Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, majkel napisał:

Zresztą dla mnie szeroko pojęta przeźroczystość powinna przenosić piękno i przyjemność odbioru muzyki również, a nie tworzyć jej ołówkowy szkic. 

 

Tak to tylko w idealnym świecie. Jeśli wszystkie nagrania, czy ze skopanym masteringiem czy z audiofilskim plumkaniem przenoszą piękno i przyjemność odbioru to nie jest to raczej przeźroczyste granie wg mojego rozumowania.

 

43 minuty temu, majkel napisał:

Mój pierwszy tutaj wpis to była aluzja nie do RME i jego DACa, tylko właśnie sposobu argumentowania czy prób tłumaczenia cudzych wypowiedzi swoimi wyobrażeniami o osobie mającej odmienne zdanie.

 

Nie rozumiem gdzie coś takiego nastąpiło w tym wątku.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

 ja mam alergię na pewien sposób dyskutowania i braku szacunku dla różnych opinii, z tendencją do przypinania ludziom łatek, natomiast żadnej zaciętości w stosunku do jakiejkolwiek firmy.

Proszę cię ,  to jest forum i tylko Ty się tu uniosleś ,trochę finezji ! Każdy ma prawo do opinii .

 

Godzinę temu, majkel napisał:

Po prostu chciałbym przestać czytać na każdym kroku bzdury, a że to brak koloryzowania, a że ktoś ma dziwne potrzeby, i

To też są bzdury... Ty wiesz najlepiej co każdy słyszy ...

Rynek pokaże i zweryfikuje ,jak sprzęt jest ok ,sam się obroni.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radzik55 napisał:

Proszę cię ,  to jest forum i tylko Ty się tu uniosleś ,trochę finezji ! Każdy ma prawo do opinii .

W ogóle się nie uniosłem. Co jak co, ale dyskusja na forum nie jest w stanie zmienić mi tempa pulsu ani ciśnienia tętniczego.

17 minut temu, radzik55 napisał:

To też są bzdury... Ty wiesz najlepiej co każdy słyszy ...

Rynek pokaże i zweryfikuje ,jak sprzęt jest ok ,sam się obroni.

Nie wiem i nie interesuje mnie to. Przebieg dyskusji był jaki był. Gdyby to był zbiór opinii, gdzie każdy coś napisał i szanujemy to, to bym się tu w ogóle nie odzywał.

 

@szwagiero Ty widzę masz problem z moim pozycjonowaniem firmy RME. Linia produktów jak ADI 2 DAC jest dedykowana amatorom zabaw w studio tudzież fanom muzyki ceniącym szeroką funkcjonalność - czyż nie? To właśnie miałem na myśli, a nie, że to firma amatorska. Natomiast firmy stricte profesjonalne nie zajmują się segmentem konsumenckim w ogóle, i obydwaj wiemy, że takie istnieją, a ich nazwy nigdy nie padną w recenzjach sprzętu dla audiofilów. Ich produkty, czy też całe systemy, kosztują też tyle, ile można by się spodziewać w ramach inwestycji w budowę poważnego studia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że ADI 2 PRO gra przynajmniej podobnie co ADI 2 DAC, to należałoby zdefiniować słowo realizm i czym różni się od liniowości (neutralności). W teorii żadna forma reprodukcji dźwięku nie będzie 100% realistyczna, ale jeśli założymy, że realizm to określone strojenie, konkretna krzywa tonalna, lekko ciepła i średnicowa, to RME bliżej do tytułu źródła bardzo liniowego i neutralnego niż realistycznego. Chyba że realizm ma oznaczać pokazanie tego jak słuchawki "realnie" grają, ale to wyczerpuje znamiona neutralności, czyli niekoloryzowania przekazu.

 

RME nie jest układem perfekcyjnym i nie jest to też moim zdaniem endgame. W konkretnych zastosowaniach można lepiej i nawet jeśli zastosujemy korektor aby dociągnąć dźwięk do określonej sygnatury porównawczej, to może się okazać, że koloryzujący sprzęt zagra i tak w wyższej klasie (lepiej zdefiniowany sygnał, większa czystość). ADI 2 PRO brakowało trochę scenicznie i tutaj jeśli postawimy sobie 3 kryteria: szerokość, głębokość, holografię i precyzję (upraszczam łącząc to w jedno), to np. względem mojego Converto sprzęt zagrał lepiej (szerzej) tylko w pierwszej kategorii. Głębokość jest naturalnie zredukowana przez to, że RME mocniej skupia się na środku sceny, dodaje bliskości wokalom, ale nie masywności. Holografia jest mniejsza niż w Hugo2, Conductorze, Converto, natomiast zaskoczyła mnie gorsza precyzja lokalizacji. Converto ma bardzo fajną zdolność do dokładnego pokazania źródła dźwięku, ale nie zawsze daje się to wychwycić i odsłuchom trzeba dać czasu, dlatego na początku nie mogłem się tego w nim doszukać i dopiero po czasie na konkretnych utworach się to ukazało. RME radzi sobie na tym polu gorzej, trudniej jest zlokalizować małe dźwięki, sprzęt skupia się bardziej na całościowym obrazie. Poza tym układ bardzo neutralny, równy, rzetelny, przyzwoicie rozdzielczy. A że do tego konfigurowalny, to i nic dziwnego że się ludziom podoba. Oczywiście znów - zakładając, że to jest to samo tu i tu.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, John Grado napisał:

Naprawdę to takie dobre jak piszą?

 

Jest to dobry sprzęt, choć nie jest pozbawiony mankamentów.

 

Co się tyczy kota. Teraz gabinet z gramofonem zawsze na noc zamykam i jego osłona lepiej przylega. Musiałby chyba być niczym koci Pudzian, aby się przedostać :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać to gra nieźle. Dźwiękowo pozwala mi zapomnieć o tym, że sprzedałem Bursona CV2+ :). Nowa frajda w domu. Daje radę, także łeb w łeb z Hugo2, choć ten ma trochę lepszą dynamikę nadal. Ale pewnie to kwestia tego że mam go osłuchanego równo i po prostu lubię.

Plus - Andromedy - zero szumów, fajne też jest powolne zgłaśnianie przy podłączeniu słuchawek, EQ (nie korzystam normalnie ale czemu nie spróbować, zwłaszcza jak można zapisywać ustawienia), mnóstwo opcji właśnie z możliwością zapisu, mały i zgrabny, świetny wyświetlacz. Cena przystępna jak na to jak gra i co oferuje.

Wady - fatalny zasilacz i kabel USB, obydwa są do wymiany w pierwszej kolejności. Sprzęt też bardzo mocno reaguje na wszelakie elektryczne hałasy - pyka i szumi jak tylko coś w torze jest nie tak. Chętnie bym go posłuchał pod jakimś dobrym zasilaczem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

Wady - fatalny zasilacz i kabel USB, obydwa są do wymiany w pierwszej kolejności. Sprzęt też bardzo mocno reaguje na wszelakie elektryczne hałasy - pyka i szumi jak tylko coś w torze jest nie tak. Chętnie bym go posłuchał pod jakimś dobrym zasilaczem. 

 

To troche dziwne bo on mial byc kompletnie nie wrazliwy na jakosc usb i zasilania.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Spawn said:

 

To troche dziwne bo on mial byc kompetnie nie wrazliwy na jakosc usb i zasilania.

 

Ja mam w domu całą elektrykę spieprzoną więc powiedziałbym że to są warunki ekstremalne. Co jakiś czas coś mi pyka w nim ale postaram się w weekend kabelki ogarnąć. Teraz np Ropiee jest pod jedną listwę podpięte, zasilacz iFi ale RME pod inną. Możliwe że to jest problemem. 

Ale podłączyłem też jako źródło do DarkVoice i śmiga pięknie. Lampy wyciągają z niego wszystko co najlepsze. 

Powiem jeszcze raz - za 3800zł to warta grzechu zabawka do sprawdzenia czy jako mały desktop nie wystarczy.

 

Aj i zapomniałem z tego wszystkiego - dojechał kabelek USB - USB-C made by @Jimmi Dragon  zakupiony u nas w komisie. Dostał kolejne życie z KANN CUBE. Jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 23:17, EvilKillaruna napisał:

Oczywiście znów - zakładając, że to jest to samo tu i tu.

Konstruktorzy piszą że to samo , pierwsza wersja pro 2  i ae bez FS ma słabszy zegar, ale różnica niby była nie słyszalna. Na forach zagramanicznych*   parę osób porównywało pro z dac i dla większości nie było różnicy.

@Nicodem

 Wiesz ze tam wtyczka od zasilacza jest wkręcana ?  Bo ja przy pierwszym uruchomieniu zapomniałem i też coś rozłączało ...

Warto zrobić Bit Test , jak coś w torze nie trybii to wyjdzie 

Pliki do testów na końcu

https://www.rme-audio.de/en/products/adi_2-pro.php

plus sprawdzić

Bez tytułu.png

 

Świetne ustawienia :

https://www.tonstudio-forum.de/blog/index.php/Entry/86-RME-ADI-2-DAC-a-DAC-and-Headphones-Preamp-like-no-other-EN-DE/

 

 

Świetne ustawienia

I/O -> Phones Out 3/4 -> Loudness:
Bass/Treble Gain: +7 dB (default)
Low Vol Ref: -56.0 dB (new value for LCD-X: starting with -36 dB dynamic loudness will start to work, with -40 dB it enables for smooth listening)
Geithain RL906D volume knob on the back is turned down to minimum, so that 0dB doesn't cause any harm to your ears and equipment, but still has enough power!

Crossfeed - zależy od słuchawek

 

 

Polecam włączyć Auto Ref Level i poeksperymentować   z Loundness  i Crossfeed - niesamowite efekty .

 

 

 

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie po dzisiejszej nocy - tryb Loudness w RME ADI-2 DAC jest niesamowity. Słuchawki na -50dB a nadal detale słychać. EQ też mi się podoba - sporo można się pobawić.

On 7/26/2019 at 8:46 PM, radzik55 said:

 

@Nicodem

 Wiesz ze tam wtyczka od zasilacza jest wkręcana ?  Bo ja przy pierwszym uruchomieniu zapomniałem i też coś rozłączało ...

 

 

 

Tak, zorientowałem się po pierwszych 5 minutach kiedy też mi się restartował przy byle ruchu. Myślałem, że aż tak złe mam napięcie w domu, że się buntuje. Ale nie - trzeba wkręcić. Fajny patent. Podkreślę jeszcze raz - pierwszy raz od dłuższego czasu przeczytałem instrukcję od deski do deski. Jest rewelacyjna. Oczywiście kwestia zasilania jest na samym początku...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny artykuł o zasilaniu do rme ,szkoda tylko że mój angielski trochę kuleje ...

http://archimago.blogspot.com/2019/07/measurements-switching-power-supplies.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, radzik55 said:
Fajny artykuł o zasilaniu do rme ,szkoda tylko że mój angielski trochę kuleje ...
http://archimago.blogspot.com/2019/07/measurements-switching-power-supplies.html

Podsumowując - zasilacz od RME jest spoko a jak źródło ma dupny zasilacz i jest ogólnie słabe to nadal szumy i zakłócenia są praktycznie niesłyszalne.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem też przypadkiem gdzieś na stronę z pomiarami przewodów USB i faktycznie są jakieś różnice , a największą daje długość przewodu.        ( Tym dłuższy tym gorzej) .

 

 

Walka z Eq w rme ,na świeżo , sprawa dość skomplikowana , ale udało mi się coś uzyskać na poziomie revala do lcd x na poziomie 40-50%. :)

IMG_20190816_114124627.jpg

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

https://darko.audio/2019/12/rme-quietly-update-their-adi-2-dac/

Nowa wersja z lepszym prockiem i pilotem. Jak ktoś planuje zakup , warto zwrócić uwagę czy maja najnowszą wersje !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem krótko, i raczej do tych którzy dalej się zastanawiają. Bardzo ważne jest też wszystko to co na około RME mamy. Niektóre komponenty albo się wpasują w cały system albo nie. U mnie osobiście RME wyrwał mnie z butów i to po dłuższym poświęceniu uwagi na wszelkie możliwe kalibracje. Mój sprzęt to MA silver500 Arcam a49 i adi2 dac. Chciałem z Arcama wycisnąć to co możliwe najlepsze do pokazania. Śmieszą mnie,audiofile'' którzy nie mają zielonego pojęcia czym jest korekcja tonów ;) którzy nie mają pojęci jak się cyfrowo obrabia dźwięk. Ile smaczków jest dodawanych

na etapie produkcji o poprawie wokalu wykonawcy utworu już nawet nie wspomnę hehe

Nadmienię że tak zwane audiofilskie konstrukcje pokroju chociażby nawet Luxmana również mają korekcję tonów.

Btw dla mnie adi jest nieoceniony w swojej bogatej ofercie korekcji i panowania nad dźwiękiem, zwłaszcza przy słabszych produkcjach. Są i lepsze konstrukcje jak adi, wszystko kwestia ceny ;)

Porównywałem tego daca z Marantzem na8006 i CA Azur851N

Warto wymienić jeszcze dedykowany zasilacz na Tomanka chociażby nawet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności