Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mikrofon - coś lepszego od Zalman zm-mic1 w racjonalnej cenie


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś mikrofonu z do celów jakichś luźnych podcastów, czy innych raczej amatorskich aktywności internetowych. Mam Zalmana zm-mic1, ale bardzo zaszumia nagranie, a też mam wrażenie że muszę dość głośno mówić, żeby w miarę czytelnie nagrywało - albo to po prostu problem mojej wymowy :) Nie wiem, bo nie nagrywałem niczego wcześniej z udziałem własnego głosu. Ewentualnie trafiłem na jakąś wadliwą sztukę lub to wina zintegrowanej karty dźwiękowej... choć próbowałem na dwóch różnych laptopach - różnica była, ale nie jakaś znaczna.
Mogą być zestawy typu mikrofon + jakiś zewnętrzny układ pomijający problem karty dźwiękowej. Szukam czegoś w racjonalnej cenie, głównie do eksperymentów na ten moment. Pewnie w okolicach +/- 200zł, wiadomo że można zawsze coś dorzucić jeśli mamy do czynienia z czymś wartym uwagi w zbliżonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sprawiłem normalny mikrofon Behringer XM8500, do tego wzmacniacz USB na kablu Behringer mic 2 i prosty statyw.
Tanio i przyzwoicie, ale następnym razem dopłacę do normalnego wzmacniacza USB z regulacją, bo jest wygodniejszy w użyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a coś w celu polepszenia jakości dźwięku na USB? Bo być może wejście słuchawkowe w tych zintegrowanych kartach jest głównym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthass

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest Mikrofon pojemnościowy USB, który ma już wbudowane kontrolery i działa na zasadzie plug & play, od razu można odpalić Audacity i cieszyć się gotowym nagraniem do ewentualnej dalszej obróbki

Jeśli chcesz jako pierwszy do 200 zł to masz np. NOVOX NC-1 (na allegro wiele ofert z biurkowym statywem)

Edytowane przez blueme
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme Właśnie takiego rozwiązania szukam :) A czy jest coś sensownego w formie nakładki na słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arthass napisał:

@blueme Właśnie takiego rozwiązania szukam :) A czy jest coś sensownego w formie nakładki na słuchawki?

 

Chodzi Ci pewnie o monitoring na podłączonych słuchawkach?

No zazwyczaj te droższe mikrofony pojemnościowe usb to mają w postaci wtyczki jack

Z tańszych to chyba w grę wchodzi tylko Samson C01UPRO

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio @EvilKillaruna testował na swoim blogu mikrofon USB Fifine K669B, wydaje się on ciekawą opcją, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny (130zł). Sam zastanawiam się nad zmianą swojego zestawu (Shure SV200 + Vivanco MA222) na ww. mikrofon, ponieważ chciałbym coś co będzie zajmować mniej miejsca na biurku ^_^.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kilkanaście minut po założeniu tematu pomyślałem o zajrzeniu w sekcję polecanych Audiofanatyka :) Podejrzewam, że głównym problemem Zalman zm-mic1 jest w moim przypadku zintegrowana karta dźwiękowa, dlatego rozwiązanie na USB wydaje się najlepszą opcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że przez dłuższy czas nie aktualizowałem tamtejszych pozycji mikrofonowych, a dopiero na dniach to uczyniłem i m.in. własnie przez świetne rezultaty Fifine.

 

W każdej recenzji staram się użyczać swojego (fatalnego) głosu, aby można było ocenić jak realnie dany mikrofon nagrywa. Sample są ze sobą porównywalne, więc wzięcie np. HF-50 albo UM900 oznacza użycie do testów tego samego głosu z tego samego pomieszczenia. Sam osobiście korzystam z mikrofonów na USB ze względu na wygodę. Dla normalnego użytkownika który chce mieć jak najtaniej i jak najlepiej obecnie najbardziej opłacalne opcje, to w grę wchodzić powinien wspomniany Snab HF-50, a z kompaktów właśnie Fifine. Jeden i drugi nagrywają bardzo podobnie, więc jeśli kompaktowość jest wymogiem i do tego chce się mieć ręczną regulację natężenia oraz zaoszczędzić parę groszy, Fifine wysuwa się na prowadzenie. W razie czego mam na sklepie akcesoria kompatybilne z jednym i drugim, np. statywy radiowe przykręcane do blatu, ale na początek warto zakupić sam mikrofon i nie pchać się w żadne koszta, tylko na spokojnie sprawdzić jak to wszystko działa i nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

W każdej recenzji staram się użyczać swojego (fatalnego) głosu


Nie Ty jeden masz ten problem 😅 Nagrywanie głosu ma ten fajny plus, że można wyłapać własne maniery, mamrotanie czy inne negatywne elementy własnego sposobu mówienia. To fajny sposób naturalnej pracy nad jakością swoich wypowiedzi - nawet, a w sumie przede wszystkich, jeśli nagrywa się coś amatorsko, dla siebie lub wąskiego grona ludzi, żeby się na początku nie zrazić czy przestraszyć reakcji innych.
Ja np. zauważyłem, że mówię generalnie zbyt cicho, czasem wręcz mamroczę pod nosem. Może dlatego, że generalnie rzadko mówię, a najczęściej piszę i czytam.

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fifine K669B to coś idealnego, również dla mnie. Regulacja czułości na wierzchu bardzo mi się przyda.
To teraz mogę spokojnie odsprzedać swojego xm8500 z mic2 :P .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności