Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy: relaks o wysokim SQ do 1000 zł


side

Pytanie

Po niefortunnym zgubieniu duetu Radsone ES100 i iBasso IT01s, szukam dokanałówek, które:

 

Użytkowo i obowiązkowo będą:

- OTE

- budowa CIEM

- tylko tipsy, żadnych pianek

- pod czapkę, do położenia się w łóżku

- grające ze zwykłego telefonu lub Radsone ES100, lub LG G7 fit, lub z dongla ibasso dc01

- bez potrzeby wymiany kabla na dzień dobry

- do kupienia w PL

 

Brzmieniowo:

- nie angażujące brzmienie

- do relaksu w łóżku i na spacerze

- duża przestrzeń i głębia

- spójne brzmienie

- o możliwie wysokim SQ

 

Miałem i które pamiętam:

Ety - aplikacja nie dla mnie

Flare R2s - spoko dźwięk, ale nie dla pianek

Aune E1 - za dużo basu i wolę budowę typu Ciem

Oriveti NP - genialna wygoda, ale drive flex za mocny

GR07 - nie złapałem seala i było za chudo

 

Co polecacie? 🙂

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 godzin temu, side napisał:

Po niefortunnym zgubieniu duetu Radsone ES100 i iBasso IT01s, szukam dokanałówek, które:

 

Użytkowo i obowiązkowo będą:

- OTE

- budowa CIEM

- tylko tipsy, żadnych pianek

- pod czapkę, do położenia się w łóżku

- grające ze zwykłego telefonu lub Radsone ES100, lub LG G7 fit, lub z dongla ibasso dc01

- bez potrzeby wymiany kabla na dzień dobry

- do kupienia w PL

 

Brzmieniowo:

- nie angażujące brzmienie

- do relaksu w łóżku i na spacerze

- duża przestrzeń i głębia

- spójne brzmienie, raczej jaśniejsze

- basu może być trochę więcej w stosunku do reszty pasm, bo podczas ruchu on się gubi, gdy jest go za mało

- o możliwie wysokim SQ

 

Miałem:

Ety - aplikacja nie dla mnie

Flare R2s - spoko dźwięk, ale nie dla pianek

Aune E1 - za dużo basu i wolę budowę typu Ciem

Oriveti NP - genialna wygoda, ale drive flex za mocny i za bezpośrednie granie

GR07 - nie złapałem seala i było za chudo

I jeszcze kilka, które średnio pamiętam.

 

Co polecacie? 🙂

Flc8s sa takie, idealne na spacer i codzienny uzytek. Dorwiesz w tej cenie, a jak nie to możesz poszukac używek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, side napisał:

- OTE

- budowa CIEM

- tylko tipsy, żadnych pianek

- pod czapkę, do położenia się w łóżku

- grające ze zwykłego telefonu lub Radsone ES100, lub LG G7 fit, lub z dongla ibasso dc01

- bez potrzeby wymiany kabla na dzień dobry

- do kupienia w PL (Brak)

 

Brzmieniowo:

- nie angażujące brzmienie

- do relaksu w łóżku i na spacerze

- duża przestrzeń i głębia

- spójne brzmienie, raczej jaśniejsze (Brak)

- basu może być trochę więcej w stosunku do reszty pasm, bo podczas ruchu on się gubi, gdy jest go za mało

- o możliwie wysokim SQ

 

To co wyżej plus fajna rozdzielczość i super wygoda będzie w MD+. W PL tylko używane niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, side napisał:

@Dzudas MD+ pójdą z telefonu? Nie braknie im prądu?

Wg. specyfikacji: 10 Ohm, 109 dB/mW więc po wpięciu do ziemniaka zagrają, u mnie w V30 bez trybu wysoko-oporowego mam tak około 20% skali, więc mnóstwo mocy zapasowej.

 

Ostrzegam tylko, że bardzo niski opór, dość mocno zróżnicowany na całym paśmie, działa też w pewnym sensie na minus, źródło powinno mieć dość niską impedancję wyjściową. Powiedzmy max 2-3 Ohm, inaczej grają bardzo basowo, optymalnie ~1 Ohm jak dla mnie, im mniej tym mniej basu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem jednocześnie flc8n i MD+, więc może coś skrobnę. MD+ bardziej relaksujące, bardziej miękkie i płynne, bardzo wygodne. Gorzej kontrolowały dół, generalnie trochę ciemniejsze brzmienie. FLC jaśniejsze, bardziej energetyczne, grają lepiej ze słabszego źródła niż MD+, można konfigurować tonację filtrami, również bardzo wygodne (ale występował delikatny driver flex). Generalnie wielu osobom się granie FLC podoba, wg mnie warto zaryzykować. Ja swoje sprzedałem jakoś za 700 zł kilka miesięcy temu, boję się jedynie, że one nie będą jednak wystarczająco nieangażujące i relaksujące. Moim zdaniem dużo lepsze słuchawki od md+.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za dotychczasową pomoc. Wysuwają się na pierwszy plan FLC. Szkoda, że z dostępnością MD+ nie jest tak łatwo jak z tymi pierwszymi.

Wiem, że @Methuselah poleca Ikko OH1, może OH10.

 

Zdaję sobie sprawę, że źródło mam niespecjalne, ale Tidal offline to konieczność i brak kasy na audio, więc telefon to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ewentualnie można się zainteresować dokami Shozy. Raczej trzymają się relaksującego brzmienia, choć niekoniecznie należy ono do jasnych.

Ogólnie wydaje się, że budżet jakieś trzy razy za mały, by spełnić wszystkie wymagania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 10.07.2019 o 23:39, side napisał:

Oriveti NP - genialna wygoda, ale drive flex za mocny i za bezpośrednie granie

 

Może OH300 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.07.2019 o 10:40, Mayster napisał:

 

Nawet na pewno, ale jeśli budżet 1000 jest nieprzekraczalny, to będzie ciężko :)

 

Żeby temat poniekąd domknąć, to napiszę, iż kupiłem OH300, dzięki nieocenionym radom @Methuselah 🙏 Słuchałem również Neo BG dzięki uprzejmości @Gourney 🙏

Jedne i drugie są świetne. Przeważyły niuanse.

Edytowane przez side
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, side napisał:

 

Żeby temat poniekąd domknąć, to napiszę, iż kupiłem OH300, dzięki nieocenionym radom @Methuselah 🙏 Słuchałem również Neo BG dzięki uprzejmości @Gourney 🙏

Jedne i drugie są świetne. Przeważyły niuanse.

Które lepiej wchodziły w uszy ? Ergonomicznie. i gdzie masz lepszy seal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Neo BG miałem takiego seala, jakby mnie zasysały. Na podobnych rozmiarowo tipsach oh300 wchodziły płycej. BG są mniejsze i ciut lepiej dopasowały się do moich uszu. Za to oriveti są trochę lżejsze. Tym samym komfort w jednych i drugich na podobnym poziomie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności