Skocz do zawartości
  • 0

Kolejny temat o wokółusznych do 600zł


yoGhurrt1

Pytanie

Cześć,

Było wiele tematów o zamkniętych wokółusznych, ale przyznam szczerze, że im dłużej czytam tym bardziej głupieje, więc prosiłbym o pomoc w doborze słuchawek.


Najpierw to czego aktualnie używam - słuchawki to Sennheiser HD215. Noszą się dobrze, ale po długim czasie (jednakże, sytuacja dosyć rzadka) muszę nimi trochę poruszać bo zaczynają być niewygodne (fakt, że korzystam z nich codziennie w komunikacji miejskiej i w pracy). Dźwięk nawet mi odpowiada, jednakże, coraz bardziej mnie boli brak basu. Źródło trzeba dobrze rozkręcić i być w cichym miejscu żeby go poczuć lub w ogóle usłyszeć. Przykładowo, wystarczy, że wychodzę z bloku i bas wyraźnie lub całkowicie znika (zupełnie jakby stwierdził, że jednak wraca do domu). Miłe jest, że jest możliwość wymiennego kabla (z czego skorzystałem ale i tak nie jestem zadowolony). Niestety, słuchawki też już się zużywają - popękała mi wewnętrzna strona pałąka, a gąbka coraz bardziej się wyrabia, więc im dalej tym będzie gorzej.

 

Motorem do planów zmiany była zmiana źródła - kabel, który aktualnie mam, ma jakąś dziwną końcówkę i jack mi ciągle wypada z gniazda w telefonie, przez co musiałem zrobić prowizorkę, żeby to się jakoś trzymało.

Samo nowe źródło to Samsung S10e i tak zostanie na dłuższy czas. Nie mam 100% pewności, ale tutaj przetwornik dźwięku to Cirrus Logic CS47L93 (widziałem, że jest w S10 i S10+, więc powinien być i tutaj), który gra raczej ciepło.

 

Teraz, czego szukam w nowych słuchawkach - tak jak wyżej odpowiada mi to jak grają te Sennheisery, ale chciałbym pozbyć się cech, które mi przeszkadzają w tych słuchawkach - a więc przede wszystkim, bass musi się zgadzać. Jednakże, nie chciałbym iść w skrajność i jednak nie zagłuszać bassem średnicy i czegoś się tam doszukać.
Na pewno chciałbym, ponownie, żeby kabel był odpinany. Choćby dlatego, że jeżeli zdecyduję się na słuchawki i nie będą miały pilota - poszukam jakiegoś kabla, który rozwiąże mi ten problem.

Chciałbym żeby słuchawki były z dobrych tworzyw, a jeszcze lepiej, gdyby miały już metalowe elementy - chciałbym uniknąć pęknięć jakie mam w aktualnych słuchawkach. Miło by było, jakby były podatne na modyfikowanie lub serwisowanie (dostępność części), żebym ewentualnie mógł coś wymienić lub dać komuś do naprawy.

Szukam raczej słuchawek nowych - ale niektóre modele (z tych co widziałem jako sugerowane innym) nie są produkowane lub zbyt drogie jako nowe, więc w razie musu będę rozważał używane.

 

Co do samej muzyki - przede wszystkim elektronika i rap. Ostatnio trochę kalifornijskiego punku, czasem trochę jazzu, metal-folku lub jakieś inne wymysły. Ogólnie jestem otwarty na większość gatunków.

 

Jest jeszcze kwestia aktywnego tłumienia - rozważam jako rozwiązanie na brak izolacji w słuchawkach, ale widzę, że jest tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Aktualnie nie jest źle, ale tak jak wspomniałem, różnie bywa. Zazwyczaj jestem w stanie rozróżnić większość dźwięków, ale czasem, zwłaszcza metro i tramwaje, potrafią dobrze zagłuszać dźwięk. Dlatego też, prosiłbym o sugestie, czy brać pod uwagę coś jednak po prostu poszukać słuchawek, które zamknięte nie są tylko z nazwy.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sugerowałbym rozwiązanie w postaci dokanałowych z odpinanym kablem FiiO FH1 - możesz sobie je sprawdzić w jakimś stacjonarnym sklepie Mp3Store

Basu ci w nich nie będzie brakowało, a odpadnie ci problem z jakąkolwiek niewygodą jaką zazwyczaj powodują słuchawki nauszne poprzez uciski różne czy to muszli czy pałąka

Posiadanie gniazd MMCX umożliwa jednocześnie w tych słuchawkach dokupienie i podłączenie jakiegoś kabla Bluetooth i zrobienie z nich "bezprzewodowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te Beyerdynamic Custom One Pro wyglądają bardzo obiecująco i po kilku recenzjach, jestem nimi żywo zainteresowany. A może przypadkiem, ktoś widział je w Warszawie do odsłuchu?

blueme, dzięki za propozycję, ale dokanałowe zupełnie mi nie odpowiadają.

 

Dobra, są do odsłuchu w warszawskim MP3Store.

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności