Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lista - Matka wszystkich list :)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakiś czas temu postawiłem przed sobą zadanie przesłuchania każdego utworu z listy TOP 500 Rolling Stone. Idzie mi całkiem nieźle i zdecydowanie polecam. 

Sprawa na dłuższy czas bo słucham od dechy do dechy.

 

http://www.rollingstone.com/music/lists/500-greatest-albums-of-all-time-19691231

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla jazzheadów:

 

https://www.udiscovermusic.com/stories/50-greatest-jazz-albums-ever/

 

... ale np. z Weather Report wybrałbym Sweetnighter albo Mysterious Traveller. Heavy Weather jest całkiem fajne, przystępne i najbardziej przebojowe (m.in. słynny Birdland), ale moim zdaniem nie jest to ich najlepsza płyta, w mojej klasyfikacji nawet nie jest na podium. No i zamieniłbym miejscami pierwszą dwójkę - wolę A Love Supreme niż Kind Of Blue.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista wszystkich list? Tutaj bardziej pasuje metacritic:
https://www.metacritic.com/browse/albums/score/metascore/all?sort=desc

Średnia ocen profesjonalnych krytyków z największych stron + oceny użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, awayeah napisał:

Dzieci, która ta matka przynosi na świat chyba nie do końca są takie jakby się oczekiwało :) Spartanie by je w przepaść rzucili bez większego namysłu:

W tym roku podobno szansę na wysokie miejsce ma Sarsa :D Na listach metalowych "best of" jest sporo dobrego, natomiast faktycznie te wrzucone przez Ciebie to jakiś żenujący żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oni chcą potwierdzić tezę mówiąca że rock się skończył w latach 70tych i stąd tytuły płyt z innych gatunków? :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Wszystkie poglądy są subiektywne, więc pełnej zgody nigdy nie będzie i być nie powinno ;) 

Wpływ Elvisa na zmiany obyczajowe w muzyce / na estradzie jest trudny do przecenienia :) 

 

 

Zgoda, ale chyba nikt mi nie powie, że muzycznie Elvis jest bardziej wpływowy niż Chuck Berry, The Beatles, The Velvet Underground czy Kraftwerk ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz pod uwagę linię czasową to tak, bo Beatles brali garściami z Elvisa.
Od muzyki po prezencję.


As teenagers, The Beatles, especially John Lennon, were strongly influenced by Elvis Presley. They started wearing their hair slicked back like Elvis. They admired his rebelliousness and his appeal to women, not to mention his musical talent.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spojrzymy na muzykę rozrywkową przed Elvisem i po Elvisie, trudno nie dostrzec gigantycznej siły zmieniającej oblicze całej branży.

 

Warto też pamiętać, że my, tzn. ludki przez lata zamknięte za żelazną kurtyną, w znacznie mniejszym stopniu odczuwaliśmy zmiany, w czasie kiedy on się faktycznie działy. Do nas dochodziły jedynie "wstrząsy wtórne" i to na ogół z bardzo dużym opóźnieniem. Tak więc, nasze odczucia, a co za tym idzie oceny mogą być inne.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis Presley jest teoretycznie protoplastą rocka, więc wywarł dość istotny impakt na współczesną muzykę popularną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności