Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Basowe IEMy do 1200 zł.


Adrian97

Pytanie

Grajek: Meizu Pro 6 Plus.

Gatunki: większość rap, rnb i funk.

Obecny sprzęt: iBasso IT01.

Preferencje: mój Meizu ma ostatnio problemy z działaniem Tidala wraz z equalizerem, w którym podbijałem niskie tony. Potrzebuję więc bardziej basowych iemów od ibasso it01 bym nie musiał po prostu bawić się equalizerem. Chciałbym żeby bas był potężny jednak żeby zostawił również miejsce dla reszty. Oczywiście chciałbym aby był to krok w przód jakościowo. Wiem, że niektórzy od razu kazaliby mi zwiększyć budżet do IMR jednak ostateczna cena to 1200. Jedyne modele, które na ten moment wpadły mi do głowy to Fiio FH5 i Vsonic GR07 Bass. Pozdrawiam

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, StAc napisał:

Jak nie Zenithy, to może Dunu Falcon-C.

 

Falcon-C to raczej nie basowe doki. Mają dobry bas, bardziej szczegółowy niż IMR (te mają ogólnie nieco lepszy bas pod kątem "sprężystości i namacalności"), ale ilościowo może nie zadowolić bassheada. FH5, a tym bardziej Vsonic GR07 Bass, to też nie są basowe doki. IMR R1 (czy R1 Zenith) będą pewnie lepszą opcją, większy "impakt", więcej subbasu, mocniejsze wypełnienie. 

 

 

@Adrian97 jeżeli nie chcesz wydawać wiele na R1 lub szukać używanych, to Whizzer Kylin A-HE03 w standardowej konfiguracji mogą być bardzo dobrą opcją za sporo mniejsze pieniądze. Bas będzie potężny, ale będzie też średnia (niższa odsunięta) i góra, a do tego scena jest spora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Methuselah napisał:

 FH5, a tym bardziej Vsonic GR07 Bass, to też nie są basowe doki.

What??? FH5 nie są basowe?! :huh:Przecież one tłuką basiorem tak, jak dobry zestaw car-audio z subwoofer'em. B) 

6 godzin temu, Methuselah napisał:

 IMR R1 (czy R1 Zenith) będą pewnie lepszą opcją, większy "impakt", więcej subbasu, mocniejsze wypełnienie. 

To mnie zmartwiłeś, bo czaiłem się na któreś IMR'y, ale skoro jest tak, jak napisałeś, to zdecydowanie sobie  je odpuszczę. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

What??? FH5 nie są basowe?! :huh:Przecież one tłuką basiorem tak, jak dobry zestaw car-audio z subwoofer'em. B) 

 

Tłuką subbasem przede wszystkim, ale bassheadom środkowego basu może brakować nawet na basowych tipsach.

Edytowane przez Methuselah
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wychodzi na to, że po prostu łatwiej jest być normalnym haha ;) zaraz się okaże, że trudniej znaleźć doki dla bassheada niż wyrafinowane, neutralno-naturalne, ciepło-zimne dla prawdziwego audiophajla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Methuselah napisał:

IMR R1 (czy R1 Zenith) będą pewnie lepszą opcją, większy "impakt", więcej subbasu, mocniejsze wypełnienie. 

 

To w dużej mierze zależy od filtrów... są takie, w których IMR będą miały mniej basu od FH5 - tak myślę, bo nie mam Fiio do bezpośredniego porównania.

Ale wnioski mam takie, że można je zmienić od dosyć równych i analitycznych po basotłuki właśnie przez filtry.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

To w dużej mierze zależy od filtrów... są takie, w których IMR będą miały mniej basu od FH5 - tak myślę, bo nie mam Fiio do bezpośredniego porównania.

Ale wnioski mam takie, że można je zmienić od dosyć równych i analitycznych po basotłuki właśnie przez filtry.

 

Tak, są takie konfiguracje. Pytanie jednak dotyczy basowych doków, więc oczywiste jest, że chodzi o konfiguracje zwiększające jego ilość, a nie zmniejszające.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Methuselah napisał:

 

@Adrian97 jeżeli nie chcesz wydawać wiele na R1 lub szukać używanych, to Whizzer Kylin A-HE03 w standardowej konfiguracji mogą być bardzo dobrą opcją za sporo mniejsze pieniądze. Bas będzie potężny, ale będzie też średnia (niższa odsunięta) i góra, a do tego scena jest spora.

Jak wygląda scena tych Whizzerów w porównaniu do FH5 ?

 

Ponadto zauważyłem że FH5 są bardzo zależne od źródła , scena i ilość subbasu zależy w głównej mierze  od źródła . Z jabłkiem SE jest bardzo chudo. Z M6 raczej neutralnie. Po podpięciu do integry macbooka byłem zaskoczony wielkością sceny oraz ilością  subbasu . Może to kwestia mocy. Wydaje mi się ,że telefon nie jest w stanie napędzić odpowiednio FH5 . 

Sorry za off top ;)

Jak myślicie który grajek pozwoli FH5 rozwinąć skrzydła pod względem właśnie dociążenia w basie i subbasie oraz wielkości sceny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, conrad1975 napisał:

Jak myślicie który grajek pozwoli FH5 rozwinąć skrzydła pod względem właśnie dociążenia w basie i subbasie oraz wielkości sceny

Shanling m5s,  fiio m9 też fajnie z nimi gra ,ale m11 i dx157/158 robią z nich naprawdę dużo lepsze sluchawki😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, conrad1975 napisał:

Jak myślicie który grajek pozwoli FH5 rozwinąć skrzydła pod względem właśnie dociążenia w basie i subbasie oraz wielkości sceny ? 

Mi obecnie bardzo dobrze grają w połączeniu LG G3 z DFB, a wcześniej i chyba najlepiej prosto z XDP-100r. 

 

W każdym razie, są bardzo czułe na impedancję wyjściową, najlepiej poniżej 1ohm, w przeciwnym razie robi się buła na basie.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności