Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

słuchawki i dac za 3500 złotych


ALuxannaR

Pytanie

 Będąc szczerym kompletnie nie chciałem robić tego postu z prostego powodu - wiem na co jestem upatrzony (HD600 + porządne źródło takie jak smsl t1, lub chord mojo) i prawdopodobnie z tym skończe, ale wychodzę z założenia, że zakup czegoś na co jestem ślepo upatrzony od 3-lat bez porządnej reewaluacji i porównania z konkurencją jest po prostu nierozsądny. Poki co spotkalem sie albo z brakiem odpowiedzi (cos co rozumiem, nie kazdy fan audio musi gustować w mid-fi) i odpowiedziami, które kompletnie z moimi wymaganiami się nie zgadzają, dlatego też mam nadzieję, że przynosząc wiadomośc na to forum (i drugie, również popularne polskie forum audio) dostanę w odpowiedziach propozycje zgodne z moimi wymaganiami. Słuchawki będę zamawiał do odsłuchu 1 sierpnia. Moje wymagania są następujące:

  1.  lubię lekko ciemnawe i ciepławe brzmienie z nasyconą średnica i lekko wycofanymi skrajami. Scena nie musi być jakoś szeroka, a także odwzorowanie nie musi być hehe, wzorowe. Po prostu wszystko powinno  być dobrze odseparowane i poukładane. Bardzo lubię równe zejście, ale biorąc pod uwage, że HD600 są moim głównym kandydatem chyba oczywistym jest to, że nie jest to dla mnie pierwszy i najważniejszy priorytet.
  2. zestaw powinnien być dostępny do rprowadzenia w krakowskim mp3store. Nie interesują mnie używki / sprowadzanie ze stanów / chin / rosji / kambodży. Pan z krakowskiego mp3store jest genialny i bardzo go lubię, dlatego chciałbym pośrednio dać mu podziękowanie w postaci marży (i również z tego miejsca go pozdrawiam).
  3. Słuchawki MUSZĄ być otwarte. Aktualnie mieszkam z rodziną i chciałbym usłyszeć, gdy mnie wołają, a słuchawki mam założone na głowie.

 

 Co spełnia moje wymagania, ale ostatecznie mnie nie intersuje:

  • Sennheiser HD650/R70x - co prawda tych pierwszych nigdy nie miałem okazji posłuchać, a brzmienia drugich już kompletnie nie pamiętam (pamiętam natomiast uczucie "jest podobne, ale to nie to" jakie mi pozostawiły), ale patrząc po wykresach obie pary cec**ją się brzmieniem sześćsetek, ale posiadają inną charakterystykę i ilość basu, a wydaję mi się, że to właśnie on jest powodem przez który HD600 tak mi się podobają - nie jest on równy, ale jest on ciepły i relaksacyjny, a jego ilość pozwala mi się zanurzyć w genialnej średnicy HD600 bez bycia przez niego rozproszonym.
  • HD660s - słuchałem ich dosłownie dzisiaj i muszę przyznać, że kompletnie się na nich zawiodłem. Po recenzjach można wynieść wrażenie, że może te słuchawki nie brzmią jak inni reprezentanci serii 6 i ich poprzedników z serii 5, ale posiadają one genialne odwzorowanie, które zapiera dech w piersiach... No, kompletnie się z tym nie zgadzam, może (pewnie) była to wina źródła (smsl m3), ale na moje uszy to w zamian za co prawda lepsze, ale wciąz typowe dla senków z tej serii zejście dostajemy niewyobrażalnie chude i niepoukladane sluchawki, ktore nie reprezentowaly zadnej charakterystyki z recenzji, ktore i tak mnie by zbytnio nie interesowały.
  •  

Plan jest taki, by wybrac polaczenia, ktore w tym przedziale cenowym wydaja sie byc najciekawsze. Oczywiscie nie mowie o wszystkich mozliwych kombinacjach, tylko tych ciekwaych ;)
Co na pewno odslucham:

  • chord mojo
  • HD600

Co chcialbym odsluchac, ale moze tego po prostu nie dac sie zalatwic:

  • SMSL T1
  • HE-400i

Pozostaja, ze tak powiem "4 sloty" na sprzet do zamowienia. Jestem otwarty na wszystkie propozycje spelniajace to co wyzej napisalem. Szczegolnie interesuje mnie jakies ciekawe polaczenie do sundar hifimana. Sluchalem ich przez doslownie przez dwie minuty z x1s i były ok, ale ich średnica była troche suchawa.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi!

Edytowane przez ALuxannaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Masz problem bo dzwięk jaki szukasz dobrze zrealizowany jest w starszych rzeczach albo wysokie topowe modele.

HD600 było aż 3 wypusty, starsze mam uwielbiam nowych już nie. HD660s to już bardziej efektowne brzmienie.

R70x nie maja tej magii, hd650 niby fajne ale to nie to.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaję sobię sprawę, że w pewnym momencie moje preferencje zanurzą mnie w świat retro, ale zarazem miałem współczesne HD600 na uszach i jak na moj plebejuszowy słuch, że tak powiem wysterowany na Somic V2 są one jak najbardziej wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź pod uwagę Audioquest NHC lub NO. Nie są tak wymagające co do źródła jak HD600, ale to źródło powinno być raczej jasne.

Edytowane przez hemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście miałem podobny dylemat i u mnie padło na aune s6 pro + Hifimany 400i - tyle że nie wiem czy dla Ciebie nie za jasne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem jednocześnie hd600-2 oraz he4xx (ciemniejsze niż he400i). Cóż 4xx czarować nie umiały ;p choć dobrze zasilone są lubiane.

Ale przez długi czas używałem hd600 z kanapki tylko mocnej z bas bostem więc problem dołu dla mnie nie istniał ;p ale to taka mała cegła ;D mobilne nie ale przenośne już tak.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, neonlight napisał:

https://audeos.pl/pl/p/AKG-Superlux-wkladki-gabkowe-foam-net-pad-para/283

 

Powyższe wkładki trzeba włożyć pod pady i gotowe, zmiana jest dosyć drastyczna, z neutralnej barwy dźwięku robi się ocieplona, z mocną podstawą basową.

 

Dzięki. Spróbuję jutro z wkładkami od Beyerdynamic. Bo tak bez modowania, to po początkowym wielkim entuzjazmie (trwającym jakieś 15 minut) to te 4XX podobają mi się coraz mniej. Nawet zastanawiałem się, czy ich nie sprzedać i nie spróbować czegoś typu Fostex T50RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności