Skocz do zawartości
  • 0

Denon ah-d7200 vr beyerdynamic dt 990 pro


czarnuch1981

Pytanie

Witam obecnie posiadam słuchawki superlux hd 681evo, z których jestem średnio zadowolony, chciałbym je zamienić na słuchawki z wyższej półki i stąd moje pytanie : Czy jest sens kupować Denony za ponad 2 tysiące czy może wystarczy dt990 pro po przesiadce z superluxów aby była znaczące różnica w dźwieku ? W skrócie denon czy bayerdynamic ? Zdaje sobie sprawe że to dwie różne półki cenowe tylko czy warto dopłacać do denonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z d7200 daj sobie spokój, d5200 są lepsze, choć poduchy z skóry proteinowej robią im lekka krzywdę.

990 są dobre o ile trafisz na udaną sztukę i z wzmacniaczem który wyciągnie średnice. Ja dziś trochę krzywo patrzę na syntetyczna średnicę modeli 770/880/990

pisane mobilnie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, retter napisał:

Z d7200 daj sobie spokój, d5200 są lepsze, choć poduchy z skóry proteinowej robią im lekka krzywdę.

990 są dobre o ile trafisz na udaną sztukę i z wzmacniaczem który wyciągnie średnice. Ja dziś trochę krzywo patrzę na syntetyczna średnicę modeli 770/880/990

pisane mobilnie
 

A w czym są lepsze te 5200 od 7200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skąd ograniczenie do tylko tych dwóch modeli?

Sennheiser audio technica hifiman nie leżą?

Mają być otwarte czy zamknięte - jak z izolacją, do domu czy do pracy?

Czy mają być przenośne?

Jaki wzmacniacz i źródło?

Jaką muzykę lubisz?

Co z wygodą czy to wielogodzinne odsłuchy czy od czasu do czasu?

Można wtedy coś poradzić łatwiej, ale i tak wtedy doradzi się zazwyczaj przesłuchaj X czy Y.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z początku chciałem wymienić superluxy na coś do około 1000 zł i tutaj wytypowałem 990 ale one nie do konca podobają mi sie z wyglądu wiec zacząłem szukać słuchawek które fajnie grają i też ładnie wyglądają i tutaj pojawiają sie denony oraz fostexy. Czy mają być otwarte czy zamknięte jest mi to kompletnie obojętne, słucham muzyki w domu 2-3 razy w tygodniu po 2h. Słuchawki bedą grały z ifi idsd le nano. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, czarnuch1981 napisał:

i też ładnie wyglądają

 

A to pojęcie względne, bo moim zdaniem jedne z najładniejszych słuchawek to Koss Porta Pro ;)

"Fajnie grają" - dla jednego to super precyzja, detale i przestrzeń, a dla drugiego - ciepłe brzmienie z mocnym basem.

Musisz koniecznie napisać, co wg Ciebie oznacza "fajne granie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nightowle/hawki też ładne i wygodne grają ciekawie, ale mi np. muzycznie nie leżą. 

Masz audio techniki msr7/990z, hifimany, 

Denony np dla mnie o ile jak mówisz ładne i grają fajnie to jednak wygoda nie dla mnie - za duża siła docisku. Bez sprawdzenia tego osobiście możesz się wkopać w nieudany zakup.

Ładnie wyglądające masz np b&w p7, ale tu tylko używki (px nie polecam). Podobnie oppo pm3. Dźwiękowo nie wszystkim leżą.

Sennheisery z massdropa 6xx. Fostexy th610 albo massdrop. Meze 99?

 

W tym budżecie nowe plus komis jest co wybierać.

Musisz sam zdecydować po odsłuchach.

Wydaje mi się, że możemy jedynie podać co w tym budżecie jest ciekawego do odsłuchów, jeśli nie określisz dodatkowych warunków typu rodzaj muzyki zamknięte/otwarte, które by trochę liste wyfiltrowały. Znane źródło to już jednak coś.IEM-ów rozumiem nie bierzesz pod uwagę. Raczej nauszne?

 

Jak to mówią jeden lubi świeże bułeczki a drugi córkę piekarza.

Ale uważaj bo 40tka się zbliża i kryzys wieku średniego. Po zakupie bw7 byłem zadowolony. Nawet bardzo zadowolony. Ale z zadowoleniem przyszła ciekawość... Czy może być lepiej i jak bardzo.

 

I audionervosa dopadła.

Skończyło się na zx2 + andromeda na mobilnym i olive 04hd, adi r2 dac, thx aaa 789 i etherach cx na stacjonarnym plus kabelki od jimmiego czy jakieś interkonektory.

Edytowane przez earnam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, earnam napisał:

I audionervosa dopadła.

A u mnie z kolei opadła. Jeszcze kilka tygodni temu po zakupie sap-2 myślałem o zmianie słuchawek na jakieś wysokoomowe zamknięte - dodatkowym impulsem były zauważone pęknięcia na plastikowych elementach moich K530LTD, w okolicach mocowania do pałąka. Skończyło się na zakupieniu iFi Audio ear buddy do Koss Porta Pro - teraz mam sympatycznego rezerwowego w razie awarii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, earnam napisał:

Jak nie upłynie min. rok to nie uznawaj się za wyleczonego...

U mnie wygląda to tak:

- kolumny Tannoy M1 - u mnie od 21 lat;

- Marantz M-CR503 - u mnie od 8 lat;

- AKG K530LTD - u mnie od 10 lat;

- Koss Porta Pro - u mnie od 5 lat.

Brakowało tylko wzmaka słuchawkowego. Zakupiony, gra, podoba się - nie zmieniam.

Chciałem podłaczyć KPP do SAP-2, ale mają za wysoką czułość - zakupiłem iFi Audio Ear Buddy. Działa, gra ładnie - zostaje, nie zmieniam.

Jak dla mnie - szkoda czasu i pieniędzy na żonglowanie sprzętem. Za dużo Muzyki przede mną do odkrycia :)

Oczywiście rozumiem audiofilia nervosa - sam to kiedyś miałem, ale nie tęsknię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności