Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAP a może DAC/AMP do IMR R1 Zenith oraz Etów


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wiele razy pomagaliście i teraz też na was liczę :) Zastanawiam się nad lepszym klasowo prostokącikiem do muzyki. Byłem na odsłuchach FiiO Q5 i bardzo podobało mi się połączenie z Zenithami, które dostały więcej detalu, bez znacznej ingerencji w ich bas. Noszę się także z zakupem Aliena+, ale wciąż nie jestem przekonany, czy na pewno będzie wygodniejszy niż kanapka z FiiO (obydwa będą używane wyłącznie w domu, więc mobilność to sprawa czwartorzędna zaraz po fakturze materiału na plecach tych sprzętów) i jak wpłynie na brzmienie Zenithów. Q5 ma także wyjście zbalansowane, co na pewno jest miłym dodatkiem (zbalansowana hybryda do Zenithów <3). W przyszłości chce kupić Etymotic ER4SR i to tez jest dosyć ważny dla mnie aspekt, żeby się dobrze z nimi zgrywało to urządzenie. Oczywiście jakieś propozycje mile widziane, w granicach 2 tyś, zarówno DAC/AMPów jak i DAPów. 

PS. Czy klasa źródła wpływa na brzmienie Q5? Podłączałem go do Samsunga J5 i nie wiem czy go tym nie ograniczałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenithy  na smoczej hybrydzie fajnie zgrywaja się z ibasso dx158. Pełna kontrola basu, gleboka i szeroka scena ,masa szczegolow ,bardzo dobre srednica i gora. Druga,trochę drozsza opcja z którą fajnie grają to sr15. Bardziej rozrywkowe ,muzykalne ,ale rownie detaliczne granie. Scema juz nie tak gleboka jak w ibasso ,ale fajna  synergia. 

Z opinii innych fajnie też potrafią zagrać z Pioneer xdp 100,ale samntego nie slyszalem.

 

Co do Q5 to klasa źródła nie powinna mieć większego znaczenia, bo odpowiada tylko za przekaz sygnalu. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada dac w Q5 

Edytowane przez Loke13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien + był dla mnie bardzo podobny trochę lepszy lub trochę gorszy do fiio x5 v1 i v2, natomiast użytkowo lepszy x5 biło aliena + dość mocno, obsługa, wygoda, soft, EQ, 2 karty.

Jeśli Tidal to ten kierunek też obrał x7-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
22 godziny temu, StAc napisał:

Ktoś jeszcze ma coś do polecenia? Pomóżcie hah :)

Ja używam z IMR Hiby R6 albo Radsone ES100 (bardziej mobilnie, a wciąż brzmi dobrze, ma świetny equalizer), a Loke też podał fajne opcje wyżej, generalnie teraz w dapach z androidem można już przebierać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loke13 @Najner

Dzięki za propozycję. Jeśli chodzi o DAP to nie musi mieć Andka, nie używam Tidal i Spotify, liczy się tylko synergia z R1 i ogólnie SQ. Warunek konieczny to upgrade w stosunku do M0 :)

Edytowane przez StAc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien+ jest ubogi funkcjonalnie po za analogowym potencjometrem, tu x5 wygrywa eq każdy preset elastyczny, softy, 2 karty, dac itd. Wygląd kuchenki ;D

X5 deko bardziej analogowy alien + trochę bardziej rasowy.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 19:00, StAc napisał:

Tak chyba zrobię. Wezmę Aliena, posłucham, w razie co oddam i kupię coś innego.

Alien+ jest świetny, ale on nawet ze spokojnych etymotikow zrobił maszynki do zabijania (prawie ;) ). Nie wiem czy takie agresywne granie zgra się z agresywnym charakterem Zenithow, ale możesz spróbować - daj znać jak wyszło, jestem ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliena nie słyszałem,  ale zenithy fajnie zagrały z sr15. On sam w sobie też gra dosyć energetycznie ,ale również muzykalnie co fajnie zagrało się z zenithami. Możesz spróbować też z cowon plenue d2. Mimo że to nie słyszałem, to z opisów wydaje się grać równie muzykalnie co sr15 ,więc może być ciekawie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności