Zwlaszcza jak zrobi się im mod uszczelniający górny wylot. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Wszystko spoko. W zasadzie mam takie rozbabrane MH1c.. Tylko te MH750 grają calkiem podobnie, jak nie lepiej. Zwlaszcza jak zrobi się im mod uszczelniający górny wylot. 

Ja mam mh750 że 4 komplety po soniakach więc wilk syty a jeszcze 3 pary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
6 godzin temu, Play napisał:

a da radę w takich mh1c wstawionych do budy od mh750 zrobić gniazda mmcx?

Pewnie tak. Jest tam naprawdę sporo miejsca, które tak faktycznie nie ma żadnego przeznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, espe0 napisał:

Pewnie tak. Jest tam naprawdę sporo miejsca, które tak faktycznie nie ma żadnego przeznaczenia.

Git. To jeszcze na PW odpisz ;) tym modem też bym był zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
2 godziny temu, aneno napisał:

Żadnego przeznaczenia? A to głośnik sam gra i obudowa mu niepotrzebna i nie ma wpływu na dźwięk? XD

 

Mh1c mają tylko odpowietrzenie w postaci małej dziurki w obudowie. Wstawienie w samą obudowę z mh750 (również z odpowietrzeniem) nie robi na przetworniku wrażenia. Praktycznie całe miejsce jest do rozdysponowania.

 

Pomyślał byś choć trochę, a nie insynuował mi tu jakiś błąd w sztuce. 

 

Pozdrawiam i życzę bardziej trafnych uwag w przyszłości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta mała dziurka jak i cała reszta nie jest strojona do obudowy przypadkowej wielkości. 

 

Poza tym, gdybyś zamiast insynuować mi braki w myśleniu pomyślał sam, to może wpadłbyś na to, że elastyczny element z którego wychodzi kabel (strain relief) to również wnęka która działa jak otwór akustyczny, którą całą wyrzuciłeś i zastąpiłeś nowym kabelkiem.

 

Mod fajny, tylko po co pod koniec pisać głupoty że coś co ma duże znaczenie nie ma go wcale. Tym bardziej jak się robi na oko.

 

Miłej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pytanie, czy obudowa przetwornika jest wentylowana, posiada jakiś otwór od tyłu, w miejscu lutowania, bo jeżeli nie, to ten cały elastyczny kawałek gumy nie ma najmniejszego wpływu na działanie przetwornika. Natomiast cała kapsuła pozostała w oryginale, otwór również, jedynie zmieniła ubranko na większe. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aneno napisał:

Tak, ale ta mała dziurka jak i cała reszta nie jest strojona do obudowy przypadkowej wielkości. 

 

Poza tym, gdybyś zamiast insynuować mi braki w myśleniu pomyślał sam, to może wpadłbyś na to, że elastyczny element z którego wychodzi kabel (strain relief) to również wnęka która działa jak otwór akustyczny, którą całą wyrzuciłeś i zastąpiłeś nowym kabelkiem.

 

Mod fajny, tylko po co pod koniec pisać głupoty że coś co ma duże znaczenie nie ma go wcale. Tym bardziej jak się robi na oko.

 

Miłej nocy.

Ostatni raz piszę - mh1c nie mają komory akustycznej od tyłu! -mają tylko odpowietrzenie. Dlatego nie ma różnicy czy za "wkładką" jest duża czy mała obudowa, ba - nawet jej tam nie musi być wcale - byle odpowietrzenie było zachowanie.

 

Jak nie wierzysz - kup, rozbierz, sprawdź, napisz jakie wnioski wyciągnąłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wkładka również działa jako odpowietrzenie. Dlatego oprócz zmieniania wielkości bass reflexu od góry, zabaw z filtrem z przodu, często się te słuchawki uszczelnia od strony tego plastikowego elementu.

Rozbiorę wszystko i zrobię tego moda, jak mi przyjdą mh750. Bo już mnie kabel denerwuje. Jak będę pamiętał to podzielę się wrażeniami i zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności