Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer S-J750V


fastral

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

posiadam kolumny Pioneer S-J750V (bodajże 96 rocznik). Chciałbym podłączyć ów kolumny do komputera/laptopa a słuchawki zaczęły mnie męczyć.

Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach chciałbym prosić was o pomoc.

Wiem że będzie potrzebny DAC (zewnętrzny na USB) i wzmacniacz. Kiedyś posiadałem Asus Xonar U5 (sparowane z CAL) a teraz myślę o Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Czy idę dobrą ścieżką? Oraz aby można było korzystać na zmianę kolumny z słuchawkami.

Na temat wzmacniacza się nie wypowiem bo nie za bardzo wiem na co mam zwracać uwagę. Prawdopodobnie jakość kolumn nie jest najwyższa więc wzmacniacz nie powinien być na przerost jeżeli chodzi o cenę.

Przepraszam że nie podaję kwot w jakich chciałbym się zmieścić ale nie znam tego rynku.

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jako DAC/AMP poleciłbym FX-Audio DAC-X6 - eleganckie, ładnie wykonane urządzenie z zaskakująco dobrym wyjściem słuchawkowym i parą wyjść RCA z tyłu. Do tego komplet wejść cyfrowych - od USB, przez coax, a na optyku kończąc. Często można je dostać z drugiej ręki za ok. 250 zł.

W kwestii wzmacniacza nie pomogę, tych kolumn Pioneera nigdy nie słyszałem. Rozejrzyj się za czymś tanim i sprawnym, najlepiej lokalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumnach nie ma żadnej tabliczki znamionowej. Znalazłem w internecie zdjęcie tych kolumn (maksymalna moc 100W i impedancja 6 om). Pytanie czy tak "duże" kolumny nadają się do pokoju kilkanaście metrów kwadratowych?

Czy wzmacniacz Yamaha A-S201 nadała by się do DAC FX-Audio DAC-X6  lub Audiotrak Prodigy Cube Black Edition ? (tak mi się zbiegło że kupuję telewizor i wzmacniacz wyszedł by za 550zł)

Edytowane przez fastral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe kolumny typowego rozmiaru od jakiejś wieżyczki. Kilkanaście metrów kwadratowych to ile dokładnie? Daj sobie spokój z tym nowym wzmacniaczem. Słabo to będzie grało. Kup coś w klasie D od chińczyków. I tak będzie to aż nadto wystarczające. Do tych kolumn nie ma sensu też daca kupować. Te kolumny to taka budżetówka że raczej ciężko ci będzie usłyszeć różnicę pomiędzy dacem a bez daca. Na twoim miejscu jeśli chcesz nowe to bym kupił jakiegoś wzmaka od chinoli a za resztę jakieś używane kolumny. DACa też od majfrendów można tanio jakiegoś w miarę sensownego wyrwać.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności