Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 1000zł


m1804

Pytanie

Dzień dobry,

w moich słuchawkach creative aurvana live pękł pałąk przez co zostałem zmuszony do szukania nowego sprzętu. Słuchawki muszą być bardzo wygodne ponieważ będą służyć między innymi do długiego przesiadywania przed komputerem. Do youtube czy innych głupot wystarczą jakiekolwiek sprawne słuchawki jednak wieczorami lubię zgasić światło i posłuchać ulubionej muzyki, wtedy już zwracam uwagę na jakość dźwięku. Zawsze skłaniałem się do słuchawek wokółusznych o zamkniętej budowie lecz teraz dowiedziałem się że otwarte/półotwarte mają lepszą scenę. Zastanawiam się nad parą dac+amp w jednym i do tego słuchawki z wysoką impedancją. Za całość nie chcę dać więcej niż 1000zł.

 

Za taką kwotę chciałbym dobrać słuchawki najbliżej trafione do mojego gustu i preferencji muzycznych, także postarałem się opisać je najlepiej jak potrafię. Wydaję mi się że mogłem zaufać temu poradnikowi od audiofanatyka: https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

 

bas: zdecydowanie ciepły "Mniej osób preferuje bas o słabszym uderzeniu ale wyczuwalnym wydźwięku – bardziej mruczący, buczący i muzykalny, czasami aż rezonujący."  Lubię jak bas nisko schodzi i długo się utrzymuje

średnica: nie jestem pewny, ale lubię słyszeć wokal. Nie chcę żeby był gdzieś bardzo schowany

góra: nie wiem, ale przesłuchałem k240 i ten model odebrałem jako bardzo świszczący i wręcz nieprzyjemny więc raczej ciemna.

scena: lubię jak różne dźwięki skaczą mi głowie, lubię odróżniać wokal od tła. Chyba przez to też lubię ASMR hahah

 

Być może napisałem tutaj totalnie amatorskie bzdury ale jest szansa że ktoś coś zrozumie i mi pomoże z wyborem 😊

Mój obecny sprzęt to zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC-892 oraz chyba bardziej zabawka niż dac – Nexum Aqua. Tutaj specyfikacja (hp amp 60mw + dac akm4430. 24bit 192khz )

 

Lubię śledzić promocje i teraz np można dostać DT770 PRO 250 ohm za 479zł lub HD559 za 292zł na amazonie. Czy któryś model pasuje do mojego opisu?

361b1b1cf2332d765179853e19398969_original.jpg

Edytowane przez m1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1000 zł to na same słuchawki, czy razem z kartą? Ja mam aune x1s i K712 - dla mnie super, choć bas raczej nie schodzi do piekieł i nie wiem, czy góry nie będzie dla Ciebie za dużo. Jak wolisz ciemniejsze, to mogę sprzedać Beyery DT-150. Z innych możesz posłuchać HD-380 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Saiya-jin napisał:

1000 zł to na same słuchawki, czy razem z kartą? Ja mam aune x1s i K712 - dla mnie super, choć bas raczej nie schodzi do piekieł i nie wiem, czy góry nie będzie dla Ciebie za dużo. Jak wolisz ciemniejsze, to mogę sprzedać Beyery DT-150. Z innych możesz posłuchać HD-380 pro.

Dzięki za odpowiedź, jeśli polecicie mi kupić dac/kartę to na całość ze słuchawkami mam 1000zł. Jeśli uznacie że ta integra albo dac który posiadam w zupełności wystarczy to 1000zł mogę przeznaczyć na same słuchawki. Niestety sam aune x1s już przekracza budżet. 

Edytowane przez m1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś rano napisał to @chico99 sprzedawał K712 Pro za 550zł ...do tego DF Black albo używany red i masz dream team. :) Zawsze możesz polować dalej.

Hifiman he-400i jak tanio kupisz to z Hegelem super (też w dobrej cenie) w 1000zł się zmieścisz i zapweniam że synergia 100% (miałem). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, espe0 napisał:

Jakbyś rano napisał to @chico99 sprzedawał K712 Pro za 550zł ...do tego DF Black albo używany red i masz dream team. :) Zawsze możesz polować dalej.

Hifiman he-400i jak tanio kupisz to z Hegelem super (też w dobrej cenie) w 1000zł się zmieścisz i zapweniam że synergia 100% (miałem). 

Hifmana widzę minimalnie za 1000zł. O jakiego Hegela chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K240 są ciemne, ale mają podbitą górę na 7-10 kHz. Taka Beyerowska góra w AKG ;) Z dość mocnym wrażeniem "oderwania" sopranu od średnicy. HE400i/4XX są nieco jaśniejsze, ale nie mają tam piku, a właściwie mają lekki, ale niżej, na 5-6 kHz. Problem w tym, że różni ludzie inaczej słyszą różne częstotliwości, jedni są bardziej wrażliwi np. na podbicie na 10 kHz, inni na 5kHz itp. Bez posłuchania samemu, to nie będzie się wiedziało i żaden poradnik czy porada na forum nie wystarczy :( 

 

Natomiast jeśli przeszkadzała Ci góra w K240, to jest prawdopodobne, że również w DT770 będzie Ci przeszkadzać, bo jest dość podobnie zrobiona.

Więc raczej coś w stronę HD650 czy HE400i

 

Ale najlepiej iść do sklepu typu mp3store i po prostu posłuchać iluś modeli. W godzinę dowiesz się więcej niż czytając dziesiątki wpisów na forum i poradników ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiserów nie słuchałem, ale z recenzji wynika, że to brzmienie bez dociążenia, suche, nieefektowne.

Z kolei Fidelio X2 posiadam od dawna i bardzo je lubię. Brzmienie lekko zaznaczone na skrajach, świetny bas, a jak na konstrukcję otwartą to wręcz kapitalny, średnica delikatnie wycofana, góry trochę więcej, sporo detali, mnie nic nie kłuje. Scena bardzo dobra, szeroka, ale też ma kilka planów wgłąb. Jakość wykonania to inna liga niż plastikowe HD599. Philipsy to dość rozrywkowe, energetyczne brzmienie dające sporo frajdy z odsłuchów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności