Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Bezprzewodowe doki


moniek92

Pytanie

Witam wszystkich,

Już parę razy mi pomogliście, więc zwracam się do Was z kolejnym pytaniem. Kiedyś bardziej interesowałem się tematyką i polecanymi modelami, ale coraz mniej czasu a widzę, że coraz to więcej takich modeli wychodzi, ale do sedna:

Poszukuję słuchawek dokanałowych bluetooth do zastosowań ogólnych, tj. chodzenie/autobus/rower/siłownia.
 

Z racji ubogiego DAC'a w telefonie (xiaomi redmi note 5) moje aktualne słuchawki (rock zircon'y) do ww zastosowań trochę się nie nadają, poza tym zaczyna mnie irytować kabel.

Szukam brzmieniowo czegoś podobnego do powyższych, jednak muszą spełniać kilka warunków: przynajmniej 5-6h na jednym ładowaniu, najlepiej bez kabla (coś jak airdotsy itp), ewentualnie z jak najmniejszym kablem, cena - im mniej, tym lepiej, aczkolwiek jestem otwarty na propozycje.
Jednym z takich moich "strzałów" są Xiaomi Mi Air Dots - ale pojęcia nie mam jak grają. Może ktoś z forumowiczów posiada takowe?

Z góry dzięki,

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 19.07.2019 o 19:52, soulreaver napisał:

Sprawdź czy masz apt-x w tym smartfonie. Jeżeli tak to szukaj słuchawek z apt-x. Jeżeli nie to szkoda kasy na słuchawki BT.

Na stronie aptx widnieje informacja, że ten smartfon posiada wyżej wymienione. Polecisz coś budżetowego ale jednocześnie spełniającego te dwa warunki z posta?

W dniu 20.07.2019 o 01:12, Play napisał:

Redmi note 5 ma nawet ldaca. Poza tym nie gra wcale tak źle

Porównując do np. iphone xs to jest niewystarczający, zbyt mała moc, jakość też na kolana nie powala. Poza tym potrzebuję czegoś bez kabli. 
Macie jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jaworrr napisał:

@Karmazynowy je ma. Z tego co pamiętam to pisał, że nie tłumią zbyt mocno przez płytkie mocowanie w uchu i że na wyższej średnicy jest pik i czasami sybilizują. Ale to mogło się zmienić wraz z ich wygrzaniem. 

 

 

Bardzo się wygładziły, to jest przyjemne, przestrzenne granie z mocnym basem. Sporo zależy od tego z jakim telefonem (kodekiem) grają, bo to trochę ingeruje w dźwięk. Izolacja faktycznie średnia bo tipsy są nietypowe i nie ma głębokiej aplikacji, przynajmniej u mnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

 @Mayster @soulreaver @Jaworrr

To może zadam takie techniczne pytanie - myślicie, że usłyszę różnicę zwykły kodek vs AptX vs AptX HD?
Nie wiem czy jestem audiofilem, póki co, nie stać mnie na sprzęty za xxxx-x, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Aczkolwiek różnice np. między moim telefonem a Dell-em Latitude (z tych nowszych) wyłapuje od razu.
Mam też kilka par słuchawek w domu, ale wszystkie na kablu - do tego FX-audio DAC X6 - jednak tutaj zbyt mała impedancja słuchawek, więc nie mam jak przetestować jakości vs moje "główne" (zmodowane ISK HD 580, czy Takstary 6k).

Nie wiem ile Wam to mówi, ale ciężko mi się wypowiedzieć w jakikolwiek inny sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@moniek92 nie wiem jaka jest różnica w jakości między tymi kodekami. Ja bym się tym nie przejmował, zwłaszcza że doki używasz w ruchu i hałasie więc niuanse się w tym zgubią.

Mam jedne słuchawki na bt 4.0, do tego TIdal Hifi i uważam że jest lepiej niż dobrze jeśli chodzi o ich używanie w ruchu i na siłowni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.07.2019 o 15:30, moniek92 napisał:

(...) Poszukuję słuchawek dokanałowych bluetooth do zastosowań ogólnych, tj. chodzenie/autobus/rower/siłownIA (...) 

Też kiedyś chciałem IEMy do zastosowań jak powyżej, a odkąd mam Shure 535 (jakieś pół roku) to nie pamiętam kiedy włączałem duże audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 @waski

Miałem kiedyś słuchawki "w tym stylu" i niestety nie odpowiadał mi ten kabel, poza tym Twoje zdecydowanie wykraczają poza mój budżet. Mam też nauszne bluetooth, ale one nie nadają się do niektórych czynności (siłownia, czy gdy jest za ciepło - strasznie się uszy pocą). Kumpel ma AirPodsy i jednak wygoda użytkowania jest nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@moniek92nie chciałem Ci polecać tych Shure tylko wzięło mnie na takie przemyślenia, bo kiedyś chciałem słuchawki do sportu, a skończyło się, że korzytsam z nich ciągle do domowego słuchania.

Kabel jest faktycznie beznadziejny z użytkowego punktu widzenia.

Dla mnie AirPodsy mają jedną super zaletę: szybko się je wyciąga i wkłada, do ucha z powrotem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, moniek92 napisał:

 @Mayster @soulreaver @Jaworrr

To może zadam takie techniczne pytanie - myślicie, że usłyszę różnicę zwykły kodek vs AptX vs AptX HD?
Nie wiem czy jestem audiofilem, póki co, nie stać mnie na sprzęty za xxxx-x, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Aczkolwiek różnice np. między moim telefonem a Dell-em Latitude (z tych nowszych) wyłapuje od razu.
Mam też kilka par słuchawek w domu, ale wszystkie na kablu - do tego FX-audio DAC X6 - jednak tutaj zbyt mała impedancja słuchawek, więc nie mam jak przetestować jakości vs moje "główne" (zmodowane ISK HD 580, czy Takstary 6k).

Nie wiem ile Wam to mówi, ale ciężko mi się wypowiedzieć w jakikolwiek inny sposób.

 

 

Różnica pomiędzy standardowym kodekiem SBC a Apt-X jest taka że SBC osiąga zwykle przepływność na poziomie 192 kbps, natomiast Apt-X osiąga zawsze 320 kbps. Myślę że to każdy jest w stanie usłyszeć, nawet "na mieście". 

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności