Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Upgrade Sony MH1C


MrSheep

Pytanie

Uszanowanie :)

 

Po ostatnich przygodach z FLC8S i q-JAYS stwierdziłem, że chrzanić ten cały pseudo hi-end :D Szukam jakiegoś rozsądnego upgrade dla Sony MH1C. Czego oczekuję? Przede wszystkim naturalne strojenie, bez żadnych większych dipów i peaków w paśmie, a jak usłyszę sybilizację albo jakieś dziwne rzeczy dziejące się z wyższą średnicą albo górą to zabije ;) Do tego mile widziana wygodna konstrukcja oraz przynajmniej niezła izolacja od otoczenia.

 

Szczerze mówiąc zostałbym z MH1C, ale używanie ich poza domem to katorga przez fatalny kabel. Poza tym bas jest nieco zbyt miękki i dynamika delikatnie kuleje. 

 

Budżet powiedzmy do 300 PLN. Wolałbym go nie przekraczać, bo już nie raz przekonałem się, że inwestowanie w drogie dokanałówki (z wyjątkiem Etymotic) to najczęściej strzał w stopę, produkty z półki cenowej 1500 PLN mają najczęściej takie wady, że w głowie się to nie mieści.

 

Moje propozycje z tego co udało mi się znaleźć:

 

- Sonicast Dirac+ MK2

- Moondrop Aria

- Fidue A65

- Apple ME186 (wykresy wyglądają o dziwo zaskakująco dobrze)

- Final E3000 (jedyne z tej listy, które słuchałem, w ostateczności mogą być, ale chętnie bym poczytał jakieś porównania)

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@MrSheepi jak poszukiwania upgradu dla mh1c? Jakieś wnioski? Ja niestety coraz bardziej cenię mh750, które koszą niemiłosiernie coraz to bardziej highendowe doki i trochę jestem w konsternacji, czy nie wyprzedzać reszty i zostać już wyłącznie z nimi 😔

Są poprostu dobre. A chińskie porzekadło mowi, ze lepsze jest wrogiem dobrego, i coś w tym jest. 

 

Ps. Jak one grają z Ibasso 156, coś pięknego. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, LoCzekk napisał:

@requal jakbyś chciał to mam jedną parę MH750 więc może zechcesz zapasowe? ;)

Wezmę, jeśli będą jeszcze dostępne pod koniec miesiąca. 

Chyba, że coś pójdzie do komisu z tego co mam wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, LoCzekk napisał:

Napisz proszę na PW co tam masz, może się dogadamy :)

Odezwę się. Muszę tylko posprawdzać parę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, requal napisał:

@MrSheepi jak poszukiwania upgradu dla mh1c? Jakieś wnioski? Ja niestety coraz bardziej cenię mh750, które koszą niemiłosiernie coraz to bardziej highendowe doki i trochę jestem w konsternacji, czy nie wyprzedzać reszty i zostać już wyłącznie z nimi 😔

Są poprostu dobre. A chińskie porzekadło mowi, ze lepsze jest wrogiem dobrego, i coś w tym jest. 

 

Ps. Jak one grają z Ibasso 156, coś pięknego. 

 

Apple ME186 to ciekawa opcja, mają podobnie zrównoważone pasmo bez żadnych większych odchyłów od normy, jednak słychać armaturowy charakter. Jako upgrade MH1C z basem o wiele lepszej kontroli mogę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Ile za nie zapłaciłeś? Bo 300-400zł. za mały upgrade to trochę duża różnica w stosunku do mh1 ;) . Ja to bym szukał takich mh1 z większą ilością góry. 

 

280 PLN w salonie iDream.

 

Góra w MH1C jest bardzo dobra. Brzmienie jest przyciemnione, co może sprawiać pozorne wrażenie obniżonej szczegółowości, ale tak naprawdę rozciągnięcie wysokich tonów jest zaskakujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako upgrade polecam  Sony Mdr ex1000 albo Xelento 

Choć Mh1c są na prawdę świetne polecam z iPhonie  4  ( cały zestaw do kupienia za 130-150 zł :)

39 minut temu, Oskar2905 napisał:

Dla ciebie jest bdb a dla mnie jest jej za mało ;) .

Jak za mało góry w Mh1c to polecam obravo eamt2c tam jest jej w sam raz :)

Edytowane przez tawek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Haha dobry żart. Słuchawki za 1700 funtów haha. Co jeszcze :lol: . Mh1 kosztują 50zl i tego się trzymajmy ;)

1700 to po przecenie  Panie w promocji  40%off :)

tam góra jest piękna no i wokale są cudne reszta pasma to pomyłka hehe 

 ta góra mh1c nie jest tak bardzo za ta z obravo powiedzmy tak 90% 

Edytowane przez tawek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony mh750 od sprzedawcy z UK mają prosty kabel, dłuższy od tego z MH755 więc można ich normalnie używać, delikatnie mocniejszy bas niż w MH1C, za 25 zł można spróbować według mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mh750 z łatwością można wyrównać uszczelniając je. Mają duzo basu i są trochę przybrudzone wzgl. modowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ePro. 

 

Wyższe modele są ok. Z reguły w dobrej synergii i po equalizacji grają trochę lepiej, szerszą sceną i bardziej szczegółowym basem. Plus ciężki fit w uchu. Natomiast Mh750 raz w jednym wypadku tylko jej nie miały na Alienie+, było mułowato. Ogolnie grają dobrze zawsze. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności