Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

@Spawn 

Jest lepszy od mojego Questyle CMA Twelve, z pamięci wolałbym go także od CV2+ oraz Hugo2 - bo ten wydawał mi się dużo bardziej kliniczny i jasny, ale nie mam bezpośredniego porównania. Jak szukasz neutralnego DACa a brzmienie chcesz kreować a/ słuchawkami b/ zewnętrzym wzmacniaczem c/ EQ to polecam mocno.

Szkoda, że jest dosyć drogi bo to jednak 4 tys zł. a docelowo dla D8000 jednak chyba poszedłbym w zewnętrzny wzmacniacz  dlatego się zastanawiam czy go nie odesłać. Tylko z drugiej strony, czym go zastąpić? Można dobrać sobie jakąś lampę do pary dla niego i mamy w zasadzie każde możliwe brzmienie jakie sobie wymarzymy pod ręką.

Hugo2 mógłby Cie bardzo pozytywnie zaskoczyć po połączeniu przez coaxial.

 

Pisanie że DAC/AMP za 4tys jest drogi mając jednocześnie słuchawki za 15k jest takie dosyć słabe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Hugo2 mógłby Cie bardzo pozytywnie zaskoczyć po połączeniu przez coaxial.

 

Pisanie że DAC/AMP za 4tys jest drogi mając jednocześnie słuchawki za 15k jest takie dosyć słabe ;)

 

Coax mnie nie interesuje, Hugo to sprzęt quasi-portable i tak ma grać, nie widzę sensu pakowania się jeszcze w konwerter. Jak bym chciał stacjonarkę to i tak skierowałbym się w stronę Qutesta za połowę ceny Hugo.

 

15 tys to jest chora cena, a 4 tys to drogo. Jedno nie przeczy drugiemu. Choć w tym drugim przypadku to chociaż czuć, że płacisz solidną kasę za dobrą inżynierię bo po samym sprzęcie tego nie widać i wygląda trochę słabo np. przy CV2+ czy Questyle. Bardziej jak sprzęt ze średniej półki bo jest malutki i lekki. ;)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Coax mnie nie interesuje, Hugo to sprzęt quasi-portable i tak ma grać, nie widzę sensu pakowania się jeszcze w konwerter. Jak bym chciał stacjonarkę to i tak skierowałbym się w stronę Qutesta za połowę ceny Hugo.

 

15 tys to jest chora cena, a 4 tys to drogo. Jedno nie przeczy drugiemu. Choć w tym drugim przypadku to chociaż czuć, że płacisz solidną kasę za dobrą inżynierię bo po samym sprzęcie tego nie widać i wygląda trochę słabo np. przy CV2+ czy Questyle. Bardziej jak sprzęt ze średniej półki bo jest malutki i lekki. ;)

Qutest bardzo dobry DAC, ale dodając konkretne zasilanie liniowe + dobry konwerter USB klasa brzmienia wzrasta wrecz diametralnie. Z resztą, do każdego DACa to podstawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie to jest porażka, skoro to takie ważne to dlaczego producenci nie ogarną tego zasilania skoro prześcigają się w jak najlepszej jakości, a na końcu się okazuje że fabryczne zasilanie jest do chrzanu. No chyba coś jest nie tak wtedy. Podobno w RME zmiana zasilania nie wnosi zupełnie nic i tak powinno być. Nie jestem w stanie tego zweryfikować oczywiście bo nie mam innego zasilacza.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

No właśnie dla mnie to jest porażka, skoro to takie ważne to dlaczego producenci nie ogarną tego zasilania skoro prześcigają się w jak najlepszej jakości, a na końcu się okazuje że fabryczne zasilanie jest do chrzanu. No chyba coś jest nie tak wtedy. Podobno w RME zmiana zasilania nie wnosi zupełnie nic i tak powinno być. Nie jestem w stanie tego zweryfikować oczywiście.

Jestem przekonany, że zmiana zasilania w RME i konwerter zdziała sporo dobrego. W Qutescie tez niby miało nic nie wnosić a bez apelacyjne wnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Coax mnie nie interesuje, Hugo to sprzęt quasi-portable i tak ma grać, nie widzę sensu pakowania się jeszcze w konwerter. Jak bym chciał stacjonarkę to i tak skierowałbym się w stronę Qutesta za połowę ceny Hugo.

 

15 tys to jest chora cena, a 4 tys to drogo. Jedno nie przeczy drugiemu. Choć w tym drugim przypadku to chociaż czuć, że płacisz solidną kasę za dobrą inżynierię bo po samym sprzęcie tego nie widać i wygląda trochę słabo np. przy CV2+ czy Questyle. Bardziej jak sprzęt ze średniej półki bo jest malutki i lekki. ;)

 

O to blad popelnilo RME. Powinni go obciazyc olowiem i wsadzic w za duzą bude zeby traktowac ich powaznie. Ten massdropowy THX AAA 789 nie popelnil tego bledu i ma w polowie pusta plytke PCB ale rozmiar odpowiedni ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja z szybką i wyjściem zbalansowanym ...Tylko nówka się nie opłaca...Waży trochę więcej :)

 

Świetna jest opcja w regulacji głośności , sprzęt sam wzmacnia wysokie i niskie tony w szczególności od poziomu głośności. Słuchając cicho , nic nie tracimy.

- słysząc te same względne " dźwięki” w całym zakresie głośności.

IMG_20190719_215942466.thumb.jpg.b9ffd42285dcf898002f47fdef53a916.jpg

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

O to blad popelnilo RME. Powinni go obciazyc olowiem i wsadzic w za duzą bude zeby traktowac ich powaznie. Ten massdropowy THX AAA 789 nie popelnil tego bledu i ma w polowie pusta plytke PCB ale rozmiar odpowiedni ;)

 

Tam jest kwestia tego że massdrop klepie kilka sprzętów w jednym rozmiarze obudowy a i użytkownicy chcą mieć wszystko w 1 rozmiarze żeby można było jedno na drugim stawiać.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Szkoda, że jest dosyć drogi bo to jednak 4 tys zł. a docelowo dla D8000 jednak chyba poszedłbym w zewnętrzny wzmacniacz  dlatego się zastanawiam czy go nie odesłać.

Skąd go kupiłeś? Jeżeli sprzęt był w foliach/pudełkach, które rozdarłeś to sklep Ci go przyjmie z powrotem? Sklepy nie robią problemów w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bob2000 napisał:

Jeżeli sprzęt był w foliach/pudełkach, które rozdarłeś to sklep Ci go przyjmie z powrotem?

To chyba oczywiste żeby sprawdzić sprzęt , musisz go rozpakować ,ale lepiej pudełka oryginalnego nie " rozdarłeś ",tylko nożykiem ostrożnie otwierać ;) . Abyś nic nie uszkodził , folia zewnętrzna nic cię nie powinna obchodzić  , oczywiście zamawiając online . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, radzik55 napisał:

To chyba oczywiste żeby sprawdzić sprzęt , musisz go rozpakować ,ale lepiej pudełka oryginalnego nie " rozdarłeś ",tylko nożykiem ostrożnie otwierać ;) . Abyś nic nie uszkodził , folia zewnętrzna nic cię nie powinna obchodzić  , oczywiście zamawiając online . 

 

Tak oczywiste, ale nie wiem czy przyjęcie zwrotu będzie takie oczywiste dla sklepu ;). W zasadzie mówiąc o foliach, miałem na myśli elementy w pudle które są w folii. Czasami takie folie są zaklejone a innym razem trzeba je przeciąć/rozerwać i ciekawe co na to sklep.
Podłączałeś może do swojego RME jakieś słuchawki po balansie? Jak tak, to czy jest jakaś różnica na plus względem single ended?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie używałem wyjścia zbalansowanego, muszę zamówić przejściówkę i nowy kabel ... A po zakupie rme muszę chwilę poczekać z wydatkami... Jak wyczytalem różnica jest bardzo mała , mniejsze szumy i większą moc wyjścia .

 

 

Ja nigdy nie miałem problemu z zwrotem ( nie licząc oszustów na allegro) . Dobre sklepy nie robią problemów, jak sprzęt jest w idealnym stanie.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 08:18, radzik55 napisał:

Jeszcze nie używałem wyjścia zbalansowanego, muszę zamówić przejściówkę i nowy kabel ... A po zakupie rme muszę chwilę poczekać z wydatkami... Jak wyczytalem różnica jest bardzo mała , mniejsze szumy i większą moc wyjścia .

Jak już posłuchasz po balansie to napisz ze dwa zdania o wrażeniach w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, whero napisał:

przetestuj ud-501 w roli wyłącznie dac'a w wolnym czasie / przy najbliższej okazji (po przestawieniu na minimalny filtr cyfrowy oczywiście)

Słuchałem go bardzo bardzo dawno temu i mi się nie podobał. Nie pamiętam już juz jednak z czym go sluchalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe na wyjściu iem działa też 3.5 trrs bezproblemowo (mam andromedy na kablu pod zx2).

Rme adi 2 dac potwierdzam gra bardzo czysto.

Czekam jeszcze na ethery cx - dziś są w kolonii - i potem thx 789 we wrześniu po drodze kabelek od jimmiego i tor stacjonarny też będzie zakończony.

 

Jako źródło albo laptop po usb albo olive 04 kupiony na forum.

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Słuchałem go bardzo bardzo dawno temu i mi się nie podobał. Nie pamiętam już juz jednak z czym go sluchalem.

wyjście słuchawkowe ma słabe (jeżeli po nim słuchałeś) -  to jest w końcu głównie dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bob2000 napisał:

Jak już posłuchasz po balansie to napisz ze dwa zdania o wrażeniach w wolnej chwili.

Oczywiście ,chociaż myślę że zmiana będzie prawie nie zauważalna  :)

 

Z Instrukcji

"

Poziom wyjściowy jest podwojona. Z ADI-2 Pro +22 dBu wzrośnie do +28 dBu (zysk +6 dB). Teraz tylko niewielu może mieć słuchawki, które wymaga takiego poziomu, Scary 19,5 Volt napięcia wyjściowego. Ale gdy telefon jest napędzany na tym samym poziomie głośności i skuteczne, jak wcześniej, etapy kierowcy teraz pracują przy 6 dB niższym poziomie. To może mieć pozytywny wpływ na THD i liniowość. "

 

"Cały tor sygnału z DAC do głośników słuchawek jest zrównoważony (!) Inwersja sygnału dzieje się w pełni
przejrzysty i bezstratny w domenie cyfrowej jak wiadomo z mono-zsumowanie z ADC i DAC, dwa kanały każdego
DAC działają obecnie w ten sposób. Stosunek sygnału do szumu wzrasta o 3 dB."

 

 

 

 

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 22:00, earnam napisał:

Dlatego czekam na thx aaa 789 żeby do niego po xlr podpiąć.

Kolega pisał o słabym wyjściu w przytoczonym wyżej TEAC. Moim zdaniem dziurka w RME jest conajmniej solidna, choć słucham go tylko jako combo.

 

Co do RME i THX, niektórzy piszą, że wpięcie tego drugiego w RME zmienia nic lub niewiele na plus (poza większą ilością mocy i balansem, co jest oczywiste).

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, siedzi w nim SPARTAN, który obsługuje całe DSP, EQ, Crossfeed, itd.

 

source

http://www.basshead.club/rme-adi-2-dac-review/

image1-1024x683.jpg

image2-1024x683.jpg

image3-1024x683.jpg

image4-1-1024x683.jpg

image5-1024x701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam  RME ADI 2 od października głownie jako DAC  w 100% zgadzam się z opinią kolegi @Karmazynowy.  Jak dla mnie przetwornik transparentny, detaliczny. Uwzględniając bardzo rozbudowane EQ możemy  wykreować brzmienie pod siebie lub pod konkretne słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności