Jump to content
  • 0
MrSheep

Upgrade Sony MH1C

Question

Uszanowanie :)

Po ostatnich przygodach z FLC8S i q-JAYS stwierdziłem, że chrzanić ten cały pseudo hi-end :D Szukam jakiegoś rozsądnego upgrade dla Sony MH1C. Czego oczekuję? Przede wszystkim naturalne strojenie, bez żadnych większych dipów i peaków w paśmie, a jak usłyszę sybilizację albo jakieś dziwne rzeczy dziejące się z wyższą średnicą albo górą to zabije ;) Do tego mile widziana wygodna konstrukcja oraz przynajmniej niezła izolacja od otoczenia.

Szczerze mówiąc zostałbym z MH1C, ale używanie ich poza domem to katorga przez fatalny kabel. Poza tym bas jest nieco zbyt miękki i dynamika delikatnie kuleje. 

Budżet powiedzmy do 300 PLN. Wolałbym go nie przekraczać, bo już nie raz przekonałem się, że inwestowanie w drogie dokanałówki (z wyjątkiem Etymotic) to najczęściej strzał w stopę, produkty z półki cenowej 1500 PLN mają najczęściej takie wady, że w głowie się to nie mieści.

Moje propozycje z tego co udało mi się znaleźć:

- Sonicast Dirac+ MK2

- Moondrop Aria

- Fidue A65

- Apple ME186 (wykresy wyglądają o dziwo zaskakująco dobrze)

- Final E3000 (jedyne z tej listy, które słuchałem, w ostateczności mogą być, ale chętnie bym poczytał jakieś porównania)

• Like 2
  • Confused 1

Recommended Posts

• 0

Apple ME186 mam i potwierdzam - bardzo zbliżona charakterystyka do mh1c - też mam :) pytaj śmiało jak coś.

• Like 1

• 0

A zastanawiałeś się nad Shanling ME100? Nie wiem czy @Mayster jeszcze ma ale tu na forum była bardzo dobra oferta na nie. Posiadam je i bardzo mi odpowiadają zarówno dźwiękowo jak i ergonomicznie. Trzeba by na siłę szukać utworów by zmusić je do sybilizacji. Scena i holografia w tej cenie bardzo dobra, jak dobierzesz tipsy ( a nie brakuje w zestawie) to spokojnie można słuchać w głośnym otoczeniu. Hałas słyszysz jak przestaje grać muzyka, ale w trakcie słuchania nie zauważasz go

• Like 2

• 0

Mogę polecić produkty Moondropa. Mają podobne strojenie jak MH1C / MH755 - Harman Target Resp. https://www.innerfidelity.com/content/harman-tweaks-its-headphone-target-response

Wraz ze wzrostem ceny idą w coraz lepsze technikalia.  Moondrop Crescent, Moondrop Kanas Pro / KxxS, Blessing, A8 itd.

Najtańśzy Moondrop Crescent doczekał się wielu porównań z Sonkami (trzeba wyszukać tutaj: https://www.head-fi.org/showcase/moondrop-crescent.23589/reviews)

Ogólnie mogą być uważane za upgrade, kabel niestety też nieco mikrofonuje

• Like 2

• 0

Dodam jeszcze że Apple ME186 z Dragonfly Black to kapitalna synergia - wzajemnie się uzupełniają. A przy dzisiejszych cenach to efekt wow

• Like 1

• 0

Ja miałem MH1C i uważam, że jeżeli tylko kabel przeszkadza to warto kupić Mh755 grają delikatnie lepiej. Probowalem róznych innych droższych i jedynie Aune E1 były dla nich krokiem w przód. 

Edited by pawelekdabek
  • Like 1

• 0
39 minut temu, Marceli napisał:

A napisz co Tobie w Q-Jays nie pasowało. Tam górek i dołków nie ma zbyt zaznaczonych.

Jest bardzo mocny peak w najgorszym możliwym miejscu. Niestety mocno sybilizują i wysokie tony są nadmiernie wyostrzone (typowa przypadłość słuchawek opartych o przetwornik TWFK). Ogólnie wszystko by było ok, pasmo jest nieźle rozciągnięte i fajnie zrównoważone, ale taka jakość wysokich w słuchawkach, które pierwotnie kosztowały 1699? Nie, dziękuję. Przy Fischer DBA-02 czy Brainwavz B2 jeszcze mogłem przymknąć na to oko przy cenie około 500 PLN.

Kuszą mnie mocno Apple ME186 (http://rinchoi.blogspot.com/2013/08/apple-me186lla-budget-wonder-updated.html?m=1 - nice). Wiem, że ktoś może spojrzeć z boku i powiedzieć co? Apple i dobry dźwięk? Przecież to takie nieaudiofilskie... ale ja mam to gdzieś :P Jeśli mają dobre i dopracowane strojenie mogą to być jak dla mnie nawet słuchawki firmy Unitra :D 

Zastanawiam się czy trochę nie dołożyć do FiiO FA1 (https://theheadphonecollector.blogspot.com/2019/03/fiio-fa1.html?m=1 - również nice). 

Podoba mi się filozofia firmy Moondrop, również mocno rozważam.

Tin Audio T3 - obawiam się niestety zbyt sztucznej góry.

Shanling ME100 - prezentują się interesująco, również się zastanowię.

• 0
7 minut temu, Marceli napisał:

Dzięki wielkie za info.

Qurcze, nie słyszę żadnych wyostrzeń, przeciwnie - kiedy zakładam je po Q701 ☺

Ja niestety słyszę i to bardzo wyraźnie. Trzeba wziąć poprawkę na fakt, iż mam stosunkowo młode uszy ;) Łapię bardzo dobrego seala i sprawdziłem słuchawki z różnymi tipsami, nawet Comply nie pomagają.

2 minuty temu, requal napisał:

Odpuść sobie FA1 i Shanling ME100 chyba, że jednak lubisz trochę poczochrane wysokie? 

W takim razie chyba odpuszczę, dzięki za opinię.

• 0
Teraz, MrSheep napisał:

Ja niestety słyszę i to bardzo wyraźnie. Trzeba wziąć poprawkę na fakt, iż mam stosunkowo młode uszy ;) Łapię bardzo dobrego seala i sprawdziłem słuchawki z różnymi tipsami, nawet Comply nie pomagają.

W takim razie chyba odpuszczę, dzięki za opinię.

FA1 miałem, ME100 odsłuchwiałem demo. IMO nie ten poziom oczekujesz.

• Like 1

• 0
1 minutę temu, requal napisał:

FA1 miałem, ME100 odsłuchwiałem demo. IMO nie ten poziom oczekujesz.

Dzięki, wydaje mi się, że wiesz o czym mówię i o co mi chodzi ;) 

Miałeś może styczność z Sonicast Dirac+ MK2?

• 0
17 minut temu, MrSheep napisał:

Dzięki, wydaje mi się, że wiesz o czym mówię i o co mi chodzi ;) 

Miałeś może styczność z Sonicast Dirac+ MK2?

Nie, nie miałem i nie były w moim polu zainteresowań. Patrząc na wykres to jakąś górę na 3-4khz mają, ale nie wypowiem się, może ktoś inny. 

Edited by requal

• 0

W poniedziałek wybieram się po Apple ME186. Dam znać czy było warto, jeśli ktoś jest zainteresowany moją opinią. Jeśli nie spełnią oczekiwań będę szukał dalej. 

• Like 2

• 0
5 minut temu, MrSheep napisał:

W poniedziałek wybieram się po Apple ME186. Dam znać czy było warto, jeśli ktoś jest zainteresowany moją opinią. Jeśli nie spełnią oczekiwań będę szukał dalej. 

Jak już Sonicast Dirac, to bez +. Wersja z pilotem na kablu. Mniej wymagające jeśli chodzi o sprzęt i przyjemniejsze w odbiorze.

• 0
3 godziny temu, MrSheep napisał:

Uszanowanie :)

Po ostatnich przygodach z FLC8S i q-JAYS stwierdziłem, że chrzanić ten cały pseudo hi-end :D Szukam jakiegoś rozsądnego upgrade dla Sony MH1C. Czego oczekuję? Przede wszystkim naturalne strojenie, bez żadnych większych dipów i peaków w paśmie, a jak usłyszę sybilizację albo jakieś dziwne rzeczy dziejące się z wyższą średnicą albo górą to zabije ;) Do tego mile widziana wygodna konstrukcja oraz przynajmniej niezła izolacja od otoczenia.

Szczerze mówiąc zostałbym z MH1C, ale używanie ich poza domem to katorga przez fatalny kabel. Poza tym bas jest nieco zbyt miękki i dynamika delikatnie kuleje. 

Budżet powiedzmy do 300 PLN. Wolałbym go nie przekraczać, bo już nie raz przekonałem się, że inwestowanie w drogie dokanałówki (z wyjątkiem Etymotic) to najczęściej strzał w stopę, produkty z półki cenowej 1500 PLN mają najczęściej takie wady, że w głowie się to nie mieści.

Moje propozycje z tego co udało mi się znaleźć:

- Sonicast Dirac+ MK2

- Moondrop Aria

- Fidue A65

- Apple ME186 (wykresy wyglądają o dziwo zaskakująco dobrze)

- Final E3000 (jedyne z tej listy, które słuchałem, w ostateczności mogą być, ale chętnie bym poczytał jakieś porównania)

mój głos na A65. ma lis '18 i wygrały z E1 i Dirac+.

używam z Alien+ i DF Red. Bardzo trwałe. Brzmienie ocieplone, dobre wypełnienie, żadnych pików - driver musi się tylko z 5 min "rozbujać" - łatwo napędzić

• Like 1

• 0

Jestem bardzo ciekaw tych Apple ME186, więc sprawdzę je w pierwszej kolejności. Jeśli się nie sprawdzą poszukiwania będą trwały nadal.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

• Like 2

• 0
Teraz, MrSheep napisał:

Jestem bardzo ciekaw tych Apple ME186, więc sprawdzę je w pierwszej kolejności. Jeśli się nie sprawdzą poszukiwania będą trwały nadal.

Daj znać jak te doki od Apple! 

• Like 1

• 0
25 minut temu, MrSheep napisał:

Jak tylko je dostaniesz daj znać jak grają

Edit. Nie zauważyłem wyżej 😯

Edited by pawelekdabek

• 0
16 godzin temu, zOrg napisał:

mój głos na A65. ma lis '18 i wygrały z E1 i Dirac+.

używam z Alien+ i DF Red. Bardzo trwałe. Brzmienie ocieplone, dobre wypełnienie, żadnych pików - driver musi się tylko z 5 min "rozbujać" - łatwo napędzić

A65 wygrały z E1? ciekawe stwierdzenie, miałem A65, a teraz mam E1 i bym nie wrócił :P

• 0
W dniu 20.07.2019 o 15:14, pawelekdabek napisał:

Probowalem róznych innych droższych i jedynie Aune E1 były dla nich krokiem w przód.

E1 też mają miękki bas.

• Like 1

• 0
W dniu 20.07.2019 o 15:26, requal napisał:

Odpuść sobie FA1 i Shanling ME100 chyba, że jednak lubisz trochę poczochrane wysokie? 

ME 100 mają bardzo fajne wysoki,bez sybilantów. Nie wiem na czym i ile ich słuchałeś @requal ale albo były niewygrzane albo znalazłeś źródło niezgrywające się z nimi. Mam od kilku miesięcy i nic takiego nie zauważyłem

A Moondrop Crescent do dużo słabsze granie o co najmniej dwie klasy od Me 100

Edited by Jaro54

• 0

@Jaro54Nie wiem, czy były, czy nie. Zarówno E1 jak i Me100, to nie poziom Flc8s, więc nie chodzi o cofanie się. 

Ja osobiście wybralbym conajmniej Moondrop Kanas Pro, które mi się bardziej podobały. 

Odnośnie gładkiego grania te FAD e3000 są też calkiem niezłe. Tylko izolacja i głośność licha. 

Crescent zresztą też. 

• 0
W dniu 20.07.2019 o 13:16, MrSheep napisał:

upgrade dla Sony MH1C