Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wybór słuchawek do ok. 3000 zł


Leanns

Pytanie

Cześć!

 

Postanowiłem, że czas wejść na wyższy level i kupić coś z wyższej półki niż moje byłe HD58x. Na codzień słucham głównie popu, trochę rocka, trochę R&B i to właśnie na słuchanie muzyki kładę największy nacisk. Słuchawki docelowo mają mi służyć również do miksowania oraz masteringu (choć tutaj nie będzie to większy problem bo w razie czego jest Sonarworks Reference). 

Na oku mam mniej więcej takie słuchawki:

 

- Focal Clear (używane ostatnio da się dorwać za trochę ponad 3 tysiące),

- Sennheiser HD800 (używane da się wyrwać poniżej 3 tysięcy),

- Focal Elex (nowe, poniżej 3k zł jeżeli bez cła i vatu, jak wpadną, to trochę więcej),

- Beyerdynamic DT1990 (nowe, za ok. 1800 zł),

- HiFiMan Sundara (nowe, ok. 1400 zł).

 

Jeżeli macie jakiś pomysł co z tego wybrać to byłbym wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie będę oryginalny i napiszę, że najlepszym sposobem na wybór słuchawek są odsłuchy. Każda inna metoda wyboru (w tym forumowe i pozaforumowe polecenia) niesie za sobą ryzyko porażki.

Jeżeli podobały Ci się HD58x to naturalnym ich rozwinięciem są HD800. Ale jednak skoro masz wydać trzy patole, to lepiej włożyć w to trochę wysiłku (czyli posłuchać) niż potem żałować źle zainwestowanych $$$. Howgh.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Z HD800 jest ten problem, że co najmniej drugie tyle ile one kosztują, trzeba władować w tor, żeby zagrały. Ja bym wybrał Elexy, najlepiej używane. DT1990 też były fajne, ale to jest studyjne granie - takiego szukasz? W tych okolicach cenowych warte rozważenia są także Denony D7200, Fostex TH610, a jak się postarasz to używane Hifiman Ananda/Edition. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
12 godzin temu, Leanns napisał:

JDS Labs Atom jako amp

Wiem, że cena nie gra ale to chyba budżetowy wzmacniacz. Czy się mylę?

Ostatnio słuchałem HD800 w połączeniu z Lector Docet (http://www.docethifi.com/cuffia.htm) i niby wszystko było dobrze (dynamika, przestrzeń, barwa) ale jakość dźwięku była niższa niż w przypadku połączenia z CV2+.

Gdyby tak samo było w przypadku JDS Labs Atom to powstaje pytanie, czy do tego wzmaka warto kupować drogie słuchawki, których potencjał nie zostanie wykorzystany?

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Melo2573 napisał:

Nie będę oryginalny i napiszę, że najlepszym sposobem na wybór słuchawek są odsłuchy. Każda inna metoda wyboru (w tym forumowe i pozaforumowe polecenia) niesie za sobą ryzyko porażki.

Jeżeli podobały Ci się HD58x to naturalnym ich rozwinięciem są HD800. Ale jednak skoro masz wydać trzy patole, to lepiej włożyć w to trochę wysiłku (czyli posłuchać) niż potem żałować źle zainwestowanych $$$. Howgh.

Niestety, ale raczej ciężko będzie z odsłuchami. Wiem, że to prowadzi do pewnego ryzyka, ale jestem w stanie to zaakceptować.

53 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Z HD800 jest ten problem, że co najmniej drugie tyle ile one kosztują, trzeba władować w tor, żeby zagrały. Ja bym wybrał Elexy, najlepiej używane. DT1990 też były fajne, ale to jest studyjne granie - takiego szukasz? W tych okolicach cenowych warte rozważenia są także Denony D7200, Fostex TH610, a jak się postarasz to używane Hifiman Ananda/Edition. 

Szukam czegoś co nada się zarówno do dłuższego słuchania muzyki, jak również do miksowania i masteringu. Coś co jest w stanie zapewnić zrelaksowany ale wciąż w miarę studyjny dźwięk. Elexy ciężko jest dorwać jakoś sensownie taniej na internecie. Na Ebayu wprawdzie są po 600$ ale za te 100$ czyli ok. 380 zł więcej wolę mieć już dwuletnią gwarancję.

 

Do dyspozycji mam Khadas Tone Board jako DAC oraz JDS Labs Atom jako amp. O HD800 słyszałem, że wiele można zdziałać modowaniem oraz EQ, ale jak ktoś stąd ma doświadczenia z tym związane to chętnie się dowiem więcej.

Edytowane przez Leanns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Melo2573 napisał:

Wiem, że cena nie gra ale to chyba budżetowy wzmacniacz. Czy się mylę?

Ostatnio słuchałem HD800 w połączeniu z Lector Docet (http://www.docethifi.com/cuffia.htm) i niby wszystko było dobrze (dynamika, przestrzeń, barwa) ale jakość dźwięku była niższa niż w przypadku połączenia z CV2+.

Gdyby tak samo było w przypadku JDS Labs Atom to powstaje pytanie, czy do tego wzmaka warto kupować drogie słuchawki, których potencjał nie zostanie wykorzystany?

Atom jest wybitnie dobry jak na swoją cenę, co z resztą znajduje odzwierciedlenie w pomiarach.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-new-jds-labs-atom-headphone-amp.5262/

 

Gdzieś na forum a internecie udało mi się znaleźć o połączeniu Atoma z HD800:

 

It will not have issues with the HD800. I have used them as a pair extensively, its one of those few amps that pulls out the low end grunt of the HD800 while showcasing the headphone's expansive stage imaging with clarity.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Leanns to oczywiście Twoja decyzja co zrobisz ale ta opinia, którą przytoczyłeś ma wg mnie małą wartość poznawczą: nie ma w niej informacji na jakim torze był testowany wzmacniacz (źródło, okablowanie), nie ma informacji z jakim sprzętem alternatywnym był porównywany lub choćby informacji o doświadczeniu w audio autora tej wypowiedzi.

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Melo2573 napisał:

@Leanns to oczywiście Twoja decyzja co zrobisz ale ta opinia, którą przytoczyłeś ma wg mnie małą wartość poznawczą: nie ma w niej informacji na jakim torze był testowany wzmacniacz (źródło, okablowanie), nie ma informacji z jakim sprzętem alternatywnym był porównywany lub choćby informacji o doświadczeniu w audio autora tej wypowiedzi.

 

 

Autor tamtej strony mierzy różne urządzenia przy pomocy wysokiej klasy analizatora Audio Precision APx555. Subiektywne testy robi po wyrównaniu poziomów głośności. Nie słyszy różnic między DACami czy kablami. To tak w skrócie.

 

Oczywiście, że z audiofilskiego punktu widzenia Atom zupełnie się nie nadaje do HD800. To jest duchowy następca (nie)sławnego o2, tylko lepszy. Ten wzmacniacz niczego nie upiększy, nie doda ani nie ujmie HD800 a jak one grają na "surowo", to każdy wie ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Kuba_622 napisał:

Autor tamtej strony mierzy różne urządzenia przy pomocy wysokiej klasy analizatora Audio Precision APx555. Subiektywne testy robi po wyrównaniu poziomów głośności. Nie słyszy różnic między DACami czy kablami. 

Generalnie jestem sceptycznie nastawiony do oceniania jakości dźwięku za pomocą analizatorów. A jeżeli ktoś do tego nie słyszy kabli to to już go skreśla definitywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Melo2573 napisał:

Generalnie jestem sceptycznie nastawiony do oceniania jakości dźwięku za pomocą analizatorów. A jeżeli ktoś do tego nie słyszy kabli to to już go skreśla definitywnie.

 

Audiofilska jakość dźwięku to coś całkowicie subiektywnego, więc trudno żeby można ją było zmierzyć analizatorem ;) Z tym, że on "nie słyszy żadnych różnic", to chyba trochę przesadziłem, natomiast walczy z kwiecistymi, audiofilskimi opisami, to na pewno.

 

Strona jest ciekawa, warto poczytać, niezależnie jaki kto ma światopogląd. Sam kiedyś zainspirowany zrobiłem sobie test porównawczy 3 DACów po wyrównaniu poziomów głośności (na ile to możliwe amatorsko). Po godzinie tak rozbolała mnie głowa, że raczej nie będę powtarzał tych "naukowych doświadczeń". Nie po to bawię się w audio, żeby mnie coś bolało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Kuba_622 napisał:

Oczywiście, że z audiofilskiego punktu widzenia Atom zupełnie się nie nadaje do HD800. To jest duchowy następca (nie)sławnego o2, tylko lepszy. Ten wzmacniacz niczego nie upiększy, nie doda ani nie ujmie HD800 a jak one grają na "surowo", to każdy wie ;)

o2 ujmował, i to sporo. Zostawiał z muzyki nieruchawy, szary szkielet. Zresztą nie mogło być inaczej ze względu na wysoką zawartość nonsensu w schemacie.

Na Atomie przepaści pewnie nie będzie. Z taniochy to SMSL SAP-II, dodać zasilacz liniowy i zmodyfikować. Oczywiście rozmawiamy tu o minimum sensu do czegokolwiek, co ma być furtką do lepszego świata niż wariacje na temat HD580. Ad rem:

- jak ma być wyraźnie, akuratnie, bez dociążania, słodzenia, robienia misia, itp. to kupić Beyerdynamic T90 i zmodyfikować, tzn. dotłumić plecy przetwornika, odtłumić front, dać szczelniejsze pady na welurze. Są w komisie akurat w wersji Jubilee. Nie tylko brać i działać. ;)

- jak ma być z dociążeniem, to Audeze LCD2F. Chyba najbardziej sensowny model tej firmy, szczególnie w kontekście cen za używki

- jeśli akurat drzemie w Tobie fan Grado, tylko jeszcze o tym nie wiesz, to celuj w model PS500 lub PS500e. To będzie coś z innej bajki niż dwie poprzednie propozycje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, majkel napisał:

o2 ujmował, i to sporo. Zostawiał z muzyki nieruchawy, szary szkielet.

 

Majkel, ja mówiłem o pomiarach, gdzie Atom wygląda bardzo dobrze. Można się spierać o przekładalność tych pomiarów na subiektywne doznania, to osobny temat. Ja się nie podejmuję, bo nie czuję się kompetentny.

 

02 to nie był udany wzmacniacz, nawet w pomiarach był taki sobie.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast HD800 kup sobie Beyerdynamic T1 v1 z numerem seryjnym od około 7000 w górę. Taniej i lepiej. Do tego duży wybór padów na ebay i nie tylko, jakbyś chciał dostosować brzmienie niewielkim kosztem. W HD800 trzeba zmienić kabel, żeby zagrały swoje. W T1 wystarczy odpiąć ekrany we wtyczce jack, a znam też inne mody do Beyerów, które je z jakością posuwają do przodu, ale na razie nie wyczaiłem, jak je zaimplementować w HD800. Żeby nie było - HD800 od kilku tygodniu znów są u mnie, a Beyerów mam 2 pary swoich od kilku lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności