Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koncerty jazzowe


Bednaar

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z sugestią @D7D niniejszym zakładam wątek o koncertach jazzowych. Proponuję, by zamieszczać tu zarówno zapowiedzi koncertów, które się odbedą i naszym zdaniem warto zarekomendować, jak i relacje z koncertów, na których niedawno byliśmy.

Od razu zapowiedzi wydarzeń w jednym z najbardziej jazzowych miast w Polsce, jakim jest Łódź - w końcu miasto Michała Urbaniaka, a zarazem moje miejsce zamieszkania :)

Obecnie trwa u nas 12 edycja Letniej Akademii Jazzu - szczegóły najlepiej przeczytać tutaj: http://letniaakademiajazzu.pl/

Niewątpliwie największym wydarzeniem tegorocznej edycji jest koncert Bill Frisell Trio - 18 lipca, godz. 19:00 (przed Mistrzem Frisellem zagra trio Szymona Miki - naszego rodzimego młodego gitarzysty). Gorąco polecam - wspomniałem już w wątku All That Jazz, że wybieram się na ten koncert.

Ponadto w sierpniowe niedziele na Rynku Manufaktury będą koncerty (wstęp free!) z cyklu Manu Summer Jazz Sundays. Program koncertów (początek ok. godz. 17:00):

04 sierpnia -  Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski

11 sierpnia - Wojciech Karolak i Paweł Serafiński

18 sierpnia - Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański

25 sierpnia - Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.

Na pewno wybiorę się na Karolaka/Serafińskiego i Dębskiego/Ścierańskiego.

Po czwartkowym koncercie Frisella zamieszczę tu swoją krótką relację.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Łodzi, w Wytwórni w ramach 12. Letniej Akademii Jazzu zagrało Bill Frisell Trio w składzie Bill Frisell - gitara, Thomas Morgan - kontrabas i Rudy Royston - perkusja. Nie jestem w stanie zgrabnie opisać wrażeń z koncertu, gdyż do tej pory jestem urzeczony światem dźwięków, jakim obdarzył nas Frisell - grał na gitarze elektrycznej, m.in. z efektem pozwalającym na powtarzanie i nakładanie określonych fraz, dzięki czemu momentami słychać było harmonie kilku gitar jednocześnie. Jak wielu z Was wie, Frisell ma dość eklektyczny repertuar - od maistreamowego jazzu po country, na tym koncercie było mocno jazzowo i bluesowo (na bis zgrał m.in "Epistrophy" Monka), country nie stwierdziłem. Sekcja rytmiczna: wyśmienity kontrabasista i genialny perkusista. Ogólnie rzecz biorąc jestem pod wielkim wrażeniem i był to w z pewnością jeden z najlepszych koncertów, na jakich do tej pory byłem. 
Przed Frisellem zagrało trio młodego polskiego gitarzysty, Szymona Miki. Myślę, że nieprzypadkowo wybrano taki support, gdyż Mika w pewnym stopniu jest zapatrzony w grę Frisella, ale mam mieszane uczucia po jego występie. Całe trio to sprawni technicznie muzycy, ale zaczęli dość niemrawo, jakby stremowani i nie było słychać porozumienia między muzykami - jakby grało trzech solistów. W miarę upływu czasu jednak muzycy się rozkręcali, zaś najlepszy kawałek zagrali na sam koniec ich występu, tuż przed przerwą. Mam nadzieję, że ci młodzi obiecujący muzycy z biegiem lat się ograją i rozwiną skrzydła. 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności